Autor Zpráva
HANiS
Profil *
Ahoj, pokud někdo máte čas a chuť, pak prosím ohodnoťte stránky nejen letních dětských táborů.
Miloš
Profil
Trochu moc barev (= subjektivní dojem)
Malé písmo, které navíc v exploreru nelze zvětšit (= hrubý prohřešek)
Pořád stejný <title> (= znesnadňuje návštěvníkovi s více otevřenými okny orientaci)
Nejednotnost odkazů: některé (ne)jsou podtržené, nejednotný hover
Proměnlivý obsah prostředního prvního modrého okna považuju za pitomost; proč je tam pokaždé jiný obsah?
V Opeře jsou v tomto přes řádek rozpadlé texty (např. 1. [nový řádek] turnus)
Mistr
Profil
HANiS
K poznámkám kolegy Miloše bych ještě doplnil:
(1) Podle mého nevhodný kontrast bílého písma a světle modrého či oranžového pozadí.
(2) Na můj vkus je na stránkách poměrně dost reklamy.
(3) Zamyslel bych se také nad položkou přihlášení v levém menu, která na první pohled vypadá jako odkaz, ale ve skuetčnosti odkazem není. Dochází tak k matení návštěvníka.
(4) Ve stránce http://www.detske-tabory.info/?akce=reklama píšeš v modrém rámečku mj. V tuto chvíli Vám můžeme nabídnout, v levém zeleném pak diskuze, vaše názory. Co to sjednotit?
(5) V modrém rámečku stejné stránky, která je již zmíněna v předchozím bodě, píšeš také Bližší informace o tomto systému se dovíte přímo na stránkách Google po kliknutí na ikonku Google AdSense v pravém menu. Proč to místo sáhodlouhého popisu, kde klikat, nedat přímo jako hypertextový odkaz? Například Bližší informace o tomto systému se dozvíte přímo na stránkách Google.
Plaváček
Profil
HANiS

Přiliš mnoho barev. Když už, zkus místo té zelené vyblité použít nějaký jemný světlý pastelovy odstín zelené. Možná to aspon trochu prokoukne.
Stope
Profil *
no ta barevná kommbinace není nejšťastnější ale jinak by mohl být problém jen s tím malým písmem....ale celek je líbivý
HANiS
Profil *
Díky borci za cenné rady a připomínky.

Přiznám se, že některé jsem sice nepochopil úplně, ale to nevadí.

Některé věci jsou "špatně" schválně - např. ten text o google adsense, nebo ten proměnlivý inzerát na titulní stránce. Ale je dobré na to slyšet názor jiným lidí, že se to někomu může zdát rušivé nebo nevhodné.

Potom si uvědomuju, že ta grafika je asi taková hodně barevná a ze by to chtělo ty barvy zklidnit. Bohužel nejsem graficky nadán a nemůžeme si ani dovolit nějakého grafika oslovit, takže grafiku děláme spíše iteračně. Takže v dalším kroku přijde zmírnění barev a zlepšení kontrastu podle vašich návrhů.

Taky díky za poznámku o nemožnosti měnit velikost písma v IE. Nějak jsem si to vůbec neuvědomil a naházel tam všude natvrdo velikosti v pixelech. To dám určitě taky dopořádku.

Takže ještě jednou díky, zapracujeme na změnách a pak se když tak zase ozvu pro znovuhodnocení, pokud vás to nebude obtěžovat.
J
Profil *
HANiS ohledně výběru barev - k inspiraci: http://www.colorschemer.com/schemes/
Mistr
Profil
HANiS
Přiznám se, že některé jsem sice nepochopil úplně, ale to nevadí.
Buď konkrétní.
HANiS
Profil *
Mistr:

Např.

V Opeře jsou v tomto přes řádek rozpadlé texty (např. 1. turnus) - u mě vše ok, ať se dívám, jak se dívám
Nejednotnost odkazů: některé (ne)jsou podtržené, nejednotný hover[/o] - podle mě jsou všechny odkazy stejné. liší se jen odkazy v menu a ve zbytku textu
[i](4) Ve stránce http://www.detske-tabory.info/?akce=reklama píšeš v modrém rámečku mj. V tuto chvíli Vám můžeme nabídnout, v levém zeleném pak diskuze, vaše názory. Co to sjednotit?
- tady vážně nevím, co tím chtěl autor říci

Jinak zatím nebyl čas na žádné změny, takže stránky jsou pořád stejné.

J:

Dík za odkaz, vypadá to jako užitečná věc, snad mi to pomůže
HANiS
Profil *
Hm, tak se mi trochu rozpadlo formátování textu :-(
Miloš
Profil
Tím rozpadnutím přes řádek mám na mysli tohle:


Nejednotností odkazů mám na mysli to, že v levém zeleném sloupci nejsou podtržené (u přihlášení to docela mate), v pravém zeleném sloupci některé podtržené jsou, jiné ne (zbytek odstavce; opět zmatek). Dále to, že uprostřed i v levém slouci se odkazy při :hover přebarví z bílé na černou, ale v pravém sloupci žádný hover-efekt není. Můj názor je podtrhat všechny odkazy a dát hover taky všem.

Sjednocením měl Mistr na mysli to, že v levém sloupci je slovo vašem s malým v (vaše názory), zatímco dole uprostřed s velkým – Vaše dítě. To opravdu stojí za sjednocení.
J
Profil *
HANiS: barvy - možná by to vylepšilo místo modrého pozadí dát světle šedé pozadí.
Mistr
Profil
Miloš
Sjednocením měl Mistr na mysli to, že v levém sloupci je slovo vašem s malým v (vaše názory), zatímco dole uprostřed s velkým – Vaše dítě.
Přesně tak. Člověče, jak Ty to děláš, že čteš mé myšlenky?
Railbot
Profil
Mistr
Ono stačí, když člověk logicky uvažuje a jde to samo. Čtení myšlenek je pro břídily :)) Takže Miloš neni žádný...psychotronici :D
Mistr
Profil
Railbot
Ono stačí, když člověk logicky uvažuje a jde to samo.
Ten Miloš je ale šikovný... :-)

No, ale obávám se, že se už notně odchylujeme od původního záměru tématu.
HANiS
Profil *
Miloš
Aha, díky. Mě se to sice pořád na mé Opeře standardně neděje, ale už vidím, co jsi tím myslel. Stačí zvětšit písmo a je to tam. Bohužel nevím, co s tímhle dělat.

Když jsem zkoušel podtrhnout všechny odkazy, tak to podle mě vzhledu hodně uškodilo, bylo to najednou celé takové jednolité a zmatené hodně na úkor čitelnosti. Ale máš pravdu, že se liší hovery v levém a v pravém menu i vůbec vzhled odkazů, s tím se pokusím něco udělat, ale mám dojem, že to snad u těch google reklam nešlo, ale teď fakt nevím.

Ty vaše a Vaše jsou problém. Záměrně mám v menu vše (až na zkratky) malým, ale asi s tím něco udělám. Nejprve jsem nepochopil, co tím Mistr myslel, ale teď už chápu :-)

Tak jo, opět díky za rady. Pomaličku na nějakých změnách pracuju, ale přednost má teď rozšiřování funkcionality.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0