Autor Zpráva
maroskox
Profil
ahoj,

tak porobil som nejake zmeny, zobral som si aj par rad od vas a pacia sa mi stranky viac ako to bolo pred tym, hlavne som vyhadzal zbytocne veci, chcem podakovat vsetkym, ktori reagovali .. cital som si aj ine prispevky a niektoryx ludi tu nedokazem poxopit, xcu, aby ludia reagovali na ix stranky a v pripade, ze su skutocne zle a nevkusne, tak este sa rozculuju .. ja nehovorim, ze to mam extra dobre, ale myslim, ze taky priemer splnat budem urcite a hlavne si rad nexam poradit tam, kde mam zasadne xyby - kazdy sa predsa ucime :)

tak by som vas este raz poprosil o hodnotenie, popripade komentare, co by sa este dalo doladit, vylepsit ... popripade aj nejake to percentualne hodnotenie 0% spatne 100% dokonale dobre ... ja osobne ak mozem povedat, tak by som si dal 75% .. moze byt? :)
(hodnotit prosim vsetko spolu, kod aj grafiku, popripade ako stranky na vas posobia)

dakujeeeeem velmi pekne

www.maroskox.golfbell.sk
www.golfbell.sk


poprosim kazdu samostatne
Railbot
Profil
www.maroskox.golfbell.sk

- zbytečný datum a čas
- animované vlaječky
- nečitelná patička
- trapné ikonky w3c
- tabulkový layout
- inline styly
- obrázky v bmp
- nevhodné alternativnáí popisky obrázků
- blbosti typu <h1>&nbsp;</h1>

Druhá stránka je vesměs to samé, ale v jiných barvách. 75%? Heh. 40% když zavřu obě oči.
maroskox
Profil
dakujem za komentar :)

- zbytečný datum a čas - vsetky velke serveri (napriklad www.zoznam.sk) uvadzaju tiez datum a cas, myslim, ze az tak to zbytocne neni .. v podstate tym zaplnis nejake miesto a je stranka trosku rozsiahlejsia potom, myslim, ze osobne to nic nepokazi, ani nevylepsi ...
- animované vlaječky - ten isty komentar co datum a cas
- nečitelná patička - mne paticku zobrazi dobre :( musim skusit este niekde inde
- trapné ikonky w3c - toto beriem, skusil som to tam dat, asi to pojde prec
- tabulkový layout - mno v css este dobre robit neviem, predsalen sa ucim stale, ono mozno zastarale, ale celkom mi to zatial vyhovuje a zatial som nemal problemy s pisanim, ani so zobrazenim
- inline styly - inline styly? to je co?? :)
- obrázky v bmp - obrazky su neni jedno v com su, ked moc nezaberaju? v com je najlepsie davat obrazky?
- nevhodné alternativnáí popisky obrázků - ty by si ako obrazky popisoval, ked ix je tam povedzme moc? janko a marienka idu na jahody? :))))))
- blbosti typu <h1>&nbsp;</h1> - toto som nevedel nahradit nicim, ked xcem, aby bol riadok vynexany

dakujeeeeem .... dalej?

este by ma jedna vec zaujimala, ci by si mi mohol nejaku stranku, co si robil ty ukazat .. trosku inspiracie by som nabral :) dakujem
Railbot
Profil
maroskox
- zbytečný datum a čas - vsetky velke serveri (napriklad www.zoznam.sk) uvadzaju tiez datum a cas, myslim, ze az tak to zbytocne neni .. v podstate tym zaplnis nejake miesto a je stranka trosku rozsiahlejsia potom, myslim, ze osobne to nic nepokazi, ani nevylepsi ...
A copak ty snad děláš velký informační portál, abys tam měl čas a datum? Neděláš. Tudíž je to zbytečná věc, která jen brzdí načítání stránek.

- animované vlaječky - ten isty komentar co datum a cas
Jsou rušivé, doba animovaných blbostí na webu už je dobrých pár let pryč. Nahledě na to, že statické by měly určitě menší velikost než ty animované.

- nečitelná patička - mne paticku zobrazi dobre :( musim skusit este niekde inde
Nejde o to jestli se zobrazí, ale o ten prťavý tučný text, ten není k přečtení.

- tabulkový layout - mno v css este dobre robit neviem, predsalen sa ucim stale, ono mozno zastarale, ale celkom mi to zatial vyhovuje a zatial som nemal problemy s pisanim, ani so zobrazenim
Což ovšem neznamená, že dělat rozložení webu pomocí tabulek je správné. Tabulky jsou pro tabulková data. Doporučuji se na CSS rychle vrhnout, není to těžké.

- inline styly - inline styly? to je co?? :)
To jsem se přepsal. Ne inmline styly, ale zastarelé html formátování. Něco jak
table border="0" width="750" cellspacing="0" cellpadding="0" id="table3" bgcolor="#8CB0D0"
To vše jde zapsat elegeantně pomocí CSS a v html ti už nezbyde téměř nic.

- obrázky v bmp - obrazky su neni jedno v com su, ked moc nezaberaju? v com je najlepsie davat obrazky?
Najdi si něco o formátech obrázků. BMP zabírá zaručeně vždy nejvíc. Ideální jsou png, jpg, gif

- nevhodné alternativnáí popisky obrázků - ty by si ako obrazky popisoval, ked ix je tam povedzme moc? janko a marienka idu na jahody? :))))))
Tak jich tam moc nedávej, když nemají žádnou informativná hodnotu. Popisek je důležitý. Když bude na obrázku jak někdo jde na jahody, tak to tam klidně napiš. Jestli ti to přijde vtipné, tak to tě časem přejde až vyrosteš. Ale název obrázku jako blabla.bmp opravdu nestačí.

- blbosti typu <h1>&nbsp;</h1> - toto som nevedel nahradit nicim, ked xcem, aby bol riadok vynexany
No, opět jsme u CSS. Ale zkus použít aspoň <br>

este by ma jedna vec zaujimala, ci by si mi mohol nejaku stranku, co si robil ty ukazat .. trosku inspiracie by som nabral :) dakujem
Obávám se, že takové stránky budou lehce nad tvoji úroveň a moc by sis z nich neodnesl, tak alespoň moje nedodělaná osobní stránka tady
maroskox
Profil
- inline styly - inline styly? to je co?? :)
To jsem se přepsal. Ne inmline styly, ale zastarelé html formátování. Něco jak
table border="0" width="750" cellspacing="0" cellpadding="0" id="table3" bgcolor="#8CB0D0"
To vše jde zapsat elegeantně pomocí CSS a v html ti už nezbyde téměř nic.


k tomuto by som ta xcel poprosit o info ...

tabulku som skusal formatovat v css, ale vzdy mi to nejake problemy vypisalo ... mozes mi to prosim ukazat na tejto konkretnej bunke ako bude vyzerat zapis v css?

dakujem
Railbot
Profil
Třeba...

css
table#table3 {border: 0; width: 750px; background: #8CB0D0}

html
<table id="table3">
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0