Autor Zpráva
Mapak
Profil *
Ahoj, prosím Vás o připomínky ke stránkám gymnázia. Vím, že by se na tohle fórum měly dávat jen hotové weby, ale potřeboval bych právě poradit, co dát do hlavičky a taky zjistit, jestli tam nejsou nějaké podstatnější chyby v kódu, které bych musel potom předělávat na všech podstránkách (až budou).
kolouch
Profil
mě se ty stránky líbí, myslím že jsou graficky dobře zpracovaný, i zdroj se mi zdá v pohodě. Validátor sice má nějaký řeči, ale nic důležitého :-)
mat
Profil
já jen tak jak koukám rozespalýma očima - proč je v kódu ten prázdný div cleaner? Nestačilo by dát patičce ono clear: both;? - stačilo, a ty to tam i máš... tak proč ten cleaner?

<em id="big"> - tuhle konstrukci bych asi nepoužil - raději bych nastyloval em ve stylopise, pokud budeš chtít em použít ve více verzích, použij pak konstrukci typu #neco em {} atd. - kromě toho, pokud použiješ prvek s idenfifikátorem id na jedné stránce vícekrát, je to už chyba...

a ještě - menu bych neřešil přes tabullku, ale naformátoval bych jí v css...

máš dobře našlápnuto... až to doděláš, pochlub se...
kolouch
Profil
Mat
kromě toho, pokud použiješ prvek s idenfifikátorem id na jedné stránce vícekrát, je to už chyba...
Vážně? Takže každej můžu použít jenom jednou? To jsem nevěděl. Na svém webu teda tuhle chybu mám. Jak se to projevuje, když to tak mám? Já nic nezpozoroval.
mat
Profil
kolouch

pokud použiješ třeba <p id="big"> <em id="big">, <h1 id="big"> tak to chyba je - id se používá pro vymezení jednoznačnosti prvku, pokud používáš stejný identifikátor vícekrát, použij class - to jsou základy css... - připomínám ještě se stejným identifikátorem id... nemusíš mě chytat za slovo...
kolouch
Profil
Mat

aha tak to jo, já to pochopil jako že nesmím použít vícekrát na stránce třeba <p id="modrytext">. Sorry
habendorf
Profil
kolouch: No to tě zklamu, to taky nemůžeš.
kolouch
Profil
Mat

LOL.
Tak teď jsem se do toho dobře zamotal a to jsem si myslel že CSS znám. Takže prostě všechno jenom jednou :-))
habendorf
Profil
kolouch: Pomocí ID zkrátka identifikuješ jednoznačně nějaký jeden konkrétní prvek. Chceš-li nastavit vlastnosti pro více prvků, tak vždycky class. Jinak jak už jsem tu někde psal, id v podstatě nemá v css opodstatnění. Vždycky si vystačíš jen s class.
Mapak
Profil *
>Mat
Díky za připomínku ohledně div cleaner. Je to taková relikvie. Hrál jsem si totiž s tím, jestli dávat patičku až div main atd. a tak jsem tam jednou musel ten cleaner použít a už to tam zůstalo. Odstraním!

>Mat
S tím <em> je to taky pravda, tayk napravím

>Mat
A do třetice ta tabulka. S tím si v CSS nevím rady. Měl jsem to jako řádkové prvky, ale to se pak těžko dělá ten hover v podobě, jak tam je (po najetí by změní pozadí jen těsně okolo textu). A kdybych to dělal blokovými prvky, tak bych to musel absolutně pozicovat, ne? A vzhledem k tomu, že chci, aby se dalo zvětšovat písmo, tak by to pak přetékalo:-(
habendorf
Profil
A kdybych to dělal blokovými prvky, tak bych to musel absolutně pozicovat, ne?

Ale vůbec ne, spíš naopak. Necháš je vesele plavat.
Mapak
Profil *
No jo vidíš, float: left všem a je to, že jo? Já jsem ale truhlík! A pak jen divu pod tím menu přiřadím clear: left.
Už jsem to takhle jistě dělal, ale člověk to zase zapomena a pak to vymýšlí znova.

Díky moc!
A jestli je ta úvaha špatná, tak mě oprav.
Mapak
Profil *
Na druhou stranu, teď se to chová přesně tak, jak jsem si představoval a to pozadí má pár bajtů, takže nevím, proč bych to předělávat. Načítá se to rychle, kód to výrazně nezesložiťuje a bez stylů to vypadá lépe.
Pepee
Profil
Hezký až na to menu, ta tabulka je fakt na prd. Dá se to udělat v CSS a docela jednoduše. Jinak je to dobrý.
Pepee
Profil
mno ještě okraje obrázků v levém sloupečku, můžeš taky nadefinovat v CSS. Nebudeš potom potřebovat tag <br>
Mapak
Profil *
> Pepee
Rád bych právě věděl, proč je ta tabulka naprd. Vždyť většina nevýhod tabulek se v tomto případě neprojevuje. Chtěl bych nějaký argument, proč to měnit. Nemyslím to nijak špatně, jen mi připadá zbytečné prosazovat css za každou cenu (jinak nikdy jsem nedělal jiný layout než pomocí CSS, takže jsem jeho fanda).
habendorf
Profil
Mapak: Rád bych právě věděl, proč je ta tabulka naprd.

Protože neobsahuje tabulková data, jinak by byla oprávněná. Navíc toto jde v css opravdu velmi jednoduše.
Fred
Profil
Správná horizontální menu ;-)
Mapak
Profil *
> Fred
Tak tenhle odkaz jde hned mezi oblíbené.
Jen, abych teď nezačal slepě kopírovat.

Díky, budu zkoušet a zkoušet!
Mapak
Profil *
Tak jsem předělal menu do CSS, vytvořil hlavičku a celkově to upravil. Pořád se mi to vzhledově nezdá, ale už asi nejsem schopný to objekticně posoudit, tak posuďte vy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0