Autor Zpráva
Marty
Profil
Přeji dobrý večer všem příznivcům diskuse.

Stálo mě to nemálo úsilí ale nakonec se mi podařilo dotáhnout do konce novou verzi webu o copywritingu.

Kritizujte přátelé, hořím nedočkavostí...
Nox_lbc
Profil
1) design je vcelku jednoduchý a strohý, asi jsem čekal něco osobitějšího a odvážnějšího ... logo mi nepadlo do oka ...
2) zdá se mi, že text je příliš nalepený k okrajům ... celý obsah mi připadá dost stísněný ...
3) kód je absolutně nepřehledný, což samo o sobě ničemu nevadí, ale pokud ho chceš hodnotit, tak víš jak ;)
Ivorius
Profil
Mno na to že to je web o copywritingu, tak bych řekl, že si s tím písař moc práce nedal. V podstatě to je jenom nějaký obecný text a nápad či originalita se krčí někde v pozadí.
Mistr
Profil
Marty
(1) Ve stránce http://copywriting.martyweb.cz/kontakt/ máš neaktivní ICQ ikonku .
(2) V téže stránce, co je zmínena v předchozím bodě, si oprav kontrolní otázku. Patrně se jedná jen o překlep.
(3) Ve stránce mi schází nějaké menu. Byl jsem na titulní stránce a hledal jsem kontakt. Avšak ouha, kde by mohl být? Nahoře nad logem takový odkaz není.
(4) Proč je v Microsoft Internet Exploreru 6 ve stránce http://copywriting.martyweb.cz/mapa-webu/ dvojnásobná šipička u položky Jak postupovat při psaní?
(5) Dávám k úvaze, zda neudělat klikací logo i z toho modrého obrázku (jak jsou v jeho pravé části ty věžáky).
(6) Na stránce http://copywriting.martyweb.cz/jak-zacit/ píšeš mimo jiné Kolegu Vám bohužel poskytnout nemohu, ale snad Vám následujícími 3 radami alespoň trochu ulehčím Vašich prvních pár řádků. Neměla by se v souvislém textu vypisovat číslice slovy?
(7) Protože se jedná o více méně statcké stránky, zaměřil bych se i na výskyt v, s, z apod. na koncích řádků. Mám teď na mysli třeba titulní stránku a článeček Podpořte tyto stránky.
Marty
Profil
Nox_lbc: Kód se generuje z databáze, proto ten nepořádek. Pro drtivou část návštěvníků ale nejspíš není vzhled kódů důležitý, takže rovnat ho nebudu (žádný přínos).

Ivorius: Originalitu nechám na povrch vyplynout v jiných textech. Zde jsem se snažil sdělit myšlenky stručně, rychle...

Mistr
ad 1. podívám se na to
ad 6. tou číslovkou se dá trochu upoutat pozornost, jinak se to ale spíš vypisuje, máš pravdu
ad 7. to mi uklouzlo, jinak pevné mezery adekvátně používám
Mistr
Profil
Marty
Je tam mimochodem, co všechno nesmí být na koncích řádků? s, v, z, k je asi jasné. Kdesi jsem se dozvěděl, ža ani a, i, o, u by tam být neměly a snad ani jednoslabičné předložky (na, ve apod.). Co je na tom pravdy? Začínám s tím tady jen proto, že už jsme to zde tak trochu naťukli.
Petr Tichý
Profil
Mistr
Marty

To by mě, mimochodem, taky zajímalo :)

btw. Mistře, zdá se mi to nebo některé body, které používáš v diskuzi, máš předepsané a už je jen kopíruješ? :)
Mistr
Profil
Petr Tichý
Mistře, zdá se mi to nebo některé body, které používáš v diskuzi, máš předepsané a už je jen kopíruješ? :)
:-)
Asi by mi to ulehčilo, či spíš urychlilo, práci, ale věř mi, že vše píšu vždy znova a znova. Které konkrétně už jsou u mě takové omleté?
Petr Tichý
Profil
Mistr
Nejsou omleté, ale už je asi máš zaryté v hlavě a formuluješ stejně :)
Třeba o stejném titulku a jako třešníčka na dortu je v závorce "tag <title> v části <head>" :))
Mistr
Profil
Petr Tichý
Třeba o stejném titulku a jako třešníčka na dortu je v závorce "tag <title> v části <head>" :))
:o)))
Marty
Profil
Mistr
Petr Tichý

Tak dle českého internetu a knížky Praktická typografie se pevná mezera píše jen před jednopísmennými předložkami a spojkami.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0