Autor Zpráva
M_bandit
Profil
Ahoj,
udělal jsem si web o hnutí skinheads skinhad.yc.cz. Tak mi ho prosím ohodnoťte. P.S. web je o skinheadech a tudíž NEMÁ NIC SPOLEČNÉHO s neonacisty. Předem dík za odpovědi.
llook
Profil
To akcidenční písmo v menu ti asi nevymluvím, ale mohl bys udělat aspoň s jeho kontrastem, barevným i jasovým. Sice to lze přečíst, ale blbě, zvláště jeho černá varianta po najetí. Když už jsme u písma - na titulní stránce vidím Times a na všech ostatních Arial.

Pak nevím proč, ale v prohlížeči Opera mi myš nad položkami menu ukazuje šipku místo ruky.

Ten tmavě šedý vzorek po stranách nenavazuje, dělá to dlaždice. Napadlo mě, že stylové by bylo místo toho použít černobílou šachovnici (ta se navíc velmi snadno nakreslí tak, aby navazovala), ale nevím jestli by to moc nerušilo.

---
Trochu jsem se začetl i do obsahu. Stránku o historii soudit nebudu, protože ji sám moc neznám, ale stránka o skinheadské módě mi připadá příšerně stereotypizující. Člověk z toho má pocit, jako by skinheads bylo několik snadno identifikovatelných hnutí a jejich oblečení mělo nějaká přesně daná pravidla, což vůbec není pravda.
To samé platí o neonacistech. Že nosí výhradně bombery, džíny/kapsáče, kanady a Lonsdale, to je nesmysl. To snad nejde označit ani za zjednodušení.

Kdykoli nějaký sharpík někde píše, že je skinhead, vždy dodá, že to nemá nic společného s neonacisty. Já myslím, že mají společného mnohem víc, než si mnozí z nich myslí.
Pokud to nemá nic společného, proč na té stránce uvádíš "Boneheads, fašisté, neonacisté" jako jeden z "typů skinheads v Čechách"? Překlep? Já myslím, že i ty tak trochu vnímáš nácky jako odnož skinheads, třebaže jako slepou vývojovou větev.
M_bandit
Profil
llook:
Mně se zdá, že se dá menu dobře přečíst, ale jestli ne, tak se na to ještě podívám. Jinak máš s tim písmem pravdu, nějak mi to ulítlo... dám i na 1. stránku Arial.

V Opeře se mi na menu ukazuje normálně ručička...

Na pozadí se taky ještě podívám. Přiznávám, že to vypadá divně.

Máš pravdu, že rozeznat jednotlivé skinheady je mnohem těžší, než uvádím na webu. Tam jsem pouze popsal, jak vypadá typický představitel té či oné odnože skinheads. Jinak je pravda, že neonacisté se dnes oblékají často úplně jinak než mám uvedeno. Hlavně už moc nenosí Lonsdale.

Co se týče vztahu shapr a neonacistech tak je pravda, že si jsou v mnohém podobní... Jinak já nemám rád ani jedny z nich...

neonacisty na webu uvádím proto, že se z nich už opravdu stala odnož skinů - bohužel. V anketě mám malou chybu - mám tam boneheady a neonacisty jako dvě různé možnosti a to je chyba... Tam to poravdu překlep je.
malidian
Profil *
Já tedy nevím, ta šachovnice mě nějak ruší, asi je to jenom můj subjektivní dojem, ale udělal bych jednotlivá políčka mnohem větší.
M_bandit
Profil
malidian:
Ta šachovnice tam je jenom na zkoušku. Dal jsem ji tam na popud příspěvku od llook.
quinux
Profil
M_bandit
Ta šachovnice jednoznačně odvádí pozornost a po chvíli se zní začínají dělat mžitky před očima.
Font v menu a hlavních nadpisech může působit problémy především mladší generaci, která historické písmo nezná. ;o)

OT: skinheadi možná nejsou neonacisti, ale ještě jsem neviděl skinheada, který by nebyl rasista. Takže to vyjde nastejno.
M_bandit
Profil
quinux:
Tu šachovnici odstranim nebo aspoň změnim. Jinak písmo mladší generaci problémy dělat nebude, já s tim problémy nemam a je mi 18 : )
a nerasistickým skinheadem jsem například já...
llook
Profil
quinux
Možná proto, že se pohybuješ v jiné společnosti. S těma, co tvrdí že nejsou rasisti, se občas můžeš potkat na punkových nebo ska akcích, v hospodách pro mladé špíny (jako Brouk nebo už zaniklé Sluníčko) a je v Praze i jedna hospoda, kam chodí převážně oni (Resort) a bývá tam teda dost plno.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0