Autor Zpráva
Diskuze.cz
Profil *
Vytvořili jsme nový diskuzní server Diskuze.cz. Zajímá nás váš názor na grafiku a fórum jako takové. Veškeré připomínky můžete psát sem, nebo do fóra Nápady, vzkazy a připomínky. V designu se ještě bude měnit logo, jinak by měl zůstat takový jaký je. Server má sloužit pro pobavení, pomoc atd. všech jeho návštěvníků.
Mistr
Profil
Diskuze.cz
A co na tom hodnotit? Že jste dobře vymysleli zapracování diskuze phpBB do stránky?

Poznámku bych měl k některým textům v levém sloupečku - mrkněte na kontrast. Stávající varianta tmavě šedého písma na světle šedém pozadí mi nepřijde příliš vhodná.
Dero
Profil
Diskuze.cz

Viz Mistr, velmi dobré zapracování phBB. Mám ale po velmi zběžném prohlédnutí dvě výhrady:

1) Logo "SmartForum" se nehodí pro diskusi na adrese diskuze.cz, je matoucí.
2) Pro buňky tabulky TD a TH nastavte větší horizontální padding.
Diskuze.cz
Profil *
Ano, jedná se "pouze" o zapracování phpBB, ale i na tom je dle mého názoru na co se ptát a co zlepšit ...

2 Mistr:
je to součást našeho layoutu, navrhnu případnou změnu, díky

2 Dero:
ad1) Logo jak jsem psal se bude měnit, bohužel se nestihlo do data, kdy byl server spuštěn, čekat jsme na něj dále nechtěli, logo bude co nejdříve vyměněno.
ad2) Myslím, že to takto není špatné :) opět mohu navrhnout jako změnu, ale v tomto případě si nemyslím, že by to bylo nějak důležité.
Každopádně díky za názor ;)
Dero
Profil
Diskuze.cz: Ohledně loga se omlouvám za přehlédnutí. Co se paddingu týče, věřte mi. :o)

Kompozičně máte diskuzi zvládnutou hezky, ale text nalepený na hranice buněk dobře nevypadá. Přitom by stačily cca tři pixely zleva i zprava.
dyžón
Profil *
no mě se to logo moc líbí...
Diskuze.cz
Profil *
2 Dero: ano, ale snažíme se i pro menší rozlišení udržet stejný vzhled stránek. Při menším rozlišení se dlouhé popisy některých fór odřádkují a pak už je každý pixel dobrý ...

2 dyžón: ano, logo je vcelku povedené a do layoutu zapadne, ale hold byl layout navržen nehledě na konečné logo diskuze.cz (to bylo zadáno jinde ...). Snad zapadne minimálně stejně dobře.
XQgint
Profil *
Ten horní proužek na stránce jak je na nem napsáno chat, seznamka, atd. tak ty, ze kterých po najetí myši vyjede jakési menu mi blbne (přeskakuje a bliká :D (mam Operu 9.02))
jinak pěkný :))
Diskuze.cz
Profil *
2 XQgint: ano, o tomto vím. Problém má pouze prohlížeč Opera (chyba Opery) ... díky
smajli
Profil
možná by to chtělo oživit menu nějakým hower efektem a v levé liště temata taky
Diskuze.cz
Profil *
2 smajli: menu je grafické, takže ee, a jiné hover efekty by v tomto případě IMHO spíše rušily a škodily ... web se snaží splňovat přístupnost, tedy odkazy jsou např. podtržené a další ... hover už dle mého názoru není na tomto místě nutný
Dero
Profil
Diskuze.cz: Hover efekt je téměř vždy přidanou hodnotou, která zvyšuje použitelnost webu. Máte sice pravdu, že v tomto případě jste dali zavděk pravidlům přístupnosti, přesto však nevidím důvod, proč alespoň v levém menu hover konzistentně nenasadit (někde je, někde není).
malidian
Profil *
Líbí, již jsem se registroval... :)
Diskuze.cz
Profil *
2 Dero: Ano, někde je, někde není ... jde o layout, který tak byl zamýšlen ... protože tam není hover efekt, právě proto jsou odkazy v levém bloku rovnou podtrženy ... uvidíme na reakce návštěvníků, myslím, že to takto nebude nikomu vadit :) pokud ano, zamyslíme se nad změnou ;)

2 malidian: díky :)
Ramesses
Profil *
jediná chyba co sem si všim je s tim proužkem nahoře ale to už bylo vysvětleno že jde o chybu opery takže dobrý...
jinak pěkný určitě mě tam uvidíte ;)
Diskuze.cz
Profil *
2 Ramesses: ano, chyba "proužku" je způsobena prohlížečem Opera. Jinak díky, rádi vás přivítáme :)
Diskuze.cz
Profil *
Co říkáte na bloky samotné a na jejich pořadí v levém sloupci?? Vidět můžete na Diskuze.cz ... :) vyjádřit se po přihlášení na http://www.diskuze.cz/tema44.html nebo tu ;) díky ...
falagar
Profil *
myslim, ze poradi je OK. diskuze je zvladnuta dobre. :)
Diskuze.cz
Profil *
2 falagar: ok, díky

Takže už nikdo žádné jiné nápady, připomínky?
Diskuze.cz
Profil *
Tak už jsme vložili na web i logo ... máme i druhou verzi v červené (červená, jako je registrace), tato nám však přijde vhodnější a do layoutu lépe zapadající. Myslíte, že je to správná volba?
Plaváček
Profil
Diskuze.cz

protože tam není hover efekt, právě proto jsou odkazy v levém bloku rovnou podtrženy ... uvidíme na reakce návštěvníků, myslím, že to takto nebude nikomu vadit :) pokud ano, zamyslíme se nad změnou ;)

Jak říká Dero, hover efekt není samoúčelná věcička, ale má své opodstatnění a dalekosáhlé důsledky. Kupříkladu weby, kterým chybí decentní hover efekt, nazývám weby "mrtvými". Jde o to, že lidé pohybující se na internetu potřebují nějakou akci. Pocit, že dotyčný web na jejich povely reaguje. Prostě - je akční. Hover je prostě bezvadná věc. A nejhorší, co můžete uživateli udělat je, když něco hover má a něco ne. Žádný uživatel nepochopí, že je to váš záměr (ani já to nechápu), navíc když sympatický hover efekt stojí zhruba tři řádky v kódu CSS.

Odkazy podtrhávejte vždy a všude. Anebo nikde a vůbec (což nedoporučuji). Odlišení barvou nestačí a jestli se ještě pokoušíte uživatele zmást tím, že některé odkazy podtržené jsou a jiné nikoliv, jdete špatnou cestou. Konzistence chování navigace je základním kamenem položeným k dobré použitelnosti webu.

To je můj názor. Je-li logo červené nebo zelené je každému návštěvníkovi putna.
Diskuze.cz
Profil *
No obyčejnému návštěvníkovi zas tak putna logo není ... hover efekt jsme tedy po domluvě přidali aj na levé bloky ... jiné změny už nemáme asi v plánu, pokud vás někoho něco ještě napadá, napište, budeme rádi ;) díky za všechny připomínky
Dero
Profil
No obyčejnému návštěvníkovi zas tak putna logo není

Obyčejnému návštěvníkovi (definuji níže) je logo úplně putna. Tedy čistě jeho estetické vyhotovení. A musí být splněny jisté předpoklady. Pokud logo účinně buduje značku, tak je zcela jedno, jestli je krásné a nápadité (subjektivně Apple), nebo průměrné a obecné (pro mě třeba IBM). Prostě pokud funguje a nenarušuje použitelnost webu, potom obyčejný návštěvník nerozlišuje mezi průměrným a hezkým. A pokud Plaváček mluvil o barvách, měl pravdu. Například logo IBM by mohlo klidně být v jiné barvě než v současné obligátní modré. To, že si ho jinak neumíte představit, neznamená, že by to byl problém.

Částečnou výjimkou z této skupiny obyčejných lidí jsou umělci a lidé, kteří mají co do činění s reklamou či grafickým designem. U těch se předpokládá výrazně zvýšená preference na základě estetických podnětů. Záleží tedy na cílové skupině.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0