Autor Zpráva
charlie7
Profil *
můj další pokus ve FrontPagu, jehož tady většina zatracuje, tak posuďte (kromě kódu, který jako samouk zcela nezvládám). Budu rád především za kritické komentáře, pochválit se mohu sám, díky :O) http://www.koupelny-morava.cz
jojoj
Profil *
- horné obrázkové menu bez textu
- stačí zväčšiť trochu písmo a ľavé menu je "mimo"
charlie7
Profil *
jojoj

díky za názor, na nápisu a několika vložených tlčítkách třeba v krbech trval zákazník, nevím kde nápis na úvodní stránce řešit, tam se mi to zdálo nejpřijatelnější, co se týče zvětšení písma, asi by to bylo možné řešit převodem písma na jpg nebo gif.
Lexter
Na to, že je to děláno ve frontu je to graficky slušné (grafika je samo odjinud.). Celkem to sedí. jakýsi javaskripty, když už tam musí dát, hoď je externě, styly také, pokud tam jsou. Kód je jedna velká nevystředěná tabulka plná fontů a tr td table. Bez obrázků nic nepřečtu. Bez stylů tam je jen modrá linka. Opravdu jen další pokus. Chyb je více, rozepisovat se.... dlouhá doba...
quinux
charlie7
co se týče zvětšení písma, asi by to bylo možné řešit převodem písma na jpg nebo gif
No to asi těžko. Pak by nešlo zvětšit vůbec.
charlie7
Profil *
Lexter

co se týče kódu, nejsem začátečník ale lenivá naivka :O), se mi zatím neche s tím trápit, i když vím, že budu muset. Nevím však co myslíš tím "grafika je samo odjinud" Doufám, že tím nemyslíš, že jsem jí odněkud vzal?
Lexter
charlie7

Pokud vím, tak front není grafický program, takže to bylo splácáno asi někde jinde, photoshop gimp, cp já vím a pak do frontu. Že nejsi začátečník? Mno tak to ukaž, pak nedostaneš takovou kritiku :D Nechci nic říkat, ale chudák zákezník :)
charlie7
Profil *
quinux

proto jsem to nedělal, ale co tedy navrhuješ s písmem? Zvětšit graficky místo pro zvětšené písmo? Někdy nelze donekjonečna zvětšovat, pozmění to tvář webu.

Přečetl jsem si tady a hlavně na diskuzi o FP vše a nejen o FP. Přece nejlze udělat univarzální web pro každého užívatele s různými prohlížeči s různými problémy čtení písma nebo obrázků. Každý se snaží, alespoň o to mi jde, přiblížit se všem návštěvníkům webu, ale myslím, že bohužel nikdy to nebude bez vady pro všechny.
Lexter
co se týče zvětšení písma, asi by to bylo možné řešit převodem písma na jpg nebo gif.

Cože???
Lexter
ale myslím, že bohužel nikdy to nebude bez vady pro všechny.

To ne vždy se najde někdo komu se to nebude líbit, ale to je už náš úděl. Snažit se máme o solovení cílové skupiny nebo co nejširšího obecenstva. Zkus to celé překopat.
charlie7
Profil *
Lexter

bylo to jak říkáš splácáno ve FP pomocí Corelu a Zoner Foto strdiu. To je vše co používám. A zákazník ví, že jsem amatér.
quinux
charlie7
proto jsem to nedělal, ale co tedy navrhuješ s písmem? Zvětšit graficky místo pro zvětšené písmo?
Vyhodil bych ty "vlnky" pod menu a nahradil je něčím rovnějším. Při správném postupu se bude při zvětšování písma pozadí posouvat a nebude text překrývat.

Přece nejlze udělat univarzální web pro každého užívatele s různými prohlížeči s různými problémy čtení písma nebo obrázků.
Jde to udělat tak, aby většina uživatelů vše viděla bez problémů a to i se zvětšeným písmem. Ti ostatní pak možná uvidí trochu rozházený layout, ale hlavně musí být zachována čitelnost což v tvém případě není, protože se ti překrývá i písmo.

Každý se snaží, alespoň o to mi jde, přiblížit se všem návštěvníkům webu, ale myslím, že bohužel nikdy to nebude bez vady pro všechny.
EDIT: nevšiml jsem si, že autor není majitel firmy.
charlie7
Profil *
Lexter

podíval jsem se na Tvé stránky http://portfolio.ljt.cz/ a klobouk dolů, hodně se mi líbí Tvé návrhy ale když jsem dal zvětšení písma na Tvé uvodné stránce tak se mi překrý vá mail, kontakt a další. Jak to budeš řešit??
charlie7
Profil *
quinux

Vyhodil bych ty "vlnky" pod menu a nahradil je něčím rovnějším[i][/i]
teď vidím, že těma vlnkama jsem si upletl na sebe bič. Bohužel ty vlnky mají být nějakým pokračováním horní a spodní grafiky. Ale zkusím s tím něco udělat. Díky
charlie7
Profil *
Opravil jsem to, ani to nebolelo, i když někdy si při dotazu a odpovědích tady připadám jako úplný ***** co spadl z Marsu. Stačilo málo a zase jsem se něco naučil a to je to hlavní. Doteď jsem dělal v písmu chybu a už se toho určitě vyvaruju. Ani nebylo třeba vůbec měnit grafiku.

Všem díky
Lexter
odíval jsem se na Tvé stránky http://portfolio.ljt.cz/ a klobouk dolů, hodně se mi líbí Tvé návrhy ale když jsem dal zvětšení písma na Tvé uvodné stránce tak se mi překrý vá mail, kontakt a další. Jak to budeš řešit??

To vypadá trochu jako útok :), ale ne v poho. Díky za upozornění, ztím nevím který prohlížč to dělá, mozilla to bere. Nikdy jsem se netajil s tím, že nejsem supr kodér. jak sis všim portkotj sem nekódoval. Snad se to mě nebo aldredovi podaří opravit ;)
charlie7
Profil *
Lexter

Neber to jako útok :O)
Když jsi radil, tak jsem se podíval jak to řešíš Ty a tam mě překvapila ta chybička. Špatně jsem předtím napsal, že se překrývá Kontakt. Překrývá se "Zanechte vzkaz" s mailem, mapou a domů. Vyzkoušel jsem to velkým písmem v IE 7 a Firefox, dělá to u obou prohlížečů.
Lexter
To je olt už kompromis, ovšem popisky menu nejsou klikací, tak tomu na grafikově portfoliu nepřikládám moc velkou důležitost.
bradd
Profil *
Zkoušel jsem tvořit ve Frontpagu ale dal jsem na radu zkušených a učím se v php. Ale když jsem se díval na Tvé stránky v referencích tak je zajímavé co se dá dělat v FP. Hlavní část Tvé práce, celkem zdařilé, je asi v grafické práci a na to asi každý nemá. Brzy se taky pochlubím
Petr Tichý
Zkoušel jsem tvořit ve Frontpagu ale dal jsem na radu zkušených a učím se v php.
Radši se nauč HTML a hlavně styly (CSS). Poté až PHP.

K webu:
Nepovedený design - nehezké barvy, vlny z předchozího tisíciletí.
kromě kódu, který jako samouk zcela nezvládám - více než to, necháš ho za sebe generovat šílený mrkvo-program :)
Jinak ... jestli je to web na zakázku, tak za několik stovek ano, ale zákazník by měl být nějak o (ne)kvalitě informován.
charlie7
Profil *
Radši se nauč HTML a hlavně styly (CSS). Poté až PHP
Braddovi děkuji pokud našel něco co se mu líbí a samozřejmě doporučuju, aby se učil vždy novějším způsobům, technologiím tvorby stránek. Frontpagu už odzvonilo.

Petr Tichý

Nepovedený design - nehezké barvy, vlny z předchozího tisíciletí.
Tuhle kritiku beru. Nechce se mi tady vysvětlovat co všechno ovlivnil klient.

více než to, necháš ho za sebe generovat šílený mrkvo-program :)
mrkvo/program jsem použil, protože jsem jako absolutní amatér v téhle oblasti potřeboval vytvořit stránky. A jelikož se vždy snažím zkusit sám řešit problém tak jsem se pustil do tvroby stránek s tím co jsem zrovna měl k dispozici. Nebylo to možná na 100% ale splnilo to svůj účel. A tady v tomto místě bych řekl příklad, že na závodní trať vjede někdo s Trabantem a chce s ním taky něco dokázat a Tvá rada zní - kup si Ferrari. Možná špatný příměr ale tohle mě zrovna napadalo. "Možná mám starý štětec, ale snažím se s ním namalovat co nejlepší obraz". myslím, že to je postup amatéra, který sám "chce". Tady jsem jen čekal poukázání na chyby, kterých jsem se dopustil při tvorbě ve Frontu. Je to asi naposled co tady píšu, protože díky tomu, že tvořím ve FP můžu se jen dočkat pohrdavých reakcí.

Jinak ... jestli je to web na zakázku, tak za několik stovek ano, ale zákazník by měl být nějak o (ne)kvalitě informován.
možná pro někoho je hrozné, že jsem si nechal zaplatil za něco co nedělám na špičkové úrovni, ale já nevidím nic špatného na tom, že někdo něco chtěl, já jsem dodal, on zaplatil. Tvou reakci si vysvětluju jedině tím, že asi nemáš zájemce. Neboj, pokud se budeš snažit a díky Tvému dobrému kódu zákazníka získáš :O)
Můj zákazník ví, že jsou stránky tvořeny ve FP a s kódem jsem si nedělal starosti. Do současné doby šíleně-mrkový kód neměl až tak podstatný vliv na prezentaci firmy. Ještě jsem nečetl inzerci - hledáme firmu pro tvorbu firemních stránek s čistým kódem. Vzhled - funkce a hlavně cena - s tím jsem se setkal nejvíce.

Přeju všem amatérům, které to začalo bavit a dokonce si nechají pak za to zaplatit, úspěch a radost z života.

Hezký den i Tobě Petře. Stránky máš pěkné, ať se Ti daří.
Petr Tichý
charlie7
V první řadě začnu takto: Nechtěl jsem Tě odradit od psaní tady ve fóru. Hodnotil jsem stránky takové jaké jsou, nehodnotil jsem, že jsou z FP. Zkouknul jsem design a napsal názor. Zkouknul kód a napsal názor. Plus vyjádřil se co si o tom myslím. Tato sekce se jmenuje "Názor na stránku". Řekl jsem tedy svůj názor ba co víc, i poradil Ti. Řekl jsem Ti, že takové vlny na web nepatří (poznámka o jiném tisíciletí byla myšlena na roky před 2000 - čili takto weby dříve (1998,1999) opravdu vypadaly). Řekl jsem ti (nepřímo), že kód je hrozný a proč je hrozný.

Moji připomínku o tom, že je to web na zakázku a v FP nemusíš brát vážně, ale nejsem jediný, který má k tomuto výhrady.

Jinak děkuji za pochvalu stránek, měj se též fajn.
Petr Tichý
Můj zákazník ví, že jsou stránky tvořeny ve FP a s kódem jsem si nedělal starosti. Do současné doby šíleně-mrkový kód neměl až tak podstatný vliv na prezentaci firmy. Ještě jsem nečetl inzerci - hledáme firmu pro tvorbu firemních stránek s čistým kódem. Vzhled - funkce a hlavně cena - s tím jsem se setkal nejvíce.

Ještě k tomuto: Věz, že zákazníkovy o kód jde, ač o tom nemusí přímo vědět. Nebudu tady popisovat všechny výhody (resp. normální vlastnosti, které pouze nemá nekvalitní kód) dobrého kódu. Takovýto inzerát jsem ještě opravdu neviděl, ale když se hledá kodér do firmy, tak je toto běžná záležitost: "Hledáme kodéra, který umí psát přehlený a čistý kód na ŽL/externí spoluprácí ..."
charlie7
Profil *
Petr Tichý
ale když se hledá kodér do firmy, tak je toto běžná záležitost: "Hledáme kodéra, který umí psát přehlený a čistý kód na ŽL/externí spoluprácí ..."
nehledám práci kodéra a možná v tom je jádro věci. Byla mi zde dána rada, abych odstranil na úvodní stránce nápis www.koupelny-morava.cz , udělal jsem to. Vzápětí mě zákazník prosil abych tam zanechal alespoň nápis koupelny-morava.cz. Myslím, že zrovna tenhle problém v tom tkví, dělám to co si zákazník poručí, protože on platí. A já se při tom učím. A mám to ještě k tomu zaplaceno. Takže až FP bude i viditelně pro zákazníka nepřijatelný a můj způsob grafiky rovněž, pak se obrátí zákazník na jiného tvůrce.
I já se snažím prohlížet zdejší weby, které jsou dány k hodnocení jako běžný klient -návštěvník webu a takhle to hodnotím - jak to vypadá, zda to funguje bez problémů a zda to má prvky, dle kterých v současné době vyhledávače weby vyhledávají a preferují.

Možná bych si mohl dát tu práci a mrknout na jiný způsob tvorba a asi to udělám, ale myslím si, že než to zvládnu tak, tak se objeví na netu nový způsob tvorby webů.

Přeju hezký den, hezký večer, příjemný víkend.

Charlie7
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0