Autor Zpráva
zamerneNe
Profil *
Zdravim vsechny,

stranky, jejichz jsem autorem soutezi v akci biblioweb 2007 (jde o nejlepsi web knihovny). Zamerne neuvedu, ktere stranky jsou me (Strach, ze moje uvedete jako nejhorsi a taky regulernost), ale rad bych, abyste Vy, odbornici, zhodnotili zucastnene weby a hlasovali pro ty, ktere jsou podle Vas nejlepsi.

A kdyz zde taky napisete, ktere se Vam zdaji nejlepsi a ktere nejhorsi, pak to nebude na skodu.

Zde je odkaz se seznamem zucastnenych webu a zaroven formular pro hlasovani:
http://www.econlib.cz/biblioweb2007

Diky.
Mistr
Profil
zamerneNe
A kdyz zde taky napisete, ktere se Vam zdaji nejlepsi a ktere nejhorsi, pak to nebude na skodu.
A co z toho?
zamerneNe
Profil *
Budu vedet, ktere jsou podle vas dobre a ktere ne. A podle toho, ve ktere kategorii se najdu, si udelam nazor na kvalitu svych stranek.
Railbot
Profil
zamerneNe
A co takhle rovnou sem dát svůj web a nedělat s tim takové tajnosti? Hlavu ti nikdo neutrhne.
Railbot
Profil
Jinak většina z těch webů je bída. Což se dalo čekat. Snad jen pár jich je tam graficky příjemných, ale po stránce kódu/přístupnosti/použitelnosti je to prašť jako uhoď.
zamerneNe
Profil *
No, ja chtel zachovat regulernost souteze a nechtel jsem, aby me nekdo
obvinil z podvodu, ze si chci zajistit nejvetsi hlasovanost a zase na druhe
strane jsem taky nechtel, aby si nejaky chytrak rekl, ze kdyz se tady
zviditelnuju, ze mi to prekazi a sanoval schvalne jine stranky.

A kdyz vam dam vybrat k hodnoceni z techto stranek?

Knihovna P. Bezruče Opava,
Městská knihovna Litvínov,
Místní knihovna Hlinsko,
Obecní knihovna Staříč

Diky a kdyz nekdo bude mit moznost zhodnotit teda i pristupnost a funkce ... tak jedine dobre.
Mistr
Profil
zamerneNe
Knihovna P. Bezruče Opava
Napadá mě:
(1) Vyhodit z titulního obrázku panýlek z MISE vybízející k uložení fotografie, jeho odeslání apod.
(2) Nečitelné menu.
(3) Nevhodná vlajka. Má být:

Tedy rozměry 3 díly ku 2 dílům a klín má zasahovat přesně do poloviny.
(4) Prakticky stále stejný titulek stránky (tag TITLE v části HEAD). Mimochodem, co představuje ona načítající se číslice v titulku?
(5) Klepnu na odkaz z menu. Některý se mi otevře do okna, jak čekám, jenže některý ne. Já čekám, co se děje, a pak: "Aha, otevřelo se mi nějaké podmeníčko..."

Městská knihovna Litvínov
(1) Nepíše se IČO, nýbrž jen IČ.
(2) Proč je patička řešena obrázkem a nikoliv textem?
(3) Absence klikacího loga. A navíc se mi ani příliš graficky nezamlouvá.
(4) Na webu je na výběr česká a německá jazyková mutace, v katalogu česká a anglická. Proč ten rozdíl?
(5) Ve stránce http://www.knihovna-litvinov.cz/knihovna-litvinov/akce.php?sub=171 se píše V seznamu jsou uvedeny akce, které probíhají tento měsíc. A přitom hned první pozvánka je na akci, která se bude konat až příští měsíc. Srovnej tento rozdíl.

Místní knihovna Hlinsko
(1) Příliš se mi nezamlouvají ty létající fleky (mouchy?).
(2) Absence klikacího loga.
(3) Prohlášení o přístupnosti stránky bych dal jako webovou stránku, nikoliv jako dokument programu Microsoft Word.
(4) Není vhodné podtrhávat to, co není odkazem. Jen se tím matou čtenáři.
(5) Hodilo by se stránky nějak provzdušnit. Osvěžit bys mohly třeba i nějakou fotografií.

Obecní knihovna Staříč
(1) O knihovně tam toho mnoho není. Například žádný katalog knih.
(2) Posuvný proužek vpravo není prakticky vidět (bílý obdélníček na bílém pozadí...).
(3) Nepodtrhávej nic, co není odkazem. Čtenáře to jen mate.
(4) Proč jsou některé položky v menu psány s velkým počátečním písmenem, jiné zas s malým?
(5) Fotografie by měly mít stejné rozměry, ale co hlavně: rozhodně daleko menší datový objem. Stávající stav (0,6 MB) je neskutečně mnoho.
marvas
Profil
zamerneNe
Najviac sa mi páči po grafickej stránke Městská knihovna Litvínov. Kód je tam vďaka tabuľkám na trochu slabšej úrovni.
zamerneNe
Profil *
to MISTR

Diky! za vycet nedostatku. To by se dalo poslat i tem trem webum, co nejsou moje. Sice jsem v hodnoceni nedopadl nejlepe, ale to je jedno. Hlavne ze mam zase par nametu na vylepseni.

najde se jeste nekdo, kdo se na to taky odborneji podiva?
quinux
Profil
zamerneNe
Nemáš lepší počkat až soutěž skončí a pak dát ten web zhodnotit? ;)
Railbot
Profil
zamerneNe
Já bych se na to klidně podíval, ale nebaví mě hádat, který web to je. Na to nemám čas.
zamerneNe
Profil *
TO QUINUX

jj, asi to bude lepsi a udelam to.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0