Autor Zpráva
aip_3
Dobrý den,

prosím vás o kritiku mého nového webu.
Dílo není zcela hotovo (viz. články, komentáře..) a před kompletací a plněním obsahu bych rád znal názor pár lidí.
Byl proveden redesign a recode.
Dále bych chtěl poprosit o rady na zvalidnění sekce studijní materiály čvut fsv.

nový web aip3.net

původní web aip3.net

Všem vám moc děkuji..
aip_3
Žádné rady, kritika ani názory??
Mistr
aip_3
(1) Přijde mi to nepřehledné.
(2) Menu je velmi nekontrastní.
(3) Taktéž text je nekontrastní (šedivé písmo na bílém podkladě).
(4) Tvrdíš, že jsi zprovoznil sekci Studijních materiálů. Když ale klepnu (ať už na banner nebo na položku v menu), velmi dlouho se mi načítá jakýsi flash. Tak jsem to asi po půl minutě vzdal.
(5) Víc bych si pohrál s barvami.

Jen tak soukromě: do kterého semestru na Stavební fakultě chodíš? Nemáš nějaký trik na Ocel u Vraného?
aip_3
Diky moc za připomínky.. budu na tom makat.
Ale k bodu (4) flash tam nikde opravdu neni - jde o gif.. prostě se točí - ta úvodní stránka studijních materiálů neni hotová - pracuje se na tom.

Jsem ve 3. semestru.. Ocel mě teď čeká ve 4. (mám to zapsaný u Studničky).
Mistr
aip_3
jde o gif.. prostě se točí
To točení mě zmátlo.
Petr Tichý
Design je velmi hezký, máme stejný vkus. Ten minulý taky hezký.

Aktivní položka v menu (tučná) je u mě ve škole na nějakých pochybných LCD velmi kostrbatá a vůbec není k přečtení.
Menu se mi nelíbí vůbec, dát položky normálně pod sebe by bylo moudřejší.

Celkem by měl být web kritizován co se týče titěrného písma, celkově malých kontrastů, nepřehledného designu, atd. atd. ale s ohledem na to, že se nejedná o web státní správy ani nic důležitého tak bych to nijak nehrotil.
aip_3
Diky moc za názory. Pokusim se s tim něco udělat. Prosim jen - co myslíte tou nepřehledností.. děkuji
Michalek
jde o gif.. prostě se točí
Jsem na tom stejně jako Mistr, takovýhle loading se používá pro ajaxové aplikace, "normální" použití trošku mate.
Mistr
aip_3
myslíte tou nepřehledností
Že se v tom nevyznáš.

Například:
(1) Co tam mají za smysl ty brýle?
(2) A co ta rýsovací pera?
(3) Nahoře zas klika?
(4) A v pravo nějaký vinný hrozen, tak to bude asi něco z Mělnicka či nějakého jiného vinařského kraje. Jo, aha, on to není hrozen, nýbrž shluk trubek.
(5) Kde je menu? Aha, tadyhle, takové skryté.

Prostě spousta otázek. Aby ses na stránkách vyznal, musíš se zastavit a popřemýšlet.
přesnídáfka z hlíny
Profil *
větší a jiný písmo, todle je strašný...
aip_3
Michalek
TEn gif už jsem dal pryč..ale na server se mi to nepodařilo nahrát - již od včerejška nefachá FTP.

Misrt
(1) brýle - odkaz na články - nevim co jinýho
(2) rýsovací pera - odkaz na studijní materiály
(3) klika jako na úvod - aneb - prosím vstupte
(4) trubky - jsem stavař :-)
(5) ANO - menu je velký problém - NEVIM CO S NIM
Mistr
aip_3
Misrt
Příště klepni myškou v levém sloupečku na jméno autora původního příspěvku a nemusíš nic přepisovat.

Já jsem Ti jen popisoval otázky, které se mohou honit návštěvníkovi při vstupu na Tvé stránky. I já jsem měl podobné otázky. Pak jsem si na jednotlivé položky ukázal myškou a už jsem věděl. Spíš bych třeba k obrázku brýlí vložil nějaký popisek, podobně k rýsovacím perům apod.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.