Autor Zpráva
lopik
Profil
ohodnotte prosim navrh stranky pre jeden penzion. obsah a este ani kod nie je uplne dokonceny teda by som chcel len zhodnotit dizajn stranky. dik odkaz
Dredie
Profil *
1. hlavicka je zbytecne velka
2. odkazy jsou zbytecne velke
3. formular je zbytecne velky
4. cele je to zbytecne velke... na LCD s 1280*1024 musim scrollovat abych videl celou stranku, jsem zvedavy, jak se s tim poperou lide s 1024*768 - coz je momentalne nejrozsirenejsi rozliseni
5. grafika je velmi kycovita, sklada se prakticky ze 3-4 fotek slepenych nejakym efektem + slunicko a pokus o logo.... proc proboha mas vektorove veci ulozene jako jpeg, to moc nechapu
6. v kontrasu textove pole je podle me celkem male na ukor premrstene velikosti ostatni grafiky, takze vetsi objem textu tam budes davat zbytecne se skrollovanim nebo nevim cim.

D.
Dredie
Profil *
omg skrollovani... samozrejme scrollovani ;)
kvoky
Profil *
cenník? vážně :)?
kvoky
Profil *
i když možná - slovensky se řekne ceník jinak možná...
miro852
Profil
Ceník je po slovensky cenník....!
Mistr
Profil
lopik
Osobně bych doplnil ještě klikací logo.

Ale jako daleko větší problém vidím v odeslání formuláře s chybnými či neúplnými daty. Učinil jsem ten pokus a odslal prázdný formulář. Informace o tom, že jsem udělal nějakou chybu, se objevila ve velkém rámečku napravo (se špatným kódováním). Ovšem skutečnosti, že je ta informace tam, jsem si všimnul více méně náhodou. Zkus na tom ještě zapracovat. Například ALERTy apod.
lopik
Profil
Mistr
naozaj si myslis ze by bolo lepsie pouzit alerty?
lopik
Profil
Dredie
s tou velkostou uz asi nebudem nic robit. myslim si ze ludia su zvyknuti scrollovat =)
proc proboha mas vektorove veci ulozene jako jpeg, to moc nechapu
aky format by si pouzil ty?
Railbot
Profil
lopik
Viděl jsi svůj web ve FF 2? Podívej se. S tímhel chceš jiným nabízet své služby, když si neumíš udělat ani vlastní stránky?

Z patičky klidně vyhoď odkaz na validaci html, návštěvníka to zajímat nebude a odborník si vždy umí poradit.

Webmaster JARLU and copyright 2006 JARLU
proč je ten text anglicky, když web je to slovenský?
lopik
Profil
Railbot
Viděl jsi svůj web ve FF 2? Podívej se. S tímhel chceš jiným nabízet své služby, když si neumíš udělat ani vlastní stránky?

ano videl a nevsimol som si nic zvlastne. ty si co postrehol?
Dredie
Profil *
lopik:

aky format by si pouzil ty?
treba gif nebo png s pruhlednosti

s tou velkostou uz asi nebudem nic robit
no to je samozrejme tvoje vec, ale je to prisernost
lopik
Profil
no to je samozrejme tvoje vec, ale je to prisernost
to myslis tu velkost stranky?
Dredie
Profil *
lopik
presne tak, nevim jak si predstavujes navigaci pri rozliseni 1024*768 - kvuli tobe jsem si ho na tuto hodnotu prepnul a v opere, kde mam paletky hodne osekane abych videl co nejvic ze stranky, se mi na obrazovku nevlzezla ani pulka te tvoji zalezitosti. Opravdu genialni reseni :)

D.
lopik
Profil
Dredie
no ja neviem. myslim si ze toto zalezi z akeho pohladu sa asi na to pozeras. keby mali byt vsetky stranky prisposobene pre rozlisenia monitorov tak by to nebolo moc dobre riesenie. je to tvoj pohlad na vec ja to beriem.
Dredie
Profil *
tak by to nebolo moc dobre riesenie
muzes mi vysvetlit proc?
lopik
Profil
Dredie
mas pravdu na tejto stranke to trochgu zmensim ale keby mali byt vsetky stranky prisposobene pre rozlisenia monitorov no neviem ako by to webdesigneri vyriesili.
Dredie
Profil *
lopik
neviem ako by to webdesigneri vyriesili
oni taky uplne nevi, ale vychazi to ze statisktik - nejrozsirenejsi je 1024*768, pak 1280*1024, pak 800*600 (asi 5-10%)... tudiz pokud udelas stranku optimalizovanou pro 1024*768, mas nejvetsi sanci, ze se uzivateli zobrazi korektne.
Petr Tichý
Profil
"Design" z minulého století. Jinak bylo řečeno.
Mistr
Profil
lopik
naozaj si myslis ze by bolo lepsie pouzit alerty?
Jestli použiješ ALERTy je jen Tvojí věcí. Mně šlo předně o výraznější upozorněnína chybně zadaná data do formuláře, než je tomu nyní. Pokud vymyslíš jiný, klidně neALERTový postup, pak nic proti tomu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0