Autor Zpráva
ThomasM
Profil
Jedná se o mou prvotinu, tak mne zajímá každý názor !!!!
Rád bych se dozvěděl, proč mi nefungují háčky u běžícího textu a datumu !!!
Díííííky každému co něco podotkne !!!!!
mé stránky jsou na www.amadinagouldove.wz.cz
Railbot
Profil
Takový odkaz je někdy lepší než deset vykřičníků na konci věty.
Railbot
Profil
- úvodní stránka
- špatný kontrast písma (oranžová na světle zelené)
- jezdící text
- datum
- obrázkové menu
- rámy
- neukončené meta tagy
- animované obrázky
- obsahově chudé
Petr Tichý
Profil
Předpokládám, že poznámka o tom, že se jedná o první výtvor značí, abychom byli tolerantní.

Tak tedy, když vzpomenu na můj první web, tak je to pěkné :)
ThomasM
Profil
Railbot:
Kontrast písma změním
Datum,jezdící text,rámy.... atd. se Ti nelíbí vůbec ?
Co se týká obsahu je to rozdělané přibudou fota a další podrobnější informace.
ThomasM
Profil
Petr Tichý :
Zatím jsou to jen pokusy co se dá udělat.....
Ale jinak tvrdě do mne !!!!
Railbot
Profil
Petr Tichý
Tolerance není hnací motor k lepším výsledkům. Nelez tolerovat něco, co není na nejlepší možné úrovni :)

ThomasM
Vůbec. Proč?
Datum - zbytečný. Datum mám na svém počítači, v kalendáři na stole a v mobilu... a na informačních portálech. Je nutné, aby byl i na webu o Amadině Gouldové? Ne.
Jezdící text - proč musí být jezdící? Rád bych si informace přečetl hned a ve vlastním tempu, nechce se mi čekat. Navíc mě ruší.
Rámy - v těch se web dělal někdy před pár lety, ale to už je pryč. Přečti si něco o CSS a CSS layoutu. Ne všechny prohlížeče musí rámy podporovat a navíc je tam řada dalších nevýhod.
ThomasM
Profil
Railbot

Upřimně děkuji za tvé postřehy, s rámy končím a i zbytek rušivých elementů odstraním !! Jaký je tvůj názor na stránky přes celou obrazovku, existují nějaké pravidla v tomto směru ?
Papa
Profil *
Pozor, aby Ti stranku nesmazali, kvuli te vstupni (aby ses vyhnul reklamnimu baneru).
ThomasM
Profil
Papa
Dík za upozornění, ale já ji tam dal schválně, protože do dalších stránek se jim reklamu asi díky framum
nepodařilo umístit (vůbec se nezobrazoval baner).
Už stejně přemýšlím o něčem novém..... jak psal Railbot je to prehistorické......a chce začít od začátku
dead
Profil *
no ale řeknu vám můj první výtvor už byl hned pomocí css
Tino
Profil *
Rámy odstrániš po čase sám, strašne to zo začiatku zvádza používať ich, ale nie je to ono.
Sústreď sa ale v prvom rade na obsah webu. Keď budem hľadať niečo o amadine, chcem sa dozvedieť každú prkotinu. Ak sa dozviem niečo, nejakú vychytávku, zaujímavosť, tak ako návštevníka už ma natoľko grafika nebude zaujímať. Predsa ako surfer mám pootváraných 10 iných okien. Napríklad keby som hľadal info o tom vtáčkovi. U teba zostanem ak tam bude obsah a ak sa ľahko zorientujem v menu. V tomto je to OK. Obsah musí byť bohatší.
ThomasM
Profil
dead
Tak jsi sám sebe pochválil asi Ti to chybí od jiných......

Tino
Dík za příspěvek ! Já vím ,že co se týká obsahu je to strohé. Musím se rozhodnout jestli dopíšu tyhle stránky, nebo začnu znova.
Tomass
Profil *
Musim opakovat vytku o ramech, jezdicim textu i datumu, navic v cerne barve, diky ktere (kdyby tam cokoliv melo byt ) ten text zanika. Ale jestli to je první výtvor, tak klobouk dolů. Jen si sprav ty obrázky v položkách menu, máš to chlupatý.
dead
Profil *
blik
gyoja
Profil
1/ IMHO je název amadina Gouldové, neustále opakovaný, celkem frustrující. Není to zrovna libozvučné spojení.
"Amadiny Gouldové patří mezi pokojové ptáky." Nestačilo by v textu psát jen amadina? "Amadiny patří mezi pokojové ptáky." A celý název nechat jen v hlavičce webu, případně tam, kde je to nezbytně nutné?

2/ Máš tam soustu pravopisných chyb (např.: nejteplejchších), za čárkami se dělá mezera, za tečkami se dělá mezera. Zde "pampelišky..........." jsou normální a plně dostačující tři tečky a ne tolik - pampelišky...

3/ Jo a co se týče té vstupní stránky, tak zcela zjevně porušuješ pravidla pro zobrazení reklamy na webzdarma.cz a pokud to nepředěláš, tak ti to smáznou. Už ti to tu někdo naznačil.

4/ Ještě ke vstupní stránce: podle pravidel českého pravopisu by tam mělo být amadině Gouldové a ne Amadině Gouldové.
ThomasM
Profil
gyoja
Dík za připomínky, nezbývá než s tebou plně souhlasit.

Já můžu pouze podotknout, že je to moje jednodenní práce, když jsem ležel v posteli s chřipkou a ťukal do notebooku a chtěl zabít čas. Podle toho to asi vypadá. Jak nyní sleduji stránky, které se zde dávájí hodnotit tak vidím, že jsem přestřelil, když jsem to tady dal. Vždyť tady jsou převážně lidi, kteří se tvorbou webu živí.
Takže až si o tom něco přečtu a naučím, tak pak budu něco prezentovat.
Na závěr, bych rád poděkoval všem, jenž přispěli do diskuze.
beaver146
Profil *
ja si tiež myslím, že na prvý výtvor je to dosť dobré, čo sa týka žačiatočníkov, priznajme si sami, že aj my sme chceli keď sme začínali používať rámy, marquee atd, inak najlepšie sa číta čierna na bielom
ThomasM
Profil
beaver146
Prima povzbuzení do dalších aktivit. Díky !
nelson
Profil *
ja jsem zacinal s css drive nez s html:)
fondil
Profil *
jako první výtvor pěkné a slušné, gratuluju
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0