Autor Zpráva
AR
Profil *
Zdravím.
Chtěl bych vás požádat o ohodnoceni webu http://www.studio81.cz/

a hlavně názor na to zda tam nechat ten flash nebo ne...je to ošetřené i tak že pokud se nezobrazí flash tak pod tim je klasika verze s běžným menu

a ještě dotaz zda jde nějak udělat aby se ten flash načet jen jednou ne po každem kliku na odkaz
AR
Profil *
hmm tak nic tak sem ten flash vyhodil..delal bordel :( skoda no

jinak k tomu memu dotazu. da se nejak vlozit do stranek flash animace tak aby se prehrala jen jednou?
Miloš
Profil
Obrázek v logu je nehorázně velký (206 kilo) už jen „díky“ tomu, že je RGBA (32 bitů, tedy s alfa kanálem).
Když ho převedu do RGB 24-bitů, klesne to na 185 KBytů, ale to je taky moc.
U dalších pokusů omluv mé oko z kašparovick krávy, ale přijde mi to v pohodě:
V indexovaných barvách je to už 50KB, což sice taky není málo, ale je to snesitelné:


Jako JPG při 60 % se to dokonce smrskne na 24KB.


Pokud jde o flash, určitě to jde, ale na to muší odpovjedít někdo povolanější.

UPD.:
protože má stránka bílé pozadí, uřízni vpravo tu prázdnou bílou plochu a obrázek se SMRSKNE JEŠTĚ VÍC.
AR
Profil *
diky za připominku...obr jsem prave jeste editoval kdyz sem tady zalozil ten topic a nejak sem si nevsim ze tam mam bily pruhy zbytecny...a zapomel sem zkontrolovat velikost.
ted by uz to melo byt ok. logo ma cca 30k
AR
Profil *
Miloš: hele a moh bych se tě zeptat v čem si snižoval velikost těch obrazku? teď sem si s tim hral ve photoshopu a nejak me to zlobi. kdyz navolim indexovane barvy tak se ten obraz slusne degraduje :(
Miloš
Profil
AR
čem si snižoval velikost těch obrazku?
V Gimpu. Při převodu jsem navíc zakázal tzv. dithering (v Gimpu česky jako rozptyl). Ten sice nasimuluje větší počet barev, ale obrázek naroste datově.
AR
Profil *
Miloš: diky


a nějaka další kritika? mi nerikejte ze to je secko ok ;)
Plaváček
Profil
AR

a nějaka další kritika? mi nerikejte ze to je secko ok ;)

Šecko není oukej. Namátkou:

- zkusil jste si zvětšit písmo?
- zkusil jste si třeba stránku s ceníkem vytisknout? (lidé to dělávají, já nejsem výjimkou)
- četl jste po sobě své texty (nuda, nuda, šeď, šeď, řečeno slovy Járy Cimrmana a to velkoryse přehlížím spoustu pravopisných chyb)
- proč mi safra hlavička webu připomíná parte? (že by ten nevkusný čený rámeček?)
- proč nese doména jméno studio81, ale říkáte si pro mě záhadným názvem Studio EightyOne?
- proč nějaká amputovaná beruška létá na listu a co je vlastně v pozadí? Jaký to má vztah k tomu EightyOne?

Otázek by se našlo daleko víc, myslím. Ale kodéřina je docela slušná.
Miloš
Profil
AR
a nějaka další kritika?
Když jinajk nedáš ;-) (ale stránky se mi líbí)

— Pod obrázkovým logem by měl být schovaný text (www.wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html), aby bylo něco vidět, když se nenačtou obrázky. (Přitom v prostém XHTML tam ten text jako <h1> je .)
— V navigaci mi chybí odkaz na úvodní stránku. To, že tam vede klikací logo (jeho absence by byla prohřeškem), nepovažuji za dostatečné.
— Prosté XHTML by zasloužilo ještě odkaz na přeskočení navigace (nahoře); odkaz dole na odrolování stránky nahoru chválím; oboje potěší na malých displejích (hoňheldy) a u odečítacích programů (pro zrakově postižené).
— Když jsou stránky česky, proč je <title> v angličtině?
Dodržení standardů a norem W3C (XHTML 1.0, CSS 2) není jen technickou formalitou, zajišťuje bezvadné zobrazení ve všech výstupních zařízeních. HTML toto bezvadné zobrazení nezajišťuje? Dodržení standardů (vadlidita) je jistě dobrým nývykem, ale i validní stránka může být pěknou prasárnou, která se nezobrazí v (skoro) žádném prohlížeči. Jak jsem 2. ledna psal, zkus si zvalidovat tohle:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html/<head/<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title/Kuk na strejdu//<body/<a href=kuk.html/<strong/sláva <em/nazdar filetu/////


Na úvodní stránce máš nestandardní češtinu: Máte nějaké nestandartní přání?
Co je to preferenční e-mail?
AR
Profil *
- zkusil jste si zvětšit písmo?
- zkusil jste si třeba stránku s ceníkem vytisknout? (lidé to dělávají, já nejsem výjimkou)
- četl jste po sobě své texty (nuda, nuda, šeď, šeď, řečeno slovy Járy Cimrmana a to velkoryse přehlížím spoustu pravopisných chyb)
- proč mi safra hlavička webu připomíná parte? (že by ten nevkusný čený rámeček?)
- proč nese doména jméno studio81, ale říkáte si pro mě záhadným názvem Studio EightyOne?
- proč nějaká amputovaná beruška létá na listu a co je vlastně v pozadí? Jaký to má vztah k tomu EightyOne?


- tisk...uvazoval jsem nad tim...a asi to tam zahrnu
- jj pismo dela bordel to vim
- no k textum...priznam se byly spichle hodne rychle a bez nejakeho vetsiho premysleni (o duvod vic je prepsat)
- myslite cerny ramecek kolem celych stranek nebo jen kolem loga?asi ten celkovy (no asi mate pravdu)
- tak kdyz napisu studio81 ciste slovy vypadne mi studio eightyone ;)
- amputovana? tomu nerozumim


— Pod obrázkovým logem by měl být schovaný text (www.wellstyled.com/css-replace-text-by-image.html), aby bylo něco vidět, když se nenačtou obrázky. (Přitom v prostém XHTML tam ten text jako <h1> je .)
— V navigaci mi chybí odkaz na úvodní stránku. To, že tam vede klikací logo (jeho absence by byla prohřeškem), nepovažuji za dostatečné.
— Prosté XHTML by zasloužilo ještě odkaz na přeskočení navigace (nahoře); odkaz dole na odrolování stránky nahoru chválím; oboje potěší na malých displejích (hoňheldy) a u odečítacích programů (pro zrakově postižené).
— Když jsou stránky česky, proč je <title> v angličtině?
— Dodržení standardů a norem W3C (XHTML 1.0, CSS 2) není jen technickou formalitou, zajišťuje bezvadné zobrazení ve všech výstupních zařízeních. HTML toto bezvadné zobrazení nezajišťuje? Dodržení standardů (vadlidita) je jistě dobrým nývykem, ale i validní stránka může být pěknou prasárnou, která se nezobrazí v (skoro) žádném prohlížeči. Jak jsem 2. ledna psal, zkus si zvalidovat tohle:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
<html/<head/<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1250">
<title/Kuk na strejdu//<body/<a href=kuk.html/<strong/sláva <em/nazdar filetu/////

Na úvodní stránce máš nestandardní češtinu: Máte nějaké nestandartní přání?
Co je to preferenční e-mail?


- No je tam ten H1 schovan stylem...takze ten obrazek jen prehodim z toho boxu na h1 a melo by to byt ok?
- no zase sem to nechtel precpat odkazy
- ani nevim...tak to soupnu pryc
- ad texty...bude je potreba prepracovat...
- jojo o tom standardu vim ;) ale stale na nej zapominam ;)


lidi diky za informace...zase sem o neco moudrejsi
Miloš
Profil
AR / zcela mimochodem
zase sem o neco moudrejsi až budu nejmoudřejší na celém světě.
Nikdo není tak modrý, aby nemohl bít modřejší.
AR
Profil *
Miloš
nene nejmoudrejsi byt nehodlam...ale rad se vzdelavam v tom co me zajima ;)
AR
Profil *
Plaváček

- proč nese doména jméno studio81, ale říkáte si pro mě záhadným názvem Studio EightyOne?

mysite že je tedy lepší použivat nazev studio81 misto slovně Studio EightyOne?
JPAS
Profil
AR: Pokud chceš jen jedno přehrátí ve Flashi, dej na poslední snímek v ActionScriptu jen:


stop();
DZer
Profil
Miloš: nevim ale 60%kvalita .jpg je dost mizerná až hnusná..... je sice pěkný že to má 24KB, ale když dělá webdesing, tak ta stránka můsí vypadat pěkně aby přílákala zákazníky.... nevim jakej máš zrak ale o sobě si myslim, že i přes věčný čumnění do monitru mám zrak výborný a první co mně vylekalo byla kvalita toho obrázku a to sem předtim nečet tvůj komentář...jinak v ostatních bodech tvých připomínek s tebou souhlasim
AR
Profil *
JPAS
jasne to se prehraje jen jednou ale kdyz udelas reload stranek tak se ten flash spusti znova. takze kdyz mas na vice podstrankach stejny flash pokazde se ti spusti znova
AR
Profil *
DZer
jj snazil sem se mit ten obr co nejostrejsi tak proto byl tak velky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0