Autor Zpráva
Saara77
Profil
Ahoj,
poprvé jsem předělávala stránky pro někoho jiného než pro členy rodiny :o)
Chtěla bych vědět, co si o tom myslíte.

Ty původní stránky byly
http://www.miras.webzdarma.cz/puvodni/index.php

Moje předělávka už jede na:
http://www.miras.webzdarma.cz

Díky předem za kritiku.
Lexter
Profil
A kolik za to chceš? já bych hádal tak 1000 ? ale to je fuk.- Nic moc chce to více kreativity ;)
Saara77
Profil
Řekla jsem si o pětikilo.

Schválně jsem to dělala střízlivější, protože tam má nasekáno miliony reklam, který jsem mu mazat nemohla.

Nicméně, když mě něco napadne, tak budu vylepšovat. Víceméně mi o ty peníze nejde, jen mě to baví.
Lexter
Profil
Určitě bych si pohrál s hlavičkou a zamyslel se nad všudy přítomnými rámečky. taky bych zákazníkovi řekl, ře mít web o reklamách není to pravé ořechové. To si na ty půjčky vydělává přes aukro či invii? :D
Mistr
Profil
Saara77
Jistě je to změna k lepšímu. Nicméně bych:
(1) pouvažoval nad kontrastem menu - tmavě modré písmo na světle modrém pozadí nepůsobí, myslím, zrovna nejkontrastněji. On ani ten hlavní sloupec není v tomto směru o moc lepší, ale je tam přeci jen větší kontrastní rozdíl.
(2) používal v titulku stránky (tag TITLE v části HEAD) mezery a dělal bych ho pro každou stránku odlišný.
(3) vyznačil v menu, na teré stránce právě jsem. K vyznačení lze použít například jinou barvu písma.
(4) popřemýšlel, proč je ve stránce http://www.miras.webzdarma.cz/index.php?page=kontakt v textu Pokud Vás zaujala některá z našich nabídek, a potřebujete doplnit potřebné informace, neváhejte nás kontaktovat. čárka za slovem nabídek.
(5) se snažil ujednotit odsazení textu hlavního sloupce od horní hrany. Na různých stránkách je totiž různé.
(6) ve stránce http://www.miras.webzdarma.cz/index.php?page=ucel vkládal mezery mezi číslici a následné slovo. Stejně tak pomlčka by zde měla být oddělena mezerami od ostatního.
Saara77
Profil
To si na ty půjčky vydělává přes aukro či invii? :D

Myslím, že zkouší vydělávat přes všechno, co jde. (i když dost pochybuju, že reklamama se mu to podaří)
Zkusím mu to navrhnout :o)

Jinak díky za rady :o)

P.S. nejsem profesionál, náhodou jsem narazila na jeho stránky a přes mejl mu navrhla, že bych s tím zkusila něco udělat a on souhlasil :o) Baví mě to a svoje stránky už jsem předělala tolikrát, že jsem si slíbila je nechat chvilku na pokoji :o)
Saara77
Profil
Mistr

uznávám, že tu češtinu jsem kontrolovala a přepisovala dost sporadicky. Bylo toho tam mnohem víc, takže jsem to po chvíli vzdala, nicméně to znovu projedu všechno :o)

ad (2)
poraď mi jak mám nechat měnit "TITLE" pro každou stránku zvlášť, prosím.
Najížděj do obsahu přes include. Předem díky.

A moc děkuju za všechny ostatní připomínky!
Petr Tichý
Profil
Saara77
Tak uplně nejjednodušší, vzhledem k tomu, že je to již naprogramované, je hodit do hlavičky:

<title><?php echo $title; ?></title>

a při každé změně proměnnou přepisovat.

if ($page == "pujcky") { $title = "Půjčky pro každého"; include "pujcky.php"; }
Saara77
Profil
Petr Tichý
zkoušela jsem to, ale nějak mi to házelo chyby a jejich opravováním jsem se zasekla úplně.
NIcméně DĚKUJI za radu :o)

nicméně jsem změnu TITLE vyřešila Java scriptem (dokument.title)

Pravda, někdo si Javu vypíná a navíc mi to zobrazuje jenom IE, Mozilla to na mě jen zabliká...

ALe aspoň něco.

Vrhnu se na barvy.
Petr Tichý
Profil
Saara77
Kašli na JS. Vyřeš problém. Věř mi .)
Saara77
Profil
Petr Tichý
věřím a zkusím...překonat sama sebe :o)
MVK
Profil *
Z celého webu mám pocit, že pan Miroslav Sprostý poskytuje spoustu bankovních produktů a služeb. Spíš bych odhadl, že je zprostředkovatel?

Levé menu je skutečně málo kontrastní, u hlavního sloupce mi to nepřijde tak zlé. Menu nemá padding right - je přilepené k pravému okraji. Kromě toho se mi nějak nezdá tento způsob hover efektu - jen podklad pod písmem. Je to v seznamu - nebyl by problém hover na celé "tlačítko".

V hlavičce mi chybí jméno firmy, případně kontakt.

Souhlasím s nadbytkem orámování sekcí.

Osobní názor: Nemám rád stíny za písmem, nelíbí se mi barevná kombinace pozadí a nadpisů, weby s datem a časem také nejsou nejmodernější, když většina uživatelů má hodiny někde jinde viditelně.

Reklamami si dotyčný hodně kazí dojem, ale jeho věc.

Doplním několik oblíbených typografických maličkostí:
- uvozovky se liší od znaku palce: &bdquo; &ldquo;
- devadesát procent jsou dvě slova, proto 90 % a nikoli 90% (devadesátiprocentní)
- v našich krajích se "300.000,- Kč" píše jako 300 000 Kč nebo Kč 300 000
- proč je "pozn.:" kurzivou a zbytek poznámky ne? Byl bych pro jednotné řešení všechno nebo nic (kurzivou)

Kód je zastaralý a nepřehledný, ale funkční.

Není těch keywords nějak mnoho? Většina vyhledávačů je ignoruje nebo bere maximálně prvních deset.

poraď mi jak mám nechat měnit "TITLE" pro každou stránku zvlášť
Co takhle nějaká podmínka na proměnou $page? To bude asi nejjednodušší.
Pokud $_GET["page"] je kontakt, vypiš do title "Kontakty, Miroslav Sprostý - půjčky, úvěry, hypotéky" atd.
http://php.interval.cz/clanky/metody-post-a-get/
Saara77
Profil
MVK
Ano ano, p. Sprostý je zprostředkovatel - "vincluduju" to někam do hlavičky, a propó na tu celou hlavičku kouknu (keywords jsou opravdu hrozný-to jsem bohužel pozapoměla změnit)

Ten TITLE tam nějak vymyslím :o)


- uvozovky se liší od znaku palce: &bdquo; &ldquo;
to jsem snad nikam ani nepsala....

Ty hodiny a datum byly jeho nápad, ale snad mu vadit nebude, když je dám pryč....

VŠEM DĚKUJI ZA RADY A PŘIPOMÍNKY, už je mi tak nějak jasné, co se dá vylepšit.
Téma už můžu zamknout a ozvu se zas, až budou předělávky hotovy :o)
JEŠTĚ JEDNOU DÍKY A VŠEM PĚKNÝ SOBOTNÍ VEČER :O)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0