Autor Zpráva
Ifča
Profil
Prosím o zhodnocení http://rusty.mastal.cz/index.htm
Je to můj první větší projekt s CSS pozicováním.
Acci
Profil
* MSIE 6.0 1024x768 je co?
* Rámce už jsou zastaralé
* leftmargin="0" topmargin="0" marginwidth="0" marginheight="0" jde jednodušeji v CSS
* Pokud už umíš CSS dobře, přestaň používat tabulky a na všechno použij CSS
* Na zámněnu obrázků jde taky použít CSS

Jinak pěkný webík, i vzhledově
Ifča
Profil
* MSIE 6.0 1024x768 je co?
- :o) no asi to tam fakt být nemusí :o)

* Rámce už jsou zastaralé
- nevím jaké rámce myslíš??

* leftmargin="0" topmargin="0" marginwidth="0" marginheight="0" jde jednodušeji v CSS
- myslíš jako přidat do BODY v CSS?? asi jo...

* Pokud už umíš CSS dobře, přestaň používat tabulky a na všechno použij CSS
- no právě, že moc neumím. Doposud jsem CSS používala jen na barvy, písmo... , kamarádka chtěla vyskakovací lišty a ty umím jen ve Photoshopu :o(

Jinak díky :o)
mat
Profil
jak píše acci, rámce bys měla raději odstranit, už jen to, že má každá stránka stejný title (který je dost důležitý pro seo) není dobře...

mám jen drobnosti - nepodtrhávej text, který není odkazem (lidi mají tendenci považovat podržená slova za odkazy a mate je to)
- mohla bys mát klikací logo, které povede na domovskou stránku (která mi trochu chybí - to je to o nás?)
- ty nápisy v patičce bych taky odstranil

a jedna větší výtka - děláš chybu v tom, že mícháš dohromady css, frames, tabulky, spoustu zbytečnýho javascriptu - je to takový mišmaš

ale vypadá to hezky, není to odfláknutý a je na tom vidět, že to o něčem je...
Acci
Profil
nevím jaké rámce myslíš??
Na stránce http://rusty.mastal.cz/index.htm

myslíš jako přidat do BODY v CSS?? asi jo...
body {margin:0;}

no právě, že moc neumím
Tak se uč :))
habendorf
Profil
Jen tak v rychlosti:

1) Nepiš do statusbaru. Je fajn že to umíš, ale slušný web to nedělá.
2) Ty odkazy nahoře, takové ty záložky: pokud už to musí být obrázky, tak musíš preloadnout jejich hover stavy.
3) Písmo v px.
4) Ve ff se to při zvětšení trochu rozpadá, ale nijak tragicky.
5) Chybí alty u obrázků.
6) Doporučil bych pro každou stránku jiné title.
7) kód viz Acci

Jinak docela hezký.
Ifča
Profil
Díky :o) všechny rady si vezmu k srdci neb předělávám svůj dosavadí web a ten je mnohem rozsáhlejší.

Jo rámce, už jsem zapomněla, že jsem je tam dala. Je takový ten falešný, aby v adrese nebyla vidět stránka... nevím někde jsem to viděla, tak jsem to taky použila.
Zelda
Profil
Já bych v kritice jen opakoval ostatní (nepodtrhávat, co není odkaz, úvodní stránka by se měla jmenovat úvod a odkaz na í taky tak nějak ... ), takže přidám jen jedno - ten systém záložek je super, já osobně ho mám strašně rád, ale ... na úvodní stranu určitýho oddílu, bych se chtěl dostat tím, že tam uvidím odkaz na úvodní stránku danýho oddílu, ne tak, že musím kliknout na tu hlavní záložku, teď nevím, jestli jsem to nepopsal moc zmatečně.

Jinak se mi to líbí hrozně moc :-) a chci pejska ...
Pepee
Profil
Mno kód nebudu komentovat, to už udělali jiní. Pravdou je, že používání rámů a tabulek je drobet mimo mísu. Ale abych jen nekritizoval, vzhled je povedenej, menu inspirativní (alespoň pro mě, jen mi u něho trošku vadí, že hover vypadá stejně jako aktivní link), celkově to je příjemnej a patrně zasvěcenej web a to je asi hlavní.

Prostě se mi to taky líbí, ale pejska nechci, páč bydlím v paneláku. Bohužel.
Zelda
Profil
Protože se mi ten web opravdu hodně líbí, celý jsem si ho proklikal a narazil jsem ještě na něco, co by na žádném webu být nemělo. Stránky, kde máte napsáno "tady se momentálně hrabká a tlapká" raději dejte pryč, a umístěte je tam, až je budete mít hotové. Protože když přijdu na vaše stránky dvakrát za sebou, a bude tam onen nápis (ač je seberoztomilejší:-)) potřetí už na ten odkaz nekliknu. Kdežto když na stránky budu chodit pravidelně, určitě si všimnu, že tam něco přibylo, nehledě na to, že můžete napsat na úvodní stránku třeba "přidáno ..."

A na úvodní stránce mi text téměř přilíná k oddílu s inzercí (Opera 7.54).

Jinak se mi to líbí hrozně moc :-) a chci pejska ... ... i když jsem taky z paneláku.


.............. ... nebojte, vím že do paneláku pejskové nepatří :-(
Acci
Profil
Je takový ten falešný, aby v adrese nebyla vidět stránka
A na co je to dobré? Jen matení uživatele
Fred
Profil
Nádherné a praktické dvouúrovňové menu, to se opravdu povedlo.
liborse
Profil
Na Firefoxu se mi stránky zobrazují moc hezky, na kód jsem bohužel nekoukal, ale vypadá to celkově dobře a i zajímavý obsah. Jen ten úvod jsem trochu nepobral. Ale to už je asi věc obsahu...
Ifča
Profil
Díky všem za zhodnocení :o)

Chyby se budu snažit odstranit... (rámce zruším, příjde tam úvodní stránka).
Kráťa
Profil
Docela prima, až tam nebudou ty rámce, tak to bude bezva :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0