Autor Zpráva
wimstr
Profil
Ahoj,

Chtěl bych slyšet váš názor na grafiku návrhu... vím že webů tohoto zaměření je spoustu, ale proč se o něco nepokusit...

Odkaz
Railbot
Profil
Ošklivé. Hlavně hlavička přes 3/4 obrazovky s minimem podstatných informací je nevhodná.
DJ Miky
Profil
Dělat stránku, která se nevejde ani do 1280x1024 je prasárna.

Hlavička s menu mi zabírá 90% obrazovky. Proč to?

„Výtejte“ působí taky výborně, „CERMAT“ se nepíše se „Z“.
wimstr
Profil
Hlavicka ma 1217px, gramatika je ted vedlejsi, nicmene, proto sem to sem dal, abych zjistil chyby a opravil je.. dik za nazor
DJ Miky
Profil
Hlavicka ma 1217px

Ano, ale občas není okno maximalizované, má nějaký rámeček, panely atd.

Stejně - optimalizovat stránku pro 1280x1024 je šílenost. Když už, tak maximálně pro 1024x768 (tzn. do 930px do šířky).
wimstr
Profil
take ber v uvahu ze t stranka nebude mit tak jak je na všech panelech, na kazde strane je ted cca 90px odsazení.... pak je to dobry, a da se to i vic zmensit
Jméno
Profil *
třikrát zmenšit a bude to gut :D
wimstr
Profil
třikrát zmenšit a bude to gut :D
No, tím si nejsem zas tak moc jistý
Jméno
Profil *
wimstr
to by vtip....ale je to fakt trochu větší, než by mělo
Petr Tichý
Profil
Zmenšit na polovinu.
wimstr
Profil
No, i polovina by byla moc
Petr Tichý
Profil
Podle toho, jestli to chceš mít optimalizované klasicky pro 800x600 (potom zmenšit ještě víc) nebo, jak se teď někde zvykem, pro 1024x768.
wimstr
Profil
Nejsem si uplně jistý tím co ted píšu, ale osobně neznám nikoho kdo používá rozlišení 800x600, tudiž jsem usoudil že většina národa má vyšší rozlišení a pro to malé procento (jestli nějaké je) se to nevyplatí optymalizovat.... (alespon promě), usoudil jsem že je to zbytečné
Petr Tichý
Profil
15% není tak málo, ale osobně u některých projektů optimalizaci pro 1024x768 chápu.
Railbot
Profil
wimstr
Světe div se, ale 800x600 používá ještě zhruba 6-12% lidí. A to rozhodně není až tak úplně zanedbatelná část. Běžný web by na to měl myslet. Bohužel některé větší projekty vyžadují více místa pro obsah i reklamní pozice, a tak se dělá web pro 1024x*768 a výš.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0