Autor Zpráva
volejbálek
Profil *
http://www.tjslavoj.unas.cz
Co na to říkáte? Má to nějaký glanc? A co je tam špatné?
Moc dík za názor
Kamil V
Profil
1) tabulky nejsou určeny k vytváření struktury webu
2) ten nadtrhávací hover u odkazů není místama pěkný, lepí se to na kraje jiných objektů (nad odkazem je málo místa)
3) v horním (vodorovném) menu není pěkný červený hover na modrým podkladu
4) celé to na mě působí dost zmateně, dost možná je to použitím sedmi druhů fontů v jednom textu

sečteno podtrženo, při prvním pohledu na web vůbec nevím o čem to je a nevím kam mám kliknout abych to zjistil
volejbálek
Profil *
Dík za názor.Co by jsi mi tedy hlavně doporučil?Jsem úplný začátečník.Nevím ani co je to hover.
volejbálek
Profil *
Tak to už jsem tedy pochopil - ten hover.Zkusím se v tom tedy ještě pohrabat.Zatím teda moc názorů nepadlo.
volejbálek
Profil *
Proč nikomu nestojím za názor???
Mistr
Profil
volejbálek
(1) Jak zde již bylo zmíněno, celkově stránky působí nepřehledně. Klepnu-li ve vodorovném menu na položku Hoje, chci jednoznačně vidět, že se nacházím v sekci hokej. Řešení by mohlo být třeba zbarvení jednotlivých prvků (pro fotbalisty napříkald zelenkavě, u hokejistů modře apod.). K nepřehlednosti přispívá i obrovská spousta odkazů po obou stranách. Co je menu a co jsou odkazy někam mimo?
(2) Postrádám klikací logo.
(3) Obrázek http://www.tjslavoj.unas.cz/tjslavoj_soubory/hala1.png by bylo, myslím, možné udělat profesionálněji, ale předně, zmenši jeho objem: 2,3 mega jsou skutečně strašně moc!
(4) V pravém sloupečku si oprav Zpravodajství ČT24.
(5) Co znamenají v menu položky volné? Pokud do nich nic nemáš, pak je zlikviduj, ne?
volejbálek
Profil *
Dík
položky jsou volné,protože se stránky teprve tvoří.
S tím nepřehledným stavem se pokusím něco také ještě udělat.Jen nevím co.Všechno se mi předělávat taky nechce.
Milocatch22
Profil *
Ahoj,

nepřehledné jsou podle mě kvůli 4 sloupcům (3 jsou až dost a v tom čtvrtém máš spoustu, dle mého názoru, zbytečných věcí)

Dále barvy.. nevím jak ostatním, ale mě oranžová barva odkazů bije do očí :-)
Dále bych řekl, že na webu máš hroznou spoustu obdélníků (střídají se často barvy, menu začíná mírně nad 2. a 3. sloupcem - pak to působí trošku rozhozeně)

Zkusil bych to trošku sjednotit barevně - napevno jednu barvu pro sloupec vlevo, jednu pro sloupec vpravo... a vyškrtnout 4. sloupce, dále odkazy v horním menu bych dal trošku blíž k sobe - navíc - oddeluješ je tím.. jak se tomu říka - | - a tyhlety oddělníky (miluju češtinu) nejsou ani veprostřed mezi odkazy (sou připláclý vždycky k jednomu) no a spousta dalších drobností

Ikonka na email je hrozná...
Railbot
Profil
Více animovaných gifů, pohybujících se panďuláků!
Nox_lbc
Profil
Proč nikomu nestojím za názor???

V půl druhé ráno? Zbláznil jsi se? V tuhle dobu se přeci ... pracuje ;)
Miloš
Profil
volejbálek
položky jsou volné,protože se stránky teprve tvoří.
To znamení, že sis napřed vymyslel, jak to bude vypadat, a teprve potom domýšlíš, proč ty stránky vlastně děláš a co na nich bude? Hmm…
volejbálek
Profil *
Miloš
právě,že jsem věděl co na nich chci mít a má být a podle toho je připravil a teď to doplňuju.Vždyť je to spousta stran a ještě mi to dobu zabere.Proto jsem to hodil ke kritice,abych to mohl opravit teď a ne až toho bude dvakrát tolik.
volejbálek
Profil *
Tak nevím,jestli to nepředělat od základu.Ale představa té práce!Uf!
volejbálek
Profil *
Drobné úpravy jsem provedl.Zajímalo by mě jestli je dostačující rozlišení oddílů barevným hoverem?
volejbálek
Profil *
Vypadají už trochu přehledněji???
Mistr
Profil
volejbálek
Vypadají už trochu přehledněji???
O piďku ano.

Třeba titulní stránka. V levém i pravém sloupečku obrovská spousta informací bez výraznějšího dělení. Chci si to jen přeletět zrakema rozhodnout, co je pro mě důležité, co nikoliv. Nebudu si pročítat každou položku a přemýšlet nad ní. Podobná situace je i v hlavním sloupečku. Opět spousta textu, různě velikého, různě barevného... Je to prostě nepřehledné.
habendorf
Profil
Totální chaos.
volejbálek
Profil *
Tak jsem to trochu barevně a velikostně upravil.Jak vypadají teď,je to už konečně lepší? Na zdroják raději nekoukat,ten bude ještě na řadě. :)
Mistr
Profil
volejbálek
Můžeš, prosím, jen připomenout, jaké změny jsi provedl?
volejbálek
Profil *
Barevně jsem rozlišil hlavní nabídku jednotlivých oddílů a odlišil ji i velikosti fontu nad nabídkou.Alespoň trochu jsem se snažil pak v hlavních textech ujednotit barevnost a velikost fontů.Doplnil jsem a upravil některé volné odkazy.
Mistr
Profil
volejbálek
Barevně jsem rozlišil hlavní nabídku jednotlivých oddílů a odlišil ji i velikosti fontu nad nabídkou.
Barevnost by se dala vyvést do daleko větších detailů. Pro příklad bych uvedl web Jak psát web a jeho barevné oddělení sekcí, nebo stránky studentů jednoho z oborů Stavební fakulty ČVUT v Praze Inženýři a podsekce Nováček či Mechanik.
volejbálek
Profil *
Dík za zájem.Tentokrát bych chtěl ale malinko oponovat.Zaprvé žádné s těchto stránek nemají tolik dalších odkazů a celkově mají daleko střídmější obsah.To je možná nevýhoda mých stránek a někdo mi to i vyčítá (až na ty kterým jsou určeny - těm to vyhovuje).Ale pokud bych to barevné rozlišení udělal po celém obsahu,tak by nebyla právě odlišena hlavní nabídka od vedlejší.
A ještě jedna drobnost.Někdo mi vyčítal,že barva odkazů bije do očí.Nevím co by tedy řekl na stránky Inženýři podsekce Mechanik?
Jinak opravdu díky za zájem a názor.Moc lidí se tu nevyjadřuje,proto jsem rád.
Miloš
Profil
Ještě tu, koukám-li dobře, nepadla námitka proti vycentrovaným textům.
Zarovnání na střed je vhodné pro nadpisy, poesii a krátké texty, u kterých má být upoutána pozornost.
Jakýkoli delší na střed zarovnaný text je hůř čitelný.

Další výtka patří rozložení stránky při vysokém rozlišení – mám 1600×1200 a vypadá to (obrázek jsem samozřejmě zmenšil, aby to tady nenatahovalo stránku moc do šířky) následovně:
volejbálek
Profil *
Miloš
Texty jsem vycentroval až nyní - předělám je tedy zpět.
Na to vysoké rotlišení se podívám a opravím to - dík.
Návštěvnost nechám,na to jsou rozdílné názory a myslím,že to nevadí.
Anketu nevím jestli jsi četl,protože není na pochvalu stránek,ale na názor k článku o hale.
Jinak opět dík za upozornění na další chyby - jdu opravovat.
Miloš
Profil
volejbálek
Anketu nevím jestli jsi četl,protože není na pochvalu stránek,ale na názor k článku o hale.
Jasně, pravdu díš, omlouvám se za překuk.
Mistr
Profil
volejbálek
Ale pokud bych to barevné rozlišení udělal po celém obsahu,tak by nebyla právě odlišena hlavní nabídka od vedlejší.
Já jsem spíš to barevné odlišení dával jako příklad, že i tak lze barevně odlišovat. Ty si samozřejmě udělej barvy jak uznáš za vhodné. Netvrdím, že můj názor je jediný správný.

Někdo mi vyčítal,že barva odkazů bije do očí.Nevím co by tedy řekl na stránky Inženýři podsekce Mechanik?
Jasně, i tam by bylo možno si z barvami pohrát, ale mě v tuhle chvíli šlo spíš o to možné barevné rozlišení webu, jak jsem již napsal výše.


Anketu nevím jestli jsi četl,protože není na pochvalu stránek,ale na názor k článku o hale.
Neměj to kolegu Milošovi za zlé. Na drtivé většině hodnocených stránek, pokud již anketa je, mívá obvykle otázku typu Jaký je názor na mé stránky? a pod tím možnosti typu senzační - úchvatné - nic lepšího jsem neviděl - před tím to bylo lepší.
volejbálek
Profil *
Miloš[b][/b]
Tak jsem to upravil pro větší rozlišení.Je to trď dobré?
Tomass
Profil *
- je to strašně naplácaný na sobě
- v levém sloupci jsou věci, které nikoho nezajímají
- levý sloupec je nejmíň o čtvrtinu širší, než by musel (měl) být
- z pravého sloupce bych nechal jen logo. Všechno ostatní je od věci
- spooousta druhů písma, sjednoť si to.
- nadtržítko při mouseover nelíbí
- ty desetiřádkové díry v html jsou pro zmatení nepřítele?
Tomass
Profil *
jinak..

příspěvek vložen 22.2.2007 23:19:13, po něm jedna reakce a v 01:22:30 Proč nikomu nestojím za názor???

:))

stokorunáčka putuje k volejbálkovcom :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0