Autor Zpráva
Petr Žák
Profil *
Koukněte na stránky Sportovní gymnastiky Poděbrady http://www.gymnastika-podebrady.cz/. Jsou tam články, fotogalerie i video.

Jak na vás stránky působí ?
Miloš
Profil
Přehledné, srozumitelné. Vylepšil bych:
— Pořád stejný <title> snižuje přehlednost
— Ke stažení – tam asi ještě nic není, ale pak je to zbytečná stránka. O to víc mě praštilo do očí slovo Obsah na něčem, co připomíná drobečkovou navigaci. Proč je tam ale úvodní stránka pojmenovaná slovem obsah?
— Link na úvodní stranu jen z klikacího loga mi přijde málo. Vím, že je to těžké, když se hormí menu vejde na jeden řádek s odřenýma fousama
— Při zvětšení přeleze horní menu na další řádek; v Opeře dokonce už při základní velikosti (ale 3 % uživatelů za takovou prkotinu asi nestojí, říkám jako ctitel Opery) a v Exploreru při zvětšení na „velké“ je něčím překryt kus linku „Ke stažení“
— K zvětšování písma mám však vážnější připomínku – v exploreru leccos zvětšit nejde (písmo je určeno v px); doporučení = u velikosti písma se vyvarovat jak px (v IE nezvětšíš), tak i jednotky em (v IE se chová divně); nejlepší jsou buď procenta, nebo klíčová slova (lze i kombinovat).
— Další problém při zvětšování je ten, že v IE skočí pravý sloupec (modré čtverečky) až na konec stránky (přestanou obtékat) a ve FF se ztrácí text (asi overflow:hidden). Co s tím, to opravdu nevím.
— Fotogalerie – je tam jediný náhled; aha, tak on je to link na celou galerii? Není to hned patrné = matení návštěvníka. Ten je vždycky rád, když se to, co vypadá jako kachna, jako kachna chová a opravdu to je kachna (například kachna).
— Tělocvična – tady bych možná umístil na konec stránky rozvrhu odkaz na vybavení, stejně jako na konec stránky s vybavením odkaz na rozvrh.
— Kontakty jsou zpracované hezky, ale nějaký email by nebyl?
— V prostém XHTML (bez stylů) mi chybí odkaz na přeskočení navigace (nahoře) a na odrolování stránky nahoru (dole). Potěší každého hoňheldistu.
Petr Žák
Profil
Děkuji za kritiku, Miloši...jsem rád, že jsi se na stránky podíval a zhodnotil je. Tvoje výhrady jsou oprávněné a iniciovaly tyto změny :
— <title> se generuje dynamicky
— "Ke stažení" bylo zatím odstraněno.
- Odkaz "Obsah" bylo nahrazeno textem "Titulní strana", které lépe vystihuje, kam odkaz vede.
- Obrázek drobečkové navigace vede na sitemap.
— Velikosti testu jsou v %, jen text v pravém modrém sloupci je definován v px záměrně
— Fotogalerie obsahuje popis, kde se návštěvník dozví, že jde o fotogalerii a né fotky
— Tělocvična - vybavení a rozvrh - dole byly přidány odkazy
— Při zobrazení článku se na konci zobrazí odkaz, který vede na začátek stránky.
Miloš
Profil
Ještě drobnost – odkaz na hlavní stránku není na mapě stránek.
J
Profil *
Ad index fotogalerie - texty pod obrázky snad doupravit ručně, pryč čísla a .jpg
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0