« 1 2 »
Autor Zpráva
yFang
Profil
Co říkáte na papilionoidea.xf.cz.
Už jsem to tu jednou měl, ale něco jsem pozměnil a poupravil.
Hzik
Profil *
- par pixelu odsadit uvod od sloupecku aktualne
- soupecek aktualne lip napozicovat (bud posunout vys nebo niz :) )
- ten toplist bych odstranil (nebo tam mej na nej jen malinkej link)

na kod se nedivam
Sid
Profil *
Ten motejl by moh bejt kliací (jako logo). Jinak máš tabulkovej layout a cpeš tam doctype Xhtml strict, to snad ne...Nevim, co mám zas s tou svojí Operou 8.52, ale mám v ní reklamní baner přímo přes nadpis (jinak je ta stejná reklama ještě dole). Je to takový jednoduchý, slušný, barevně bych řekl, že nijak neruší.
yFang
Profil
Sid
ale mám v ní reklamní baner přímo přes nadpis (jinak je ta stejná reklama ještě dole)
Já vim, někdy se to tak zobrazuje, potřeboval bych reklamu, tam, kde chci, ale na serveru je nějakej problém
yFang
Profil
Sid
Jinak máš tabulkovej layout a cpeš tam doctype Xhtml strict, to snad ne...
Co je na tom špatného? Měl by tam být xhtml transitional?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Sida:
Jinak máš tabulkovej layout a cpeš tam doctype Xhtml strict, to snad ne
Tvá formulace vyvolává iluzi, jako by se zmíněné dvě vady vylučovaly.

Reaguji na yFanga:
Optimální je HTML 4 Transitional a CSS layout. Stejně XHTML nepoužíváš, <!doctype> jazyk neurčuje.
Vizuálně mi připadá ta stránka nevýrazná. Přehlednosti výrazně pomůže, zvětšíš-li paddingy.
Sid
Profil *
Hele Chamurappi, já nevyvolávám iluzi, já to tak myslím. Ale prosím tě, nepotřebuju slyšel tvoji filosofickou přednášku o html, vím, jak seš zatíženej na Html 4.01 Loose :-)
Timy
Profil
Sid
Nicméně Chamurappi má pravdu, XHTML 1.0 strict nijak nezakazuje používání tabulkového layoutu... Zkus si to třeba zvalidovat, jediná chyba spočívá v kódu reklamy, která se mimochodem také dá odstranit.

yFang
Proč jsou všechny české znaky zapsány entitou? Stačí zvolit vhodné kódování a je to.
Sid
Profil *
Timy, ty už taky ? Dobrá, jdu od toho. Ale je fakt, že já sem měl namysli, že by člověk měl volit doctype s rozumem a né ho jenom "zkopčit". Když chci mít teda stránku ve standardním režimu a dělám kód v tabulkách, dám tam teda ten Chamurrapiho Html 4.01 loose. yFangův doctype tím pádem neberu, toť můj názor.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Sida:
XHTML neklade na sémantiku o nic větší důraz než HTML. Liší se pouze syntaxí. V obou jazycích je tabulkový layout stejně nevhodné řešení.

že by člověk měl volit doctype s rozumem a né ho jenom "zkopčit"
<!doctype> má sloužit jen validátorům. Jeho uvedením či neuvedením se k ničemu nezavazuji. Ani se pomocí něj nehlásím ke specifikaci, jen odkazuji na DTD.
Drtivá většina těch, kdo si myslí, že užívají XHTML, horní část dokumentu kopíruje, protože si ji nepamatují. Kolik z nich ví, k čemu <!doctype> slouží? Kolik z nich vůbec tuší, že užívají něco, čemu se říká „jmenný prostor“?
Sid
Profil *
Fajn Chamurappi, jdeš na to po svém, vědecky :-) Nezpochybňuju tvoje slova, já nemám akorát tolik času rozvádět a uvažovat nad celou x(html) doktrínou jako ty. Doctype pro mě slouží k přepnutí především IE do standardního režimu kvůli bug boxmodelu, to je si myslím praktická věc. Validátoru je vesměs jedno, jestli ho uvedeš, berou stejnak výchozí 4.01 Transitional. To by asi stačilo, protože jsem se touto diskusí dostal poněkud out of topic...Dík za pokec ;-)
yFang
Profil
Timy
Proč jsou všechny české znaky zapsány entitou? Stačí zvolit vhodné kódování a je to.
Původně jsem měl iso-8859-2 a pak jsem to předělal na windows-1250, ale nechtěly se mi předělávat znaky.
Timy
Profil
Sid
"Ale je fakt, že já sem měl namysli, že by člověk měl volit doctype s rozumem a né ho jenom "zkopčit"."
Autorův kód je dle danho doctypu validní, takže je nepravděpodobné, že ho jenom zkopčil...

yFang
Na to budou nějaké programy, řekl bych, akorát osobně žádný neznám, nepotřeboval jsem to. Zkus příště pohledat.
yFang
Profil
Timy
Na to budou nějaké programy, řekl bych, akorát osobně žádný neznám, nepotřeboval jsem to. Zkus příště pohledat.
Já vim. Dokonce jeden mam (PSPad), průběžně to předělam.
Sid
Profil *
Sorry, nechci se v tom už dál vrtat, ale uvedu Timimu 1 příklad. Na STK, když přijedu se starým žigulíkem, načančám ho, přivařím a přilepím, co upadává tak, že technik nic nepozná, tak projdu a jezdím dál. To je stejný jak se Strictním doctypem a table layoutem. Oblbneš validátor, ale takhle se to prostě nedělá...
Kdyby měl nějakou tabulku se statistikou, ceníkem, přehledkou (tabulární data), tak to beru.
yFang
Profil
Sid
Mám jednu knihu - Profesionální webdesign od Clinta Ecchera - a tam je popsáno jak dělat tabulkové designy. Ničím jiným se ta kniha nezabývá, tak pořád nechápu, co je na tabulkových designech tak špatného?
Railbot
Profil
yFang
A z jakého je roku ta kniha, prosím tě? Špatného je na tom to, že tabulky jsou pro tabulková data, ne pro tvorbu layoutu stránky. To je stejné jako jezdit po silnici místo autem koloběžkou. Taky se to dá, ale nemá se to, není to k tomu určené. Navíc v autě je to pohodlnější a rychlejší.
Cipísek
Profil *
Třeba takovej Google se drží pořád osvědčených tabulek. I když je fakt, že původ tabulek není v layoutu celé stránky...
yFang
Profil
Railbot
A z jakého je roku ta kniha, prosím tě?
2002, u nás to bylo vydaný v roce 2005
Railbot
Profil
yFang
Tak to by i celkem odpovídalo. Tu knihu mlžeš s klidem vyhodit, protože v dnešní době už je to jen jeden velký nesmysl.

Cipísek
Třeba takovej Google..
Špatný příklad. Google není v tabulkách, protože by to snad bylo správné a dobře, ale protože nemá důvod to měnit. Tak jde trochu o důležitější věci, než že má někde layout v tabulkách.
yFang
Profil
Dobře, všichni tady kritizujete tabulkovej layout, a co je na tom tak špatného?
Mistr
Profil
yFang
Dobře, všichni tady kritizujete tabulkovej layout, a co je na tom tak špatného?
Možná tento článek odpoví na Tvůj dotaz.
yFang
Profil
Mistr
Možná tento článek odpoví na Tvůj dotaz.
No dobře, ale když se držim v rozumnejch mezích a nemam tam obrázky velký 2mb a podobně, tak nevim, jestli je to takovej rozdíl. Většině návštěvníků je to stejně úplně jedno. Většina se nešťourá v kódu, ale čte si obsah a zajímá je jak stránka vypadá navenek a ne jak vypadá "zevnitř".
tiso
Profil
yFang
počul si niekedy o alternatívnych zariadeniach na prezeranie webstránok?
BLUECORE
Profil *
Jednoducho: XHTML a CSS kombinácia je GENIÁLNA záležitosť pre tvorbu layoutu webu. Tabuľky sú nepraktické a pomalé. Využívam ich tak málo, že s nimi ani neviem poriadne robiť, avšak validný XHTML a CSS web s pozicováním ti spravím za 30 min. a bude 100x lepší ako tabuľka. K tomu webu - dávaj si pozor aj na ľudí s postihnutím, keby som mal zrakovú vadu, tie zelené linky neprečítam, sú nevýrazné.

Jo a jedna vec, prečo každý používa XHTML Strict? Ja používam XHTML Transitional a je to absolútne to isté ( z môjho pohľadu) a ešte to má väčšiu podporu ako strict ...
BLUECORE
Profil *
Možná tento článek odpoví na Tvůj dotaz. - hovorí ti niečo SEO? Neznášam keď toto niekto robí, povedz, kým naň nekliknem, akú informačnú hodnotu mi prináša???
yFang
Profil
No tak já to snad radši zkusim předělat.
Timy
Profil
Sid
Moc krásný příklad. A teď zpět k faktům. XHTML nijak nezakazuje používání table layoutu, ani jediným slůvkem. Není to žádné oblbování validátoru, validátor se dá oblbnout jinak. Table layout je v XHTML zkátka naprosto v pořádku, nijak se to nevylučuje. Samozřejmě takový web má pak běžné nevýhody table layoutu, ale to už je jiná diskuse.
Mistr
Profil
BLUECORE
Neznášam keď toto niekto robí
Klid, příteli...

povedz, kým naň nekliknem, akú informačnú hodnotu mi prináša
Pokud na odkaz neklikneš? Pak nebude kolega yFang znát možnou odpověď na svůj dotaz.

???
Tak jeden by snad stačil, ne? Či i tři otazníky jsou dle SEO?
yFang
Profil
Tak co tohle http://papilionoidea.xf.cz/design.html?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0