Autor Zpráva
Apla
Profil *
wow.fakaheda.eu
co se vám nelíbí a co byste zlepšili napište
Miloš
Profil
Pro ty, kdo rádi klikají wow.fakaheda.eu/

Stránka má bez dvou KB půl mega.
Levý sloupec vypadá jak reklama na becherovku

UPD.:
Chyby v javascriptu,
Mrňavé písmo, které v exploreru až na 3 řádky výčtu revizí) nejde zvětšovat
Podtržený text, který není odkaz (Byly nainstalovány tyto revize:)
Mistr
Profil
Apla
Dlouho se to načítá. Navíc v pozadí stránky máš veliký obrázek. Budiž. Ale proč ho tam mít, když se stejně ve výsledku překryje hlavním polem stránky, takže vůbec není vidět?
Virnik
Profil *
Koukam ze se dnes kritizuje kde co. Muzu k tomu dodat jen toto:
1) Optimalizace byla provedena jen pro firefox. IE sux. Stiznosti na podtrzeny text jsou zcela irelevantni. Ne vse co je podtrzene musi byt odkazem. Nechapu proc by tomu tak melo byt.
2) Web vychazi z projektu Mangos WFEv2, pricemz byl dost podstatne vylepsen, dnes je nekde mezi V2 a V3. Chyby nepopiram, nicmene jsou zpusobeny rozdilnosti zapisu. Jeden autor psal s jednema uvozovkama, ja s druhyma, dalsi zase pouzil jine syntaxe... Chyb je dost, ale zadna zasadni
3) Nevim co mate za internet, ale me se to nacita velmi dobre. 1Mb/s pripojeni dnes beru jako standard, vcetne rozliseni 1280*1024 a vyssi. V dobe levnych LCD monitoru to snad neni takovy problem. Písmo není vůbec malé. Pokud používáš IE7, Tvůj problém. IE je znám tím, že hodně platných CSS 2.0 norem zcela ignoruje.
jojoj
Profil *
graficky sa mi to páči
souki
Profil
vcetne rozliseni 1280*1024 a vyssi
A notebooky, trhněte si nohou :)
Railbot
Profil
Virnik
Optimalizace byla provedena jen pro firefox. IE sux.
To je tvůj názor a nejsi sám, ale IE používá stále kolem 90% uživatelů, takže takový arogantní přístup není dobrá volba.

Stiznosti na podtrzeny text jsou zcela irelevantni. Ne vse co je podtrzene musi byt odkazem. Nechapu proc by tomu tak melo byt.
Ono je to jedno ze zásadních pravidel použitelnosti. Je to zažitý standard a podtržený text, co není odkaz je zkrátka prasárna.

Nevim co mate za internet, ale me se to nacita velmi dobre.
Děláš web pro sebe nebo pro ostatní lidi?

1Mb/s pripojeni dnes beru jako standard, vcetne rozliseni 1280*1024 a vyssi. V dobe levnych LCD monitoru to snad neni takovy problem.
Opět ten arogantní přístup. No...zkus se vrátit zpátky do reality. Drtivá většina uživatelů má dnes rozlišení 1024x768 a o připojení 1Mbit si také může většina nechat jen zdát. Kvůli tvému podprůměrnému webu si nikdo nový monitor kupovat nebude nebo stěhovat za lepším připojením :)

Písmo není vůbec malé. Pokud používáš IE7, Tvůj problém. IE je znám tím, že hodně platných CSS 2.0 norem zcela ignoruje.
Ne problém, ale volba. CSS2 nemá s veliksotí písma nic společného. Tady je to tvůj problém, že neumíš nastavit správnou velikost písma nebo alespoň způsobem, aby bylo všude stejné.

Rozhodně mou reakci neber nijak špatně, jen jsem se ti snažil vysvětlit, jak se situace má. Snad časem pochopíš, že tvůj přístup je přinejmenším špatný. Pokud děláš stránky jen pro sebe, pak si je dělej jak chceš, ale pokud pro lidi, tak se nad tom zamysli. A pokud ti je kritika proti srsti, tak ke zhodnocení stránky nedávej(te) a dělejte si je jak chcete a nikomu do toho nic není, to je také možnost ;)
souki
Profil
ale IE používá stále kolem 90% uživatelů
Uber.. Zvláště při tomto zaměření spíše kolem 50%
Petr Tichý
Profil
Graficky se to k WOW jistě hodí, ale vodorovný posuvník v 1024x768 (Opera 9.10) zamrzí.
Railbot
Profil
souki
Beru to obecně ze statistik, které mám k diszpozici. 90% už to možná není, ale přes 85% určitě. Hráči WoW jsou snad nějací fandové FF? Nemůžeš tvrdit 50%, když nevidíš statistiky podobného webu s velkou návštěvností (server Blizzardu by byl fajn :D )
Lexter
Profil
1) Optimalizace byla provedena jen pro firefox. IE sux. Stiznosti na podtrzeny text jsou zcela irelevantni. Ne vse co je podtrzene musi byt odkazem. Nechapu proc by tomu tak melo byt.

Asi patříš k zakladatelům. jsi arogantní a z toho co jsi napsal nejsem jist, zda vůbec chceš poradit nebo po nás chceš aby jsme otevřeli pusy a zíraly.

2) Web vychazi z projektu Mangos WFEv2, pricemz byl dost podstatne vylepsen, dnes je nekde mezi V2 a V3. Chyby nepopiram, nicmene jsou zpusobeny rozdilnosti zapisu. Jeden autor psal s jednema uvozovkama, ja s druhyma, dalsi zase pouzil jine syntaxe... Chyb je dost, ale zadna zasadni

Měli by jste se sjednotit.
Virnik
Profil *
Sjednoceno to jiz bylo. WEB jsme prakticky cely prepsali. Nevim kde berete, ze 1024x768 je dnes standart? Mozna tri roky zpatky. Sam mam notebook 1280x800, stolni PC s LCD pak 1280x1024. Kod byl vycisten. Prasarny tam jiz davno nejsou. To ze ma IE7 spatne vykreslovaci jadro je nepopiratelny fakt. Web byl testovan v Opere, Firefoxu, Safari, Konqueroru a buh vi v cem jeste (neco bych nasel, terba links) a ve vsem jede spravne.

Standarty udavane Mrkvosoftem neuznavam a uznavat nehodlam. Beru obecne celosvetove normovane standarty ISO, nebo UTF co se kodovani tyce, a standart PHP/XHTML, bez dodatecnych blbosti od M$

mozna arogantni jednani, ale mam k nemu pravoplatny duvod.
shaggy
Profil
Je vidieť, že sa nevenuješ tvorbe stránok. Na všetkých, ktoré som doteraz urobil je podľa meraní (google analytics) minimálne 50% používateľov z rozlíšením 1024x768 a oveľa viac ako 50% ľudí s IE (či už 6 alebo 7).
Keby to bola stránka s moderným dizajnom a nejakými super-duper prvkami, tak to pochopím. Ale toto je stránka, ktorá vyzerá ako zabudnutá z roku 1998 a s tabuľkovým layoutom. Tak čo na tom nevieš zoptimalizovať? Oháňaš sa tu vývojom (vyššie rozlíšenie) a pritom pri tvorbe stránok ten vývoj ignoruješ (table layout). Neprotirečíš si?

Ja pripravujem svoju stránku. Boli s ňou problémy pod IE6 a 7, už som to odstránil. Takže mám stránky optimalizované pre 95% používateľov (Opera, FF, IE6 a IE7), teraz sa chystám na ostatné (musím to upraviť pre IE5.5, so Safari atď. myslím nebudú problémy).

Zhrnutie - "Prasárny" v kóde stále sú (tabuľky - vzhľadom na to, že sa odvolávaš na nové štandardy), ja tiež neuznávam samozvané štandardy od Microsoftu, ale v živote by som si nedovolil ignorovať viac ako 50% návštevníkov. Tebe asi na tom nezáleží.
Zubřík
Profil *
Zdravím,

shodou okolností píšu úpravy pro tenhle web a chtěl bych jen poznamenat, že projekt který se zabývá jeho vývojem je teprve v beta fázi. Web nikdy nebyl optimlizovaný a je psaný spíše na efekt. Souhlasím s názorem, že pro IE by se mělo optimalizovat a dost už je tam toho hotového, ale podle aktuálních statistik vede u tohoto vebu v návštěvnosti FireFox.

Aktuálně k dnešku:
Firefox 50.4 %
MS Internet Explorer 28.3 %
Opera 17.6 %

(prosím příště si dejte aspoň tolik námahy kliknout na statistiky návštěvnosti když už chcete konkrétně kritizovvat ignoraci 50% podílu návštěvníků)

Web je zaměřen na poměrně úzkou skupinu lidí s kterými jsme v úzkém kontaktu a máme možnost pružně reagovat na jejich požadavky. Pravdou je, že je webík pěkný macík a jestli něco budeme optimalizovat, tak to bude v první řadě toto. O výhodách a nevýhodách tabulkového layoutu nehodlám diskutovat. Nebyla to naše volba a musíme brát základ který zvolili tvůrci projektu.
Fiero
Profil
Zubřík

No a proč si myslíš, že v návštěvnosti převažuje Firefox? Protože málo lidem se chce vegetovat na rozpadlém webu. Trochu logiky do toho.

Tak se mi zdá, že o kritiku nestojíte, pak zbytečně neztrácejte čas.
RuleZZZ
Profil
Tak 50% ano, ale webdesignerů a administrátorů webů.. Normální člověk bez větší znalosti práce s PC si nebude stahovat jiný prohlížeč. Řekl bych IE tak 75%.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0