Autor Zpráva
Cejn
Profil *
Hard core punk kapela z Jihlavy. Stránky jsou zatím ve výstavbě. Předem dík za váš názor. Tady jsou.
Railbot
Profil
Průměr. Nic hrozného ani nějak lepšího.
Podivná hlavička. Zřejmě mě to hard core punk logo příliš neoslovilo. Patička by zasluhovala nějaký padding, aby tam text nebyl nalepený na všechny okraje.

Teď ke kódu.

- <meta name="description"Stránky thrash punk hc kapely z Jihlavy."> aneb najdi chybu
- <a name="top"></a> - na co? Zbytečné.
- snad u všech odkazů je target="_self", zbytečné
- obrázky nemají alternativní popisek a title
- žádná sémentika (vidím tam nadpis h3, předešlé úrovně nikde)
- <br/>, stránky jsou v html, správně je tedy <br>
- chybějcí title u odkazů
- na tak jednoduchý kód jsou komentáře v něm poněkud zbytečné
Cejn
Profil *
Jo, díky za připomínky k tomu kódu ...
Mistr
Profil
Cejn
(1) Občas bys měl text počeštit. Já vím, že k punkové kapele asi nepatří texty jak z učebnice literatury, nicméně myslím, že změnami typu Stránky sou pořád ve výstavbě, jestli chceš víc iformací, foto na Stránky jsou pořád ve výstavbě, jestli chceš víc informací, foto (...) nic nepokazíš.
(2) Do stránky http://rapsod.ic.cz/kapela.html bych umístil nějaké fotografie jednotlivých hráčů.
(3) Zavedl bych klikací logo.
(4) Text v hlavičce není prakticky čitelný, ale to je asi záměrem, co?
Cejn
Profil *
Mistr:
Dík, jo, s tím pravopisem se chystám něco dělat, naplácal jsem texty dost narychlo. Opravim to. O fotkách jsem už přemýšlel, jsou s tim spojeny ovšem různé problémy. Nic méně časem něco podobného plánuji. Klikací logo to samé. A co se týká hlavičky, záměr to není. Záměr to rozhodně nebyl, ale uvažoval jsem, že zrovna tady to nevadí. Možná časem budu dělat novou hlavičku, tahle se mi moc nelíbí :-).
Cejn
Profil *
Chtěl bych se ještě zeptat na tu sémantiku. Myslel jsem že nadpis první úrovně bude v hlavičce, a nadpis druhé úrovně budou hlavní nadpisy na strákách (news, foto. kapela ... ). Proto to začíná až od třetí úrovně. Je ta sémantika velkej problém ?? Čemu to může vadit v zápisu kódu ??
Railbot
Profil
Cejn
Není to problém. Teoreticky to ničemu nevadí pokud se na sémantiku vyprdneš. Prakticky budeš mít špatně strukturovaný kód, který se například vyhledávačům líbí zcela jistě o něco méně.
Ale pokud máš v planu hodit <h1> do hlavičky, <h2> jako nadpsi rubrik, tak potom je to v tomto ohledu bez problému. Jde o to, aby nebyl nadpis h3, potom h2 a třeba nakonec h1 nebo tam nebyl vůbec. Je to na tobě, jak chceš mít dobrý kód.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0