Autor Zpráva
Alex2111
Profil *
Budu rád za vaše užitečné rady. Upozorňuji, že umím jen v HTML a Java Scriptu. K psaní stránek používám zásadně PSPad a grafiku si vytvářím sám. Dále využívám služby blueboardu na ankety atd. To jen abyste věděli.
Miloš
Profil
http://trainz.czweb.org/

To nejsou stránky, ale pouťová atrakce. Dostal's nové pastelky?
Nejsem sice žádný grafik, ale tohle je, promiň, hrůza.
Většina textů (tedy iframe) nejde v exploreru zvětšovat, obrázkové menu, podtržené texty ne-odkazy, blikací reklama na komiks…
Abych ty texty přečetl, musel bych lízat monitor (tak z 15 centimetrové vzdálenosti).

Takovéto sdělení:
!!! Pro správné zobrazení doporučuji rozlišení 1280x1024, prohlížeč Internet Explorer, pokud však oželíte různé grafické "blbůstky"
bylo obvyklé před deseti lety, ale arogantní mi přišlo vždycky. Nikdo si kvůli tobě nebude přepínat rozlišení, to se radši na tvé stránky víš co… Ale možná je děláš pro sebe a ne pro návštěvníky.
yFang
Profil
To je absolutně hrozný. Nic se k sobě nehodí, chtělo by to celé sladit. Růžovej text na modrym pozadí fakt neni ideální.
Alex2111
Profil *
Děkuji za kritiku zkusím se sebou něco udělat. Texty ve firefoxu zvětšovat jdou
Miloš
Profil
V exploreru nejdo zvětšovat proto, že má iframe nastavená písma pt a px. O velikostech písma v CSS si přečti víc na http://www.jakpsatweb.cz/css/font-size.html
ppooler
Profil
Kvalita stránek by významně stoupla jen pouhou změnou barvy textu a pozadí...- což je otázka 10 sekund...
marvas
Profil
Tak, ale toto nie! :-/ Berte ohľad aj na nás čo sme za pc celé dni a naše oči sa nezvládnu pozerať na takéto stránky. Práve čítam Veľkú knihu webdesignu od zonerpressu a v nej je hneď na začiatku napísané ako miešať farby tak aby užívateľov z nich nerozbolela hlava (ako mňa teraz).

Texty ve firefoxu zvětšovat jdou
V ff sa texty dajú zvetšiť vždy. V MSIE ak je nastavená pevná výška nie. Pozri si niečo o dĺžkach v css. Videl som niekde knihu Flexibilný webdesign a myslím, že je presne o tomto.

Zapracuj na sebe. Ak ťa web zaujíma tak sa zlepšuj. Čítaj čo sa dá. Ja mám tiež 16 ako ty (dozvedel som sa na tých stánkach) a už chcem poučovať :-D. Myslím však, že v tejto oblasti nezáleží na veku, ale na skúsenostiach.

PS: Ak to niekoho zaujíma, už som zarobil prvých 500 Sk za rozkódovanie designu. Je to dosť OT, ale nevadí. Treba sa pochváliť.
Miloš
Profil
marvas OT
Treba sa pochváliť.
Tak tak, když se člověk sám nepochválí, nikdo to za něj neudělá ;-)
Alex2111
Profil *
Tak si postupně beru vaše slova k srdci. Postupně měním barevnost stránek (koupil jsem si nové pastelky). Jinak s tím písmem ty Novinky a Minichat jsou od BB a tam moc zvětšovat písmo nepůjde, to samé platí pro non odkazové avšak podtržené písmo. Jinak za obrázky-odkazy se omlouvám, ale myslím si, že to tak strašné není. Jinak zkusím se podívat na css a něco našprtat. Za bolehlavy se omlouvám a doufám, že tato barevná kombinace, kterou budu dotvářet je již přijatelnější. Děkuji za "nakopnutí" a budu rád za další připomínky. Děkuji.
Mistr
Profil
Alex2111
(1) Proč odkazuješ na stránku, která se teprve vytváří? Mám na mysli odkaz Alexův svět - in progress z titulní stránky, který je navíc umístěn na tak čestném místě, a sice na vršku celého menu.
(2) Podtrhávej jenom odkazy. Nic jiného. V opačném případě dochází pouze k amtení čtenářů.
(3) Ve stránce http://trainz.czweb.org/forum.html je žluté písmo (nebo co je to za barvu) prakticky nečitelné.
(4) Musí na titulní stránce být onen výpis novinek?
(5) A co titulní stránce dát nějakou pozitivnější, veselejší barvu než stávající šedivou.
(6) Uprav si titulky u menu. Když si na jednotlivé položky menu najedeš myškou a chvilku posečkáš, objeví se Ti popisky typu forum1 nebo kontakt1 apod.
(7) Obrázky ve stránce http://trainz.czweb.org/str.gal/screeny1.html jsou neskutečně veliké. I kdyby měly čtvrtinovou velikost bylo by to poměrně hodně.
(8) Nejen z důvodů použitelnosti je nejen třeba, ale je to i vhodné, aby stránky měly všude stejný vzhled. To znamená mít na všech stránkách stejné logo, stejné menu (včetně stejného umístění) apod.
(9) Je vhodné, když je v menu vidět, na které stránce právě jsem (například podbarvením dané položky menu nebo jejím vyvedením v jiných barvých).
diagnóza
Profil *
http://diagnozy.doktorka.cz/zvraceni/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.