Autor Zpráva
Pavel PS
Profil *
Ahoj, můžete mi prosím napsat názor na moje stránky formanPS.wz.cz? Díky!
Zelda
Profil
- Především menu je strašně zmatečný ... to podmenu, které vyskočí po najetí myši nad odkaz, by mělo být odlišené od menu hlavního ...
- Obrázek na pozadí moc ruší.
- Na každou stránku dej nadpis, aby každý věděl, kde se zrovna nachází.
- Nepiš tam, pro co je to optimalizovaný, nikdo si nebude instalovat jinej rohlížeč nebo přepínat rozlišení.
- Zruš ten jezdící text.

Jinak pro mě OK :-)
Pepee
Profil
No mě docela pobavilo zabezpečení tajné stránky pomocí JavaSkriptu. Každej jouda si ze zdroje vyčte její adresa je
....../secret/ šetimístný číslo.htm. Přičemž jednoduchou úvahou dojde k tomu, že šestimístný číslo bude v relaci 602000 až 724999 nebo tak nějak, no a rozlousknout to už je jen otázka šikovnýho skriptu a poměrně malý chvíle.
Pavel PS
Profil *
Díky za názory, měl jsem z nich větší strach :-)

to Zelda: to menu promyslim a uvidíme, obrázek na pozadí a ten jezdící text bude asi věcí vkusu

to Pepee: já vim, že to zabezpečení není dokonalý, ale na té stránce stejně skoro nic neni (mě to jenom pišlo hezký :-) ), pokud bych měl opravdu něco fakt citlivýho, tak to snad na net ani dávat nebudu. Jo a zapoměl jsi na Oskara -> až do 777999
liborse
Profil
Stránky vypadají zajímavě, ale mrzí mě to rozlišení. Je sice pravda, že převažuje "to tvé rozlišení", ale jsou i tací, kteří to větší rozlišení prostě nerozchodí - tak třeba já - mám sice dobrý notebook, ale když dám větší rozlišení, tak musím jezdit po obrazovce a to mě opravdu vadí. Co zkusit udělat ten web více "elastický". Ale nutit tě do CSS atd. opravdu nechci :-). To podmenu mi přijde docela vychytané, ale jak už je napsáno výše, chtělo by to jiné zvýraznění. Osobně bych také zvolil jiné písmo (to už je ale opravdu věc vkusu).

Celkově hezké.. Jen tak dál.
Pavel PS
Profil *
to liborse: S tím rozlišením to je horší, vím to, ale asi s tím nic nenadělám (css umím jen malinko) a teď jsem rád, že ty stránky skoro stejně fungují v IE i Mozille, což byl velký problém předchozích verzí... A díky za chválu :-)
mat
Profil
jediné, co mi na těch stránkách opravdu vadí, jsou ty blikající blinkry u těch autíček, ty mě tedy doslova dráždí, a to logo škodovky pod textem - vadí při čtení.

tyhle dvě věci bych rozhodně odstranil, jinak je to celkem fajn nadšenecký web, který určitě bude časem v css layoutu, xhtml apod., až se autor podobné "srandičky" naučí...

a ještě přece - nemůžu nikde najít odkaz na index webu, možná by bylo fajn udělat klikací logo, které by na index vedlo... a nakonec - jezdící text dole v patičce taky nepůsobí moc pěkně - radím smazat...
Pavel PS
Profil *
to mat:Odkaz na index tam opravdu nikde neni, tada je v mapě stránek, důvodem pro index je stejně jenom ta wz reklama a jako výchozí stránka je považována jiná a ta je v menu označena jako "(výchozí stránka)" Ty blinkry jsou schválně, aby ty stránky nebyly tak statické (stačí se na ně nezaměřovat a brát je jako doplněk, jímž jsou). A pozadí tedy zesvětlím...

Samozřemě beru, že plno věcí neumím a jejich použití by bylo ku prospěchu věci, člověk se pořád učí, ale momentálně jsem rád za aktuální stav. Díky za komentář :-)
mat
Profil
Pavel PS

nemůžu si pomoct, ale "zdynamičtit" web pomocí animovaných gifů není to pravé ořechové... ale je to tvůj web...
liborse
Profil
Uč se CSS jako já - když je čas a bude to v pohodě, časem se to vytříbí (já na tom byl stejně) i když je málo času...
Mistr
Profil
Nenazýval bych jednotlivé stránky webu názvy s mezerami. Například stránka http://formanps.wz.cz/o strankach.htm si, alespoň myslím, není to pravé ořechové (co se týče názvu), i když se v prohlížeči (či alespoň MIE) zobarzí.

O tomhle problému už psal kdesi Yuhů na www.jakpsatweb.cz.
Pavel PS
Profil *
to Mistr: Aha, a je to tady, čekal jsem, kdy si toho někdo všimne... Tohle je ještě pozůstatek z dob, kdy jsem HTML kód neuměl a stránky tvořil v wysiwyg editoru. Chci to předělat, ale nějak se k tomu nemůžu odhodlat (ten článek jsem četl).

Jinak už jsem poupravil pozadí a nemělo by tak rušit a na odstranění toho doporučení k rozlišení pracuju :-)
liborse
Profil
Ty názvy doporučuji předělat hned, pak se do toho zamotáš a není to ono. Mezery prostě nedělají dobrotu a u některých programů to dělá problémy.
Kráťa
Profil
Mě tam ruší ta změna kurzoru na znak Škodovky při najetí na odkaz.
Pavel PS
Profil *
Zabralo mě to dost času, ale už jsem opravil ty mezery (možná, že tam ještě bude nějaká zapomenutá). Díky, dokopali jste mě k opravě, k níž se mi už dlouho vůbec nechtělo. A taky jsem nahradil odstavec s doporučeným rozlišením - schválně se kouněte... (Zeldo, to byl dobrej argument!)

to Kráťa: Na ten kurzor si je potřeba zvyknout a pak je to v pohodě (mám opačný problém, když zkouším svoje stránky a pak jdu pryč, chvilku mi vadí ta ručička). Ale musíš uznat, že se tam ten kurzor hodí! Nebo si můžeš stránky pustit ve Firefoxu - tam se kurzory nemění.

A ještě k blinkrům, nemyslel jsem statické jako opak dynamických, ale jako nepohyblivé. Ty blinkry jdou vypnout klávesou ESC.
Kráťa
Profil
Pavel PS
Napiš na úvodní stránku velkým viditelným písmem, že čtenář si musí změnit zvyky, jelikož už neplatí to, nač se dívá jinde, nebo si tvé stránky mají prohlížet ve FF.
Pavel PS
Profil *
to Kráťa: Hm, trošku jsem si naběh, jak jsem to napsal, a dobře mi tak... Ale stejně si myslím, že každé stránky by měli být něčím originální, nějakou maličkostí (jako ta pověstná třešnička na dortu).

Co si o té změně kurzoru myslí ostatní?
liborse
Profil
Ano, máš pravdu v tom, že každé stránky by měly být originální a jiné. Toho se drž. Je ale otázka, jestli se to bude uživatelům líbit. Doporučoval bych si na stránky dát anketku, jak se vám líbí... a je to. Osobně ale měnit kurzory, to by se mi asi moc nelíbilo. Experimentovat je dobré, ale mělo by to mít nějakou hranici. Je to bohužel také dost záležitostí vkusu (ne každý je nadšen). Já jsem změnu kurzoru opravdu ani nezaznamenal, protože používám právě Firefox. A kdo nemá rád různé zlozvyky IE, nechť přejde na Firefox, protože to je jednička ve své třídě a je průběžně aktualizován, což se o IE říci nedá...
Pavel PS
Profil *
Anketu mám v obecném smyslu "Líbí se ti tyto stránky?" a zatim je to příznivé:-) Můžu taky udělet alternativní css, kde se ty kurzory měnit nebudou, ať si každý vybere. Jenom si nejsm jistý, jak moc je ta funkce spolehlivá a jak funguje bez podpory javy... Mám namysli způsob, jaký je popisován tady v diskuzi - ten s styleswitcher.js . Nemáte s tím náhodou někdo zkušenosti?
liborse
Profil
Jo, podpora javascriptu a javy je různá. Já se snažím ani jedno nepoužívat, aby web fungoval co možná u nejvíce prohlížečů, ale vždy se najde nějaký, který neumí pořádně ani základy (např. IE3 a jiné libůstky). Javascripty například používám na věci, které nejsou nutné pro běh stránek (verze webu v pravo nahoře, atd.). A jak je to právě se styleswitcher.js opravdu nevím (1. nedostal jsem se do té diskuze a za 2. nevím jeho obsah). Možná by to šlo i obejít - možná výběr hned na indexu, ale to bys ten web musel mít dvakrát atd. - špatné řešení. A teď mě napadlo ještě něco, co třeba použít PHP scripty? WZ je umí, mě tam fungují. Některé věci z js jsem předělal, aby je dělalo PHP a uživatel nemusí ani vědět, co je to java...
Pavel PS
Profil *
Pordón, ten odkaz jsem poplet, tenhle bude snad funkční. Dvě verze stránek opravdu dělat nebudu a php bohužel neumím, teda momentálně se dá říct, že jsem do něj trochu nakouk, ale moc slavné to neni... Co jsem zatim zkoušel, tak s vypnutou podporou javy se načte základní styl, což není špatné a při zapnuté si lze ty styly volit. Ještě budu zkoušet...
A o různé podpoře prohlížečů mi ani nemluv, když jsem hledal nějaké menu, byl zázrak, když se zobrazilo ve dvou prohlížečích, ale v tom druhém bylo stejně nepoužitelné, proto tam mám, co mám (stránky lze prohlížet i bez javy, i když ne tak pohodlně). Atd. ...
liborse
Profil
Tak to jo, do PHP tě rozhodně nutit nechci - sám pořádně umím jen 1 nebo dva příkazy a to mi zatím stačí :-). Jestli ti to funguje, jak říkáš, tak myslím není co řešit. Na to přepínání stylů se kouknu, moc mě to zajímá :-).
Pavel PS
Profil *
Myslím, že jsem vyřešil problém "konfliktu kurzorů a zvykem čtenářů" a jako bonus je vyhověno i výtce k použitému písmu. Co myslíte?
A logo už odkazuje na hlavní stránku...
Mistr
Profil
Mě tam ruší ta změna kurzoru na znak Škodovky při najetí na odkaz.

Naprosto souhlasím. Je sice možné pochopit, že v zájmu odlišení Tvého webu od jiných je tento prvek zajímavou jinakostí, ale mě při vybírání položek z menu docela vadil. Zvláště v horním menu nebylo úplně jsité co kotouček loga Škodovky ještě zasáhne a co si tedy vybírám.

Logo Škodovky místo kurzoru je sice na stránce věnující se škodovkám zajímavé řešení, ale já bych se na Tvém místě omezil. Možná by to šlo vyřešit nějakou volbou kurzoru (přes zapínání a vypínání CSS stylů), ale to už nechám na Tebe.
Pavel PS
Profil *
to Mistr: Děkuju za uznání originality :-) Máte asi pravdu, změna kurzoru nemusí vyhovovat všem návštěvníkům, a proto jsem udělal přepínání stylů, ale to už jsem psal. Stačilo se jenom podívat na příspěvek před tvým. A na stránkách ja snad ta možnost taky "viditelná". Dodávám, že musí být zapnuta java (jinak není nic vidět) a cookies, šlo by to i bez nich, ale fungovalo by to jen na jednu stránku (nebo víš o jiném řešení?).
Pavel PS
Profil *
Ahoj lidi :-) Dal jsem na vaše rady a pustil se na css... A chtěl bych vás poprosit, jestli byste mi to trochu neskoukli, je to zatim zkušební verze, tak omluvte obsenci obrázků a nefunkčnost odkazů - fungují jen ty v prvním řádku menu. Vzhled jsem nechal, líbí se mi, jak je a i ty kurzory zůstaly, ale dají se vypnout :-)Můj pokus najdete tady:http://formanpPS.wz.cz/css/o_strankach.htm .
Jde mi o to, zda se desing příliš nerozhází a jestli funguje to přepínání stylů... Děkuju
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0