Autor Zpráva
det
Profil *
prosím o konstruktivní kritiku (design, přehlednost,...) webu zabývající se nekonvenčním válčením - www.specwar.info.
Předem díky za odpovědi.
DZer
Profil
1 - Logo vyčnívá s desingu zbytku stránky, připadá mi to, že si někde vzal temlet a logo stránky dělal sám jelikož uroveň grafiky je dosti znatelně rozdílná. V nejhoršim případě aspoň to ten nápis specwar.info předělej aby neměl ten rámeček.
2 - Logo by mnělo bejt klikací.
3 - Tabulkový layout
4 - Aspoň někde by mohli bejt hovery
5- Použití zastaralích tagů mapř: <font color="#bbbbbb">, což nechápu jak si mužeš dát doctype XHTML
Miloš
Profil
Přidávám další postřehy:
— Nedostatečný kontrast
— Text v Exploreru nelze zvětšovat, protože je zadávaný v px a pt. To je hrubá chyba. font-size udávej vždy jen v procentech, nebo klíčovými slovy (případně libovolnou jejich kombinaci). Více viz www.jakpsatweb.cz/css/font-size.html
— Logo má skoro 57kB; možná zbytečně moc.
— hovery tam sice jsou, ale natolik špatně postřehnutelné, že jako by nebyly. To je nepříjemné hlavně proto, že ne-odkazový text v anketě („O kterých jednotkách chcete, aby …“ má tutéž barvu jako odkazy. Doporučuji všechny odkazy v textu (nemluvím o menu) podtrhnout a zvětšit line-height.
— Anketa (podle mne jsou všechny tyto ankety na dvě věci a zabírají zbytečně místo) se při zvětšeném písmu (FF; v Opeře už při základním) nevejde do okna svého okna a nemá scrollbar (v Opeře lze kolečkem myši).
— V obrázkovém menu se položky snaží vypadat jako tlačítka. Přidej jim tedy pro a:active nějakou změnu, aby se to jako tlačítka taky chovalo.
— Vyhledávací input je v horním banneru docela dost maskovaný (subjektivní názor).
— Protože používáš externí styly, považuji přítomnost inline-stylů (style="" v html) zbytečné a do budoucna jako cestu do pekel.
— Tabulky pro netabulková data jsou dnes opravdu zbytečností. Skamaraď se víc s CSS; tabulky jsou jen na rozvrhy hodin či výsledky pivní ligy…
— Na stránce Výbava čtu SEKCE SE PŘIPRAVUJE! OMLOUVÁME SE ZA JEJÍ SOUČASNOU NEFUNKČNOST. Byly stránky, kde se podobná sdělení nacházela řadu měsíců, možná i let; dal bych tam aspoň info o datu, ke kterému je funkčnost předpokládána. A neplýtvej slovy jako za měsíc, brzy nebo tento týden, protože marmeláda obden a přijdu hned.
Chamurappi
Profil
Reaguji na DZer:
<font color="#bbbbbb">, což nechápu jak si mužeš dát doctype XHTML
<font> je v XHTML úplně stejně jako v HTML. On ale stejně nepoužívá XHTML.
DZer
Profil
Chamurappi:Asi sem to napsal blbě, měl sem to rozdělit na dva body. O XHTML se přiznám, že moc nevim, nepoužívám ho a myslim že ani nikdy nebudu, ale podle toho kodu by tam spíš mněl mít doctype HTML 4.01 Transitional...diky za poučení

No jo voni tam sou hovery, ale ja řiká Miloš "jako kdyby tam nebyli", já sem toho živoucím příkladem ani sem je prve nezaregistroval.
pepee
Profil *
Zajímavý téma a obsah. Chtěla by asi vylepšit navigace.
det
Profil *
díky za kritiku, chyby a nedostatky se pokusím napravit....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0