Autor Zpráva
Machi
Profil
http://www.eicq.cz

Zdravím, rád bych se s vámi podělil o svou novou stránku na podporu alternativ ke protokolu ICQ. Hlavně bych také rád znal vaše názory na design a na informační hodnotu webu.
Co je smyslem webu:
Smyslem webu je vnuknout návštěvníkům myšlenku, že existují i jiné a lepší varianty k protokolu a hlavně klientovi ICQ. Cílem stránky NENÍ poskytnout kompletní databázi znalostí.

Spoléhám se na relativně dobrou SEO optimalizaci: h1, h2 i h3 obsahuje slovo ICQ a tak doufám, že se dostane na vysoké pozice. Jen na seznamu je navíc hledání fráze ICQ na průměru okolo 18 000 zobrazení denně.



Hlavně bych chtěl rozjet fórum, chtěl bych na něm vytvořit komunitu, která bude radit uživatelům ve všech otázkách okolo instant messagingu. Bylo by to tak první fórum, které se komplexně zabývá problematikou IM. Pomozte prosím s jeho rozvojem...

Kód:
Web je založen na nejnovějších standardech XHTML 1.1 a CSS2.0. Oboje je zcela validní...

Děkuji za Vaše hodnocení a těším se na Vaši návštěvu!
Lexter
Profil
CSS2.0.

A co IE?

Černý text na šedém podkladu? ee

Navigace nevýrazná

Ty reklamy musí být v hlaičce jsou jak pěst na oko.

Na stránce http://www.eicq.cz/odkazy.html si to asi menším písmem psát nemohl, že?

Bylo by toho asi víc, ale nemám moc času, tak to jen shrnu - smutné, nevýrazné, nečitelné nezajímavé.

S tímhle komunitu nevytvoříš.
Machi
Profil
Lexter Díky za odpověď, v IE 6 i 7 se to zobrazuje dobře. To, že je nevýrazná je subjektivní pocit, chtěl jsem konzervativní nepříliš barevnou stránku.

Jakou barvu textu by jsi radil? Mně tam totiž žádná nesedne víc, než ta černá. Na mém LCD je to velké, nicméně trochu to zvětším...

EDIT: A fórum není tak smutné...
Lexter
Profil
subjektivní pocit


Fajn počkej si na názory ostatnách a uvidíš že se mnou budou souhlasit, co takhle zcela bílá? pokud už musíš mít tmavé pozadí. Dnešnímu internetu vládnou barvy, šedivé jsou odpadkové koše, tedy já mám takový doma.

Odky je samotné ICQ konzervativní?

Edit - neklikací logo
Machi
Profil
Lexter - no jo, to mě nenapadlo, uživatelé ICQ jsou zvyklí na nechutný flash a šílené barvy, to jsem měl použít...
Lexter
Profil
no jo, to mě nenapadlo, uživatelé ICQ jsou zvyklí na nechutný flash a šílené barvy, to jsem měl použít...


To jsem samozřejmě neřekl, ale uznej sám, přijdeš na černo šedou stránku a pak objevíš stránku s stejným obsahem, která je veselá. přidej barvy ICQ, pozadí bílé, text černý, zelené nadpisy, ikonky a hned bude lépe :)
Machi
Profil
Lexter Tak jsem přidal trošku barvy odkazům, ale bohužel víc to asi barvičkovat nebudu, protože ono se to trošku neslučuje se záměrem webu :) Jinak neklikací logo je taky schválně, jediné, co by mohlo být klikací je kytička a to bych musel asi pomocí image mapy :(
Lexter
Profil
Mno hned je to trochu lepší a co takhle výrazněji orámovat a světlý text?
Machi
Profil
Lexter - Já fakt nevím, ale ta černá se mně na tom čte poměrně dobře, výrazně orámovat myslíš konkrétně co?
Lexter
Profil
myslím to oblé orámování stránky, já bych dal zelené rámování s jemnou vnější září, obsah venku i venitř bílé pozadí a text čený, hned by to bylo veselé.
jakubroz
Profil *
místo dobré hlavičky reklama...no nevim
quinux
Profil
Machi
To, že je nevýrazná je subjektivní pocit
To není subjektivní pocit, to je fakt.

Odkazy v textu mají být podtržené. Co když jsem barvoslepý?

Kombinace barev pozadí a textu e nečitelná.

Odkaz na jiný web v rámci hlavního menu, je s prominutím pěkný hnus.
Machi
Profil
quinux Barvoslepý být klidně můžeš, odkazy jsou tučné...
Lexter
Profil
quinux Barvoslepý být klidně můžeš, odkazy jsou tučné...


S prominutímses teď zachoval jako hlupáček. Co na tom že jsou tučné? Já třeba mám špatný zrak a musím to luštit!
Machi
Profil
Lexter: Dobře, když máš špatný zrak, tak si buď uprav styly nebo kup silnější brýle, bohužel nemůžu myslet na každého a tohle kazí design :/
Lexter
Profil
Lexter: Dobře, když máš špatný zrak, tak si buď uprav styly nebo kup silnější brýle, bohužel nemůžu myslet na každého a tohle kazí design :/

Design je už tak zkažebý diskusi končím, s tebou se nedá bavit, nepřijímáš rady ani kritku!

Edit: Jasně každej se špatným zrakem si umí upravit styly. nikdo nebude mít chu´t se to učit.....
Kost
Profil *
No tak ta hnědá je vážně hnus. Celkově se ani nedá říci, že se jedná o nějakou grafiku. Krom té kytky žádnou ani nevidím.
Petr Tichý
Profil
Bože, reklamy v hlavičce :((

Jinak bylo vše řečeno.
Poděs
Profil *
Reklamy do hlavičky? Tím přilákáš lidi, akorát budou myslet jak chceš vidělat. Text je malý a nečitelný. Jinak se vším co zde bylo řečeno souhlasím. Na web o ICQ se to nehodí. Sorry, ale je to tak.
quinux
Profil
Machi
Barvoslepý být klidně můžeš, odkazy jsou tučné
Dobře, když máš špatný zrak, tak si buď uprav styly nebo kup silnější brýle, bohužel nemůžu myslet na každého a tohle kazí design
Podtržení je jediné jednoznačné rozslišení odkazu od textu. Tučně zvýrazněný text může být takový text, na který je kladen důraz.

Většina uživatelů si neumí zvětšit písmo, natož aby si upravila styly. Pokud jsi tu stránku nedělal jen pro sebe, ale i pro ostatní uživatele na netu, tak budeš muset víc přitlačit na pilu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0