« 1 2 »
Autor Zpráva
simonek
Profil
vytvořili sme s kámošem pro naši třídu stránku.
já mám design a trochu kódu a kámoš to optimalizoval pro mozilu.
www.coolpupils.ic.cz
MVK
Profil *
Rozhodně mne ty stránky neurážejí - žádné blikavé hovadiny, hejblata, tančící panduláci a jezdící texty.
Stručně a k věci, jak to má být.
Vzhledem k vašemu věku nebudu rýt do pravopisu, ale překlepy by se odchytat daly. Také existuje znak "trojtečka" …, kterou jistě hojně využijete. A tečky opravdu stačí tři. A neodpustím si moji oblíbenou poznámku: Mezera se dělá za interpunkčním znaménkem a nikoli před ním. I u dvojteček ve výrocích.
Doporučuji trošku ztlumit barvy v hlavičce - některé z nás po celodenním zírání do monitoru docela bolí oči a tohle je jak rána kladivem.

Jako další krok doporučuji dál studovat CSS a zvyklosti:
- logo bývá odkazem na hlavní stránku webu
- bývá zvykem začít nadpisem h1
- i vodorovná menu je lepší dělat seznamem
- odkazy by měly vypadat vždy stejně - i v galerii vpravo

Když jsme u té galerie vpravo - proč se po kliknutí načte náhled obrázku?

A nemám rád, když mne někdo bez svolení přesměruje! Ani na knihu hostů!

Za pár let bych si " TwoGuys design" klidně najal.
Manq
Profil
dík za kritiku, všechno co píšeš je pravda. k tomu přesměrování: zatím se mi nepovedlo vložit ten guestbook přímo do stránky.. pracuju na tom.

Chyby, na které poukazuješ se budeme snažit odstranit v přístí verzi webu..
Lexter
Profil
sakra ale hlášky máte opravdu dobrý :D. Pobavil jsem se u nich a aji si dávám do oblíbených kdyby přibývali. Tohle mám na stránkách moc rád :).
Railbot
Profil
Takový drobný detail - vás na gymnáziu učí samý profesor koukám. Jenže na středních školách profesoři nejsou. Někoho by to mohlo urazit, že u všech učitelů je napsáno prof., ačkoli nic takového nejsou.
habendorf
Profil
Railbot: Navíc předpokládám, že Adamcová, Vorlíčková atd. nejsou "pan" :o)
Manq
Profil
na našim gymplu má každý učitel/učitelka titul Mgr. Ing nebo Paedr...
Manq
Profil
to Lexter: hlášky přibudou, je jich plno :)
Railbot
Profil
na našim gymplu má každý učitel/učitelka titul Mgr. Ing nebo Paedr...
No jistě. Takže to jsou magistři, inženýri apod., ale rozhodně ne žádní profesoři, to jsou největši kapacity ve svém oboru a takové na střední škole opravdu nepotkáš :) Já vím, termín "profesor" je na středních školách zažitý, ale je to špatně, žádní profesoři to nejsou, když už tak "jen" učitelé, kantoři a tak dále. Alespoň na tom webu by místo "prof." mohlo být například "uč."
Manq
Profil
samozřejmě, magistři, inženýři apod.......

budu se například hlásit a řeknu: Paní Magistro Vopěknová.......

to snad ne? je to zažitý řiká se bůhví jakou dobu, je to na 80% stránek tak nevím, proč bych to měl měnit
habendorf
Profil
A že je Adamcová "pan" je taky zažitý?
Manq
Profil
P. prof. Adamcová : Koho máte příští hodinu ?
toto?

to dělal schimpanze, nevím proč to tak udělal.
Dredie
Profil *
4 manq: ono je to ale opravdu trochu peiorativni, predstav si ze titulujes nekoho s pedakem (a ruku na srdce - pajdak nepatri mezi nejslozitejsi VS) titulem ktery ziska napr. vedec po 20 letech prace na poli vyzkumu, ma za sebou spoustu publikaci, nekolik knih a treba i nejaky vyznamny objev. Tihle dva lide co do kvalifikace a vzdelani jsou si dost silne vzdaleni. Co treba pouzit termin "pan/pani ucitel/ucitelka"? :)

Ale uznavam ze je to zazite a vetsina stredoskolskych "profesoru" se necha takto defaultne titulovat bez jakychkoli problemu... mozna je to lecba nejakeho komplexu :D

Jinak co se tyce webu - z grafickeho hlediska je to naprosto standartni az podprumerna prace, tudiz bych to asi nenazval "design", ale spis "manufacture" (nic osobniho :), z webdesignovaneho hlediska tu ty problemy uz nekdo vyjmenoval. Howg

D.
Manq
Profil
ok
MVK
Profil *
A že je Adamcová "pan" je taky zažitý?
P. prof. Adamcová : Koho máte příští hodinu ?
Proč by P. mělo být pan a nikoli paní?

Na středních školách je zažité pracovní zařazení profesor ve významu vyučující na střední škole. Dokonce je to uvedeno ve smlouvách. Právně to žádný podklad nemá, je to "zvykové právo".
Na vysokých školách tedy učí prof. = akademická hodnost profesor, na středních školách prof. = pracovní zařazení odpovídající učiteli střední školy.

Dobře se z toho dá vybruslit použitím nepříliš užívané zkratky pt. = plným titulem. Je to stejné v obou rodech a nahrazuje všechny tituly.

Ad. přesměrování - co tam dát přímý link?
MVK
Profil *
Dredie

Slovo "design", česky návrh, se dá použít na tvorbu jakéhokoli webu, kde je alespoň ždibec vlastní invence.
habendorf
Profil
MVK Proč by P. mělo být pan a nikoli paní?

Protože paní se nepíše p.
Manq
Profil
to MVK: přímý link bych musel dát na všechny stránky. Schimpanze měl menu naincludovat, říkal jsem mu to....

kdyby menu bylo naincludované, bylo by to snažší
Dredie
Profil *
MVK: prave i o tom zdibci invence by se tu dalo polemizovat, proto jsem pouzil spis manufacture. Ale je to vec nazoru, o ktery jde u hodnoceni - muj nazor samozrejme nemusi byt spravny (ostatne jako kazdy jiny nazor, vse je relativni :)

D.
Railbot
Profil
Manq
budu se například hlásit a řeknu: Paní Magistro Vopěknová.......
Připadá ti to divné? Mně ne, je to tak totiž naprosto správně. Ale to jméno už dodávat nemusíš pokud ve třídě nesedí magistrů víc.

je to na 80% stránek tak nevím, proč bych to měl měnit
Třeba právě proto, abys byl ve 20%, kde to mají správně.
Manq
Profil
Railbot
všichni na škole říkaji, paní profesorko, pane profesore
a já tam jako jedinej budu říkat paní magostro.........

trochu blbý ne? je možné, že je to správně, ale není to zažité, neříká se to
Railbot
Profil
Manq
Vždycky musí být někdo první. Kdyby se všichni drželi stáda a nevybočovali, tak kde by dnes svět byl, že jo :) Určitě bys pani učitelku potěšil kdybys ji tituloval správně. Ale to po tobě nikdo nechce, mně šlo jen o ten text na webu, že aspoň tam by se od těch "profesorů" mohlo obejít.
Manq
Profil
Railbot
oukej no..
simonek
Profil
to je slov kuli jedný učitelce. tak sem to tam tak napsal. no a co!!!!!!!!!!
určitě bych vorlíčkový neřikal magistra i když možná. stejnak je to ... ale to tu nebudeme rozebírat.
manq s ní má spoustu skvjelejch vzpomínek. ostatně nikdo na ni do smrti asi nezapomene!
MVK
Profil *
Dredie

prave i o tom zdibci invence by se tu dalo polemizovat
Je to slovíčkaření, ale jediná práce na webu bez invence je (IMHO) publikování článků v redakčním systému. Pochopitelně neberu v potaz obsah těch článků :-)
Vzhledem k jejich věku tato stránka hodna velké pochvaly.
Dredie
Profil *
MVK: je fakt ze vek jsem do kalkulace nezahrnul :) ale musi se na ne tvrde at nezakrni :D

D.
Manq
Profil
já nechci zakrnět, učím se PHP, a v Corelu...... :)
MVK
Profil *
Jak jsem říkal ze začátku: Tohle je dobrá cesta a za pár let ...
Dredie
Profil *
manq: corel sux, illustrator je nejlepsi :D... ale ne, jen tak rypu, tohle je takova ta zabomysi valka illustrator vs corel, neber to vazne - pokud flash umi importovat format corelu. Jinak poud to myslis vazne, doporucuju jako minimalni zaklad jeste photoshop.

D.
MVK
Profil *
Corel, Illustrator, Zoner - na běžný web to v pohodě stačí.

A stejně jako u jiných stránek budu Drediemu odporovat - flash se hodí na některé speciality, ale ne na komerční weby. Flash je hezký, ale jak se dostane k SEO, máte problém.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0