Autor Zpráva
sTeeVe
Profil
http://blog.steeve.cz

Zdravím všechny!

Před nějakým časem jsem sem dával ke zhodnocení můj blog. Od té doby prošel několika změnami a byl bych moc rád, kdybyste se k němu vyjádřili.
Děkuji moc,

Štěpán Soukeník
jonge
Profil
sTeeVe
Na to, jak to vypadá jednoduše, je tam až příliš moc obrázků - celkem 422 kB! To bude těma novinama na pozadí, kterých jsem si téměř nevšiml. Dej tam klidně jednobarevné pozadí.
Jinak mě se to nelíbí, já na takovéto jednoduché dvoubarevné designy nejsem :o)
Mistr
Profil
sTeeVe
(1) Logo se poměrně dlouho natahuje.
(2) Zavedl bych klikací logo.
(3) V menu není vidět, ve které jeho sekci se právě prohlížená stránka nachází.
(4) K čemu jsou nám, čtenářům, dobré Zpětné odkazy. Myslím, že celkem na nic, ne?
(5) Osobně se mi nelíbí zpracování sekce Archiv starších textů. Přijde mi to takové rozházené a nepřehledné.
(6) Proč ve stránce http://blog.steeve.cz/archiv je v části Kategorie první položka psána s velkým počátečním písmenem a ostatní s malým?
(7) Ve stránce http://blog.steeve.cz/archiv lze nalézt tři varianty popisku Programy na PC, a to PROGRAMY NA PC, dále programy na pc a Programy Na Pc. Taková rozmanitost, myslím, není vhodná.
(8) Znalci doporučují, aby položka v menu korespondovala s názvem stránky. U Tebe tomu tak velmi často není, nciméně je to snad ještě v únosných mezích.
Miloš
Profil
Ty noviny na pozadí se mně líbí, pryč bych je nedával. Dám ale Jongemu za pravdu v tom, že na takhle velké obrázky bude málokdo čekat a uteče; zmenšit je přitom není takový problém:
pozadí jsem zmenšil, vyhodil EXIF a miniaturu a víc zkompromoval: 29.12KB (z původních 113); není to sice zcela bezbolestné, ale je to (b)IMHO snesitelné.
Logo převedeno do 16 barev: 23.38KB (z původních neuvěřitelných 259KB), po mém soudu jsou patrné rozdíly leda s velkou pozorností.

— Logo by mělo být klikací a pod ním (míněna vrstva) textová hlavička kvůli lidem, kteří nemají dostupné obrázky.
— Do prostého XHTML patří link na přeskočení navigace, jakož není na škodu na konci stránky link na odrolování stránky nahoru.


jonge
Jinak mě se to nelíbí, já na takovéto jednoduché dvoubarevné designy nejsem
což bude zcela individuální; mně se to třeba líbí.
YoSarin
Profil
Miloš
Logo by mělo být klikací a pod ním (míněna vrstva) textová hlavička kvůli lidem, kteří nemají dostupné obrázky.
S tím souhlasím, ale metody uvedené pod odkazem mi přijdou zbytečně složité. Nestačilo by něco ve symslu:
<h1><img src="logoStranek.gif" alt="Název stránky" /></h1>
?
IMHO tohle funguje...
Miloš
Profil
YoSarin
Máš pravdu v tom, že lepší vhodný alt v hrsti než…, ale jestliže je tam logo pomocí CSS, alt mu nepřičaruje ani Koprfílt.
metody uvedené pod odkazem mi přijdou zbytečně složité – pokud sis je pořádně nepřečetl. Stačí si to trochu osahat a nakonec zjistíš, že na tom vlastně nic moc složitého není.
sTeeVe
Profil
Díky moc za reakce, ani jsem nečekal takto vstřícné a konstruktivní připomínky, budu se je snažit vzít k srdci a nedostatky odstranit.
Ohledně té komprese obrázků - díky moc, na to jsem jaksi trochu zapomněl, neuvědomil jsem si to, mám totiž celkem rychlé připojení a ani mi to nepřišlo.

to Miloš: díky za ukázky komprese, to pozadí by takto šlo, ale to logo budu muset ještě nějak upravit, protože se tam tím převedením ztratily plynulé přechody. Moc díky.
YoSarin
Profil
Miloš
No, oproti zadání altu to je o něco složitější ;)
Ale pokud je logo nastavené jako background, tak to máš pravdu, to alt nezachrání zhola nic :-)
Miloš
Profil
sTeeVe
…komprese obrázků … jsem jaksi trochu zapomněl, neuvědomil jsem si to, mám totiž celkem rychlé připojení a ani mi to nepřišlo.
K tomu doporučuju k přečtení následující: http://www.jakpsatweb.cz/rychlost.html a http://www.jakpsatweb.cz/obrazky-priprava.html#data
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0