Autor Zpráva
beaver146
Profil *
Prosím o zhodnotenie návrhu webu vo všetkých aspektoch. Myslíte, že spĺňa nároky moderného webu?
Na validitu zatiaľ neprihliadajte. A ešte jeden dotaz, v banneru chceme použiť flash do 100kb, vadí to moc?

http://new.fine.sk

dík, s pozdravom michal
Railbot
Profil
Spľňa štandardy XHTML 2.01 a CSS2
Ono už je XHTML 2? A dokonce 2.01? Ten web je z budoucnosti nebo spíš z alternativní budoucnosti?

Tak třeba sémantika. Vidím tam nadpis h3, hledám h1 a h2, ty nikde nevidím. A třeba takovou adresu je dobré dát do tagu <address>.
Na můj vkus je tam trochu přeDIVováno.

V zájmu lepší přítupnosti doporučuji před navigaci umístit ještě další navigaci s možností přeskočit rovnou na obsah (samozřejmě skrytou).
beaver146
Profil *
dik, no to mi dal predlohu grafik co som prepisal, tak to xhtml znie dost komnicky :)
h1 doplnim az nakoniec
za ostatne rady dakujem
co sa tyka divov kazdy ma svoje opodstatnenie, samozrejme par by sa ich dalo ubrat ale takto to funguje dobre, s tym preskocenim na obsah, naco by to tam bolo ked to je skryte, viem ze sa to pouziva ale neviem najst dobry dovod naco by to tam malo byt
Railbot
Profil
beaver146
Představ si nasraného nevidomého uživatele s hlasovou čtečkou, který čeká, až mu to (pokaždé na každé stránce) přelouská nejdříve celou navigaci + něco dalšího než se teprve dostane na samotný obsah.
A potom si představ toho samého, ale už štastného, jelikož hned z kraje mu čtečka nabídla menu pro přeskočení navigace a rovnou na obsah ;)
A takových případů v různých variantách může být mnoho. Nabídka pro přeskočení navigace je práce na dvě minuty a určitě se to vyplatí. Moderní web by toto měl splňovat určitě pokdu chce být přístupný co nejširší skupině uživatelů.
beaver146
Profil *
diky moc super si mi to vysvetlil, uz to chapem, preto som sa zamyslel a uvazoval a myslim si ze by bolo dobre to dat hned na zaciatok celeho kodu v body
Railbot
Profil
beaver146
a myslim si ze by bolo dobre to dat hned na zaciatok celeho kodu
Není zač. Přesně tak. Výborně.
beaver146
Profil *
ok na vašej stránke som narazil na to, že preskocenie mate v tagu <menu> ibaže o takom tagu som v živote nepočul ani nečtal čo má za funkciu aké má výhody, je to validne?
Railbot
Profil
beaver146
jak už sám název napovídá, tak se jedná o tag určený přímo pro menu, sémenticky je mnohem lepší než <ul>, protože naprosto přesně vystihuje svůj obsah - menu. Existuje už dlouho, je i v je i v XHTML 1.0 Transitional, které používáš, takže tento tag můžeš s radostí použít, je uveden i ve specifikaci, tudíž jeho použití je validní.
beaver146
Profil *
jeste neco ma napada chyba mi tam print style myslis ze staci nechat iba text + neco z paticky aj s obrazkama alebo bez nich, myslim obrazky v obsahu ne v designe
Railbot
Profil
beaver146
Tiskový výstup by měl obsahovat jen nezbytné minimum věcí, tady bych to viděl na nadpis (název webu), další nadpis (článek/sekce), samotný obsah (text), pokud je tam nějaký obrázek, který má informační hodnotu, tak i ten a tím by to mohlo končit. Text z patičky by byl zbytečný.
Railbot
Profil
Jo a podívej se na web v IE 6. To místo vynechané pro flash je jinak vysoké než například ve FF a odkazy ve sloupci mají jinou barvu.

A ještě detail - máš tam jeden prádzný span, v hlavičce u kliakcího loga. Slušela by mu alespoň pevná mzera uvnitř.
beaver146
Profil *
ok no ten span je tam na to aby zakril ten strong
Railbot
Profil
ten strong
místo něj by měl příjít nejspíš <h1>

A nebylo by od věci doplnit si meta tagy keywords a description.
beaver146
Profil *
jj ty pojdu dynamicky php
no nadpis h1 setrim na nadpis obsahu pre lepsi seo
Railbot
Profil
beaver146
a název webu není důležitý? Ten bude jen zvýrazněn tučně, tedy vizuálně, takže se mu žádná váha nepříkládá?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0