« 1 2 »
Autor Zpráva
jakubroz
Profil *
Tak mam nový web. Tady

Prosim ohodnotte...moc dik
Dredie
Profil *
Ani se mi k tomu nechce moc vyjadrovat.... zase nejaky"design". Dnes si kazdy udela stranku, kde ma trochu html, jeden java script a par hoodne spatnych obrazku - hned tomu rika design. Podivej se na http://www.thebestdesigns.com - tam jsou stranky u nichz se da mluvit o designu. Ta tvoje je spatna i z tech prumernych/podprumernych. A neuraz se, neni to nic osobniho, ale talhe stranka by byla spatna i pred deseti lety, jeste se musis naucit spoustu veci ;)

D.
Railbot
Profil
A jéjé...další nešŤastník nabízející tvorbu stránek ostatním nemajíc sám zatím dost zkušeností a vědomosti, aby si udělal pro sebe pořádný web.

Logo, hlavička...tak nějak o ničem. Ikonka Applu, máš na ni autorská práva?
Proč je text v patičce obrázkem?
"Domu" se píše správně "Domů"
Proč se obrázky na hlavní stráne natahují rovnou v původní velikosti?
Koho zajímá, že pracujete na Macu? A tak moc, že to musíte mít velkým písmem nad hlavičkou?
Opravdu je vás víc nebo si mykáš?

Kód
odkaz na styly mimo hlavičku
předčasně ukončený tag <html>
několik prázdných elementů
ukončený div navíc
blbosti typu <p>&nbsp;</p>
zbytečné přiřazování tříd místo přímého nastylování
CSS zbytečně složité, proč je vše absolutně pozicované?

Celkově hodně amatérská tvorba, kde je chyb jak naseto. Doporučuji nenabízet tvorbu stránek ostatním a nejdříve se to naučit.
Petr Tichý
Profil
Apple = bílá .)

(1) Drzost dát si tam ofic. logo Apple
(2) Nevycentrováno
(3) "Design" není design, spíše barva pozadí .)
(4) Upřímně řečeno, opravdu špatné.

Jinak souhlas s "Celkově hodně amatérská tvorba, kde je chyb jak naseto. Doporučuji nenabízet tvorbu stránek ostatním a nejdříve se to naučit.".

Potom nejednoho člověka pobaví sekce "ceník služeb" .)

Zatím doporučuji dělat "for free".
DJ Miky
Profil
Kvůli jednomu hostingu už začínám mít averzi vůči všem ovocným webům...

Potom nejednoho člověka pobaví sekce "ceník služeb" .)

Jak se do ní dostat? Mně se to nepodařilo, ani v IE, ani ve FF.
Petr Tichý
Profil
DJ Miky

Je to jenom šablona, všiml jsem si odkazu v menu. Takže předpokládám, že tam ta sekce bude.

Myslel jsem to tak, že pobaví již jen existence té sekce a toho faktu, že ta sekce byla napsána .)
jakubroz
Profil *
To jo no! Je to zatim jenom šablona. Udělal jsem si design a nakodoval. Odkazy budou funkčí!
Kamil V
Profil
Dredie
Podivej se na http://www.thebestdesigns.com - tam jsou stranky u nichz se da mluvit o designu...

Nemyslím si, že ty weby, které tady pořád prosazuješ, sou dobré. Internet (ač se to někdy opravdu nezdá) je pořád ještě hlavně o informacích, kvalitní grafická podoba je jen "šlehačkou na dortu", ale korpusem je obsah. Nechodím na stránky abych se klaněl grafikovi, ale abych se něco dočetl. Flashové weby (preferuješ je v několika vláknech) sou skoro jen o grafice, obsah vázne, nemůžu na nich hledat, nemůžu na nich nic. A ve většině případů se mě načte bílá stránka s textem ať si stáhnu a nainstaluju cosi... grrrr.
Dredie
Profil *
Kamil V

Nemyslím si, že ty weby, které tady pořád prosazuješ...
Tvuj nazor ti neberu, respektuju, nicmene ja mam jiny :). Predevsim jde o to ze se tu snazim narazet na grafickou - designovou cast veci a vzhledem k tomu, ze zde hodnocena stranka ma plnit roli portfolia designove sklupiny/firmy/whatever, myslim ze by mela klast duraz predevsim na grafiku a design - jelikoz na takovemto typu stranky uzivatele zajima co se informaci tyce tak maximalne cenik a reference, tudiz webdesignove portfolio by melo byt neco, na cem se designer vyradi, aby predvedl co umi... podle me, ale kazdy to muze videt jinak.

A ve většině případů se mě načte bílá stránka s textem ať si stáhnu a nainstaluju cosi...
Zvlastni je, ze ja tenhle problem nemam :D

Nic zijte v miru :)

D.
Plaváček
Profil
Dredie

tudiz webdesignove portfolio by melo byt neco, na cem se designer vyradi, aby predvedl co umi...

Nesouhlasím. Mám nudné CSS hranaté portfolio a zakázky nasmlouvané až do konce roku 2007. Myslíš, že bych na tom s flašovou peckou, na které bych ukázal, jak dokážu návštěvníka zdržet a otrávit, byl lépe? A myslíš, že bych se s flašovou prezentací umístil na lepších pozicích ve vyhledávání, než jsem teď? A myslíš, že by klienti, kteří ode mě požadují třeba elektronický obchod nebo nabídku webhostingových služeb na tom s graficky nabušeným a nepřehledným webem byli lépe než s přehlednou prezentací vedoucí k základnímu cíli - totiž nákupu či objednání služeb? Nemyslím si to.

Všechny ty flashové nádhery jsou dobré jedině k tomu, aby ukázaly, co dnešní technologie umí. Nic proti, i umění má na webu své místo.

Z praktického hlediska jsou ale prostě na prd. A já a většina mých kolegů dělá praktický webdesign, což je řemeslo, nikoliv umění.
Kamil V
Profil
Nechci rozvíjet OT jak už se tomu stalo v jiných vláknech, ale dovolím si ještě malou poznámku.

Souhlasím, že v tomhle konkrétním případě je důležitá i grafická podoba, ale i zde je primární obsah. Prostě napřed musím mět něco, o čem stránky budou, potom teprv můžu přemýšlet jak budou vypadat. To v tomto případě nefungovalo, protože stránky jsou obsahově "o ničem" - autor promine.

Problém nemá ten, kdo si furt dokola musí stahovat nejnovější verze Flashe. A to já nechci, nelíbí se mě, že mě k temu stránka nutí. Podle mě je flash zajímavá technologie, ale nikdy se neměla dostat na web.
Dredie
Profil *
Plaváček

myslíš, že bych na tom s flašovou peckou
nevim kde porad berete ten flash, zkus si znovu precist to co jsem napsal v poslednim odkazu - flash tam neni ani jednou. Bavim se o grafice, ne o jeji implementaci. Udelej portfolio v CSS, ve flashi, v PHP, nezalezi na tom, ale kdyz bude mit slabou grafiku, bude to portoflio pro me slabe - ja bych si treba apple design rozhodne nevybral ;)

A já a většina mých kolegů dělá praktický webdesign, což je řemeslo, nikoliv umění
Na tema design vs umeni muzes precist tucty knih a myslim, ze ani jeden z nas neni dost fundovany na to, aby tuto debatu otviral a myslel ji pri tom skutecne vazne. Ale osobne zastavam nazor, ze jakykoli design, i web design, stoji mezi umenim a remeslem - neobejdes se bez prakticna, stejne jako bez umeni.

KamilV:

ale nikdy se neměla dostat na web
To mozna ne, ale ja jsem za to rad... kdyz uz se musime bavit o flashi :)

Ja bych to hlavne asi uz vubec neresil, jelikoz to asi nema moc velkou informacni hodnotu zde pro zakladatele diskuze.

PEACE

D.
jakubroz
Profil *
Tak dik za kritiku. Jinak web už mam novy pc-web.xf.cz
Petr Tichý
Profil
Ty tlačítka si dělal opravdu ty?! Zdá se, že jsem je už někde viděl.
Joska
Profil
jakubroz
pužít obrázky jiného webu..dejme tomu, občas se to dělá, ale použít obrázky jiného webu, dát je k ohodnocení, navíc když se tu ten web před 10 dny rozebíral...zasmál jsem se
Joska
Profil
jakubroz
p.s. kup marsovi aspoň pivo :P
jakubroz
Profil *
sorry za ty obrázky..pokusim se je nahradit, ale potřebuju vědět jak se to komu zobrazuje. Mě doma to jde v poho. ale nekde jinde na jinym pc(monitoru při stejnim rozlišení) je to uplně rozhozený. Prosil bych vás jestli byste každý mohl udělat screenshot a dat tu na nej link. Moc děkuji všem.
Lexter
Profil
Tyhle obrázky:

a jiné jsem viděl u mars webdesign...
jakubroz
Profil *
ne ja bych potřeboval udělat screenshot celé obrazovky, abych věděl jak se to komu zobrazuje.Mě doma to jde v poho. ale nekde jinde na jinym pc(monitoru při stejnim rozlišení) je to uplně rozhozený. DIK DIK
Joska
Profil
Lexter
nejenom tyhle obrázky a nejenom u marse... (s textama je to to samý)
jakubroz
plaváčkovi ho kup taky :P
Plaváček
Profil
jakubroz

Tak ti nevím, jestli je tím správným krokem do světa webdesignu vykrást text cizího webu včetně obrázků s copyrightem . Osobně si myslím, že to je spíš úkrok stranou a velice bych ocenil, kdybys mé texty i draze zaplacené ilustrace ze svého webu odstranil.

Děkuji.
jakubroz
Profil *
Jo jasně, ale ty obrázky jsem našel na google. Tak sorry.
jakubroz
Profil *
mohli byste mi udělat někdo ten screenshot webu dik
jakubroz
Profil *
ty texty se pokusim nahradit,
Plaváček
Profil
jakubroz

S radostí si screen zaarchivuji http://klient.plavacek.net/jakubroz.jpg a musím tě nerad upozornit, že porušuješ má autorská práva, což se ti může docela prodražit. Kupříklad jedna ilustrace mě stála víc než tisícovku a mohu se cítit poškozen.

Texty jsi také našel na Google?
Lexter
Profil
Na google se zásadně obrázky pro tvorbu vyhledávat nemohou, protože nevíš, zda jsou chráněné copyrightem a to většinou jsou zajdi třena na http://hledani-obrazku.ljt.cz/ a najdi si nějaké free...... Tohle fakt zavání...
jakubroz
Profil *
tak dik za ten link...už sem se poučil(učim se) ale mohl by mi někdo udělat ten screenshot, abych věděl jak se to ostatnim zobtazuje.
Lexter
Profil
jakubroz

Nevím nevím, jestli tady má někdo dost chuti k tomu....
jakubroz
Profil *
Plaváček

Omlovam se za to. Učim se a nevěděl sem že na ty obrázky máš autorská práva. Samozdřejmě že je smažu z webu. Dik za upozornění
jakubroz
Profil *
Plaváček
Obrázku sem už z webu smazal. A dik za ten screeshot. Je to právě to uplně rozhozeny. Mě se to zobrazuje uplně seřazeny v poho. Nevim jak to udělat pro všechny monitory. Poradíte??? Dik
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0