Autor Zpráva
joejoe
Profil *
Dobrý večer,

prosím zhodnoťte stránky http://www.rar.cz/

Poprosil bych o nějaké bodové hodnocení (1.. strašné, 5.. průměr, 10.. profi):
- grafika a barevné sladění
- položky menu (všeobecně orientace na webu)
- čístota zdrojových kódů (validnost)

hodnocení jednotlivých komponent:
- aktuality
- stažení souborů
- diskusní fórum
- koupit
- faq

má to nějaké funkční nedostatky? (zobrazování v opeře, safari, popřípadě nějaký exotický prohlížeč)

dochází k problémům v přístupnosti?

Případně můžete srovnávat se starší verzí stránek (zlepšení/zhoršení a o kolik procent): starý vzhled (http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xmlich02/data/rar_cz_old.png), peťův vzhled (http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xmlich02/data/rar_cz_peta.png)
--
joe.
esemeska
Profil
joejoe
4/10 za obsah a mozna design bez grafiky, protozr tu tam zadnou nevidim
-zkratka vzhled nic moc, obsah ok
Str4wberry
Profil
Já bych šel ještě níže - 2,5/10. Obsahově dobrý, ale grafika respektive grafické zpracování je slabé.
lefiath
Profil
Grafika? Vždyť tam žádná není. Pokud nepočítám hnusné logo. Přehledné to ovšem je, mimo jiné i proto, že jde o velice jednoduchý web. Bohužel jednoduchá přehlednost je asi to jediné, co lze vzít jako klad. Když vidím starý vzhled, tak to byla rozhodně ohavnost, zlepšení tu je. Bohužel, v kódu se nedá o sémantice ani mluvit (www.semantika.name) a je vidět, že autor neví, jak funguje css, protože jinak by neměl potřebu dělat novinky v tabulce. A prasácký kód je hezký, je tam sice pokus o deklaraci xhtml, ale značky jsou psané stále velkým písmem, což se u xhtml už nesmí. Nechybí zbytečný copyright, nestandartní kódování (co na to řeknou lidé, co nepoužívají windows?) a neoddělená forma od obsahu.

Malé plus za to, že mám rar rád a používám ho, protože je pohodlný.

Ps. Pro případ, validátor je zde: http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.rar.cz%2Fnews.php
joejoe
Profil *
lefiath:
ad. grafika - nebyly zadne pozadavky, 'hnusne logo' si beru osobne protoze jsem ho kreslil vic nez pul hodiny.

www.semantika.name: jak se pise na webu "Sémantika je důležitá, ale není nezbytná", ale pokusim se s tim neco udelat.

ad. tabulka - dosahnout pomoci css takovyto vzhled je temer nemozne (2 hodiny prace). Nevidim jediny duvod proc nepouzit tabulku.

ad. 'prasácký kód' - redakcni system bohuzel nedodava validni kod a s tim se da jen tezko neco delat (zvlast to co jde z msie div contenteditable - zatim me nenapada zadne solidni reseni), navic tidyvalidator vetsinou ani nehlasi chyby.

ad. 'nestandartni kodovani' - mne stranka korektne funguje jak v linuxu, tak na macku, tak i ve windows. Pokud je kodovani koretktne zadefinovane v hlavickach, tak s tim neni problem.
Bubák
Profil
English
Slovensko

To je co? Chápal bych dvojici England/Slovensko, nebo English/Slovensky.
opravena chyba špatného nastavení datumu při rozbalování GZip archivů
Dost bylo datumů http://interval.cz/clanky/hrichy-pro-sileneho-korektora-vyjimky-standa rdy-a-data/

Menu ani odkazy v textu nemají žádný hover.
lefiath
Profil
No, sémantika je dobrá v případě, že se člověk zajímá o to, aby jeho stránky někdo našel. Jelikož rar.cz mi přijde, že by měla být právem na prvním místě, stačí si zkusit trochu zagooglit s obyčejným rar... a ono nic. S logem je to hezké, ale jelikož jsou tam jednom dvě slova a tři sloupečky, tak bych rád viděl nástroj, ve kterém to bylo kresleno.
lefiath
Profil
Mimochodem, ten tabulkový problém je možné zvládnot velmi snadno, stačí css jenom trochu umět. Skutečně v tom není žádná věda.
joejoe
Profil *
lefiath: paint.net ( http://www.getpaint.net/ )
Bubák
Profil
lefiath
nestandartní kódování
windows-1250 je standardní kódování a lidé, nepoužívající windows neřeknou vůbec nic, protože si toho nevšimnou, pokud se nebudou hrabat v kódu.
Joska
Profil *
'hnusne logo' si beru osobne protoze jsem ho kreslil vic nez pul hodiny. , hmm, já se s jednim logem pro jednu firmu **** už 4 dny a pořád to není ono. Toliko k celým 30 minutám... :-)

Nevidim jediny duvod proc nepouzit tabulku. Bez css to už v současném webu nejde, jednak ti tabulka nikdy nedovolí skvělé váhody, které nabízí css, a hlavně se znatelně déle načítá
joejoe
Profil *
joska:
ono 4 dny jsou taky vic nez 30 minut. Zamerne jsem nenapsal jak presne dlouho jsem to kreslil, protoze vestinu casu jsem stravil ucenim se pouzivani editoru a nejsem schopen odhadnout kolik casu jsem se ucil a kolik skutecne neco delal. Chtel jsem tim jenom rict, ze jsem to rozhodne nespatlal za 10 minut.

ad tabulka:
nekteri mluvi o css jako by to mela byt nejaka spasa sveta (-; bohuzel neni. s rychlosti ani vzhledem u tabulky problem nemam, s box modelem a css ano.
Joska
Profil *
to joejoe: ty nemáš problém, zapomínáš na naše spoluobčany s 56 kbps modemem. Sám jsem k nim donedávna patříval, tam už se to projeví
joejoe
Profil *
joska: celkova velikost stranky je 15 kb, coz prepocitano na rychlost modemu jsou 3 sekundy - imho to neni zas tak hrozne..
Bubák
Profil
joejoe
V tomto případě to tak hrozné není, ale několik různých mořností, jak zrychlit, tady je.
1. CSS, pokud nevíš, jak na to, je tady třeba tahle diskuse. Díval jsem se na tvoje CSS, vypadá dobře, solidní znalosti máš, jejich prohloubení se ti může hodit.
2. Rozdělení tabulky za menší části, třeba 5 novinek a "zbytek". Zrychlení je jen zdánlivé a tenhle starý postup bych nedoporučoval, v dnešní době je vhodný na extrémně velké tabulky (příklad)
3. CSS table-layout: fixed; http://www.jakpsatweb.cz/css/table-layout.html
4. GZip na serveru
lefiath
Profil
Pro Bubáka, kdyby se někdy ještě podíval: http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_08_archiv.html#1061397528 Tak jsem se trochu poučil, ale standardní to není stejně. Ale co už.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0