Autor Zpráva
ZdendaR
Profil
Osobní webík http://www.zdenek.own.cz s použitím CSS, rád bych slyšel názor na "piánko trik" s odkazy na hlavní stránce a taky celkovej dojem. Díky moc za připomínky.
Plaváček
Profil
ZdendaR

Prosím pěkně, co je "piánko trik" ?
ZdendaR
Profil
Ten nazev byl spis vtip (ja jsem web amater), pouzil jsem onmouseover a onmouseout a krome efektu, co dela a: hover, jsem tak odkazy nalevo udelal tak, ze po prvnim prejeti zmeni barvu natrvalo, takze si na ne muzes jakoby zahrat, proste je nejen prejet shora dolu, ale obarvit si je jen tak v libovolnym poradi.
Plaváček
Profil
ZdendaR

Ano, velmi praktické :)

Na amatérskou tvorbu slušné, i když mi subjektivně přijde zvolená barevná kombinace taková smutná, což je u webu o cestování tak trochu škoda.

Jednu dobrou radu - nikdy při hoveru neměň řez či tloušťku písma, celá stránka nehezky poskakuje a mě osobně to leze na nervy.

Title úvodní stránky znějící "Hlavní stránka" je, s odpuštěním, hovadina. Nazvi svůj web tak, aby bylo poznat, kde jsem se to ocitl, no ne? Třeba Zdeněk Rosenberg - cestopisy, stránky o cestování.
yFang
Profil
(1) Některé háčky se zobrazují jiným písmem. Asi jsi vybral písmo, které je nepodporuje
(2) Udělal bych stejný design na všech stránkách - nemám rád, když musím neustále klikat na hlavní stránka, a pak si vybrat něco jiného.
(3) Ten tvuj "piáno trik" mi po chvíli začal lézt na nervy
Mistr
Profil
ZdendaR
(1) Píše se správně Něco o mně a (...) něco málo o mě (...).
(2) Pro již na podstránkách není menu?
ZdendaR
Profil
Ehm, háčky , toho jsem si nikdy nevšiml, ale když se dívám... dá se s tím něco dělat (písma jsou Arial, MS Sans serif)?

Hover - já používím Mozillu a v té se mi to pomocí letter-spacing povedlo udělat tak, že se délka němění, ale že to v IE nefunguje, vím, dám tlustej font pryč.

Title - změním, moc díky, mě by to netrklo.

Menu na všech stránkách - stačilo by pomocí <ul> udělaný řádkový na konci každé stránky?

Piánko trik - taky už mě štve, asi dlouho nevydrží, ale když já si ho vymyslel, nikde jsem to neviděl... ach jo.
Plaváček
Profil
ZdendaR

Když budou chtít lidé vidět piánko trik, zajdou do opery nebo tak. Pryč s tím.

Navigace by vždy měla být na každé stránce. Dovolím si krapet autoslávy: http://weblog.plavacek.net/2004-10.html#1098191979

Pro definici fontů prosím využij toto: http://www.dgx.cz/tools/fonts/
ZdendaR
Profil
Navigace - četl jsem si, Plaváčku, tvůj (dobře napsanej) článek... tak jo (já bych dal navigaci nahoru na lištu, jenže už tam mám reklamní lištu providera). Něco s tím provedu.
ZdendaR
Profil
Dal jsme pryč piánko s odkazy a tučný hover (taky stránky zbavil všech layout tabulek). Navigace snad brzo...
Díky všem, co se vyjádřili a poradili.
Zd.
Sid
Profil *
Máš moc hezký jméno, jak ten pornoherec :-) Teď vážně, máš dolů ujetej footer (hs3) a na pravý straně kulatý rohy máš odskočený (asi o 10px), takže ty rohy zůstanou ostrý - Opera 8.52. IE a FF v poho.
ZdendaR
Profil
Side, máš moc hezkej nick, jak ten hrdina. Já to v Opeře nikdy neviděl, dík. Ale jelikož i toto mi dalo dost práce (než jsem odhalil existenci "!important"), tak to aspoň IE a FF maji v poho, vylaďovat i Operu je asi nad moje síly...
Sid
Profil *
Chápu, ta opera 8.52 je fakt divná, asi to s ní v hodnocení webů přeháním...Kdo si si natočí Operu, tak 9.01 a tam je to ok. Jestli tě to potěší, tak aj v Konqueroru na Linuxu je to v poho. Ještě malej detail, o mě se píše omně (viz tobě) :-)
ZdendaR
Profil
Side, na zprávy o Linuxu jsem čekal, moc prima. Právě jsem doplnil "n" na dvacet stránek (já to měl blbě v liště navigace), příště budu takový věci dělat všechny přes iframe:(. No a nebo se konečně naučím, co že to je "include" v PHP... (nějak se mi to nedaří chytit za správnej konec).
ZdendaR
Profil
Tak jsem dokončil velký změny, nová je navigace (na všech stránkách), něco jsem přejmenoval, něco přeskupil a dal všemu nový barvy. Osobně se mi to zdá oproti tomu původnímu opravdu pokrok, kdyby na to ještě někdo chtěl kouknout...

http://www.zdenek.own.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0