Autor Zpráva
gaudino
Profil *
Ahoj,
rozjizdim novy informacni portal o veterine s katalogem veterinarnich ordinaci a klinik v CR!!
Jeste tam nemam moc obsahu, protoze je to jeste uplne horke, ale pracuje se na nem kazdy den!

Velice by mi pomohla vase kritika! PREDEM DEKUJI !!

link: http://www.mojeveterina.cz
Lexter
Profil
- tabulkový layout
- škoda, že je na takovémto webu taková veliká reklama.
- propracovanost textu trochu zaostává. Já bych ho viděl na zmenšení

+ Web se mi líbí
+ Hezká grafika


Odkazy: smluvní podmínky partneři mapa stránek bych nějak oddělil.
Co tam dělají WEBOVÉ ŠABLONY ?
Tlačítko pro formulář přihlášení bych styloval jinak než vstupní pole.
Pokud si vypnu obrázky, Logo zmizí což je velká chyba.
Pokud si vypnu styly, vidím prvně vrchní navigaci, sloupecek a až pak text, text by měl být před informačním sloupečkem.
Nebál bych se zvýraznit odkazy v hlavičce. Přijdou mi nevýrazné a chvíli jsem je hledal.

Celkem: 6/10 - povedené ;)

Edit: Když všude nasekáš vykřičníky, tak se kritika nijaki nezmění, tak proč si zbytečně namáhat prsty :)
Railbot
Profil
Grafika se mi povedená příliš nezdá. Co je to za ten tmavý flek v hlavičce vlevo od psa, který má mimohodem ten příšerný žlutý "okraj". Nastylování obsahové části (články a další tabulky) je fuj.

- z části tabulkový layout (velká škoda a velká zbytečnost)
- anketa od BB
- trapné ikonky validního html a css
- Copyright © - tedy copyright copyright? Co třeba hezky česky nechat jen všechna práva vyhrazena? Český právní řád žádný copyright nezná.
- hover v menu mi přijde příliš agresivní (změna barvy)
- adresa by mohla být v <address>
- blbosti jako &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
- <div id="menu">, <ul> nebo lépe <menu> neznáme?
gaudino
Profil *
To Lexter:

- jak to presneji myslis s tim tabulkovym layoutem?? Layout celeho webu je udelany pres CSS styly.....tabulky pouzivam jen pri formatovani textu na strance.....to je taky spatne??

- soucasti tohoto portalu je i nabizeni webovych stranek pro ruzne veterinarni ordinace a kliniky, kazda klinika si muze koupit webove stranky portalu www.mojeveterina.cz Bud nechat kompletne vyhotovit jako individualni zakazku nebo koupit stranky preddefinovane (sablovane), ktere jsou levnejsi....jen to sluzba portalu!

- chtel jsem web co nejvice vyreklamovat, tak jsem pouzil billboard.cz, nemam s tim zadnou zkudenost, tak to zkousim, jestli to bude bezvysledku, tak to po case odstranim.....takze to ma funkci jakesi "promo akce"

- co si jako predstavujes presneji pod pojmem "propracovanost textu"

- ostatni veci jsou mi jasne

Diky moc
Ok3y
Profil
Je to po graficky strance hezky jen nechapu proc kdyz se web zabyva veterinou proc tam je v hlavicce to abstraktni pozadi. Osobne bych vymenil i toho psa za nejakyho "profesionalnejsiho" na www.fotolia.com jsou fotky za 20Kc to se snad i vyplati
gaudino
Profil *
To Raibot

- opet dotaz ohledne layoutu jako u Lextera: tabulkovy tedy nemam pouzivat vubec?? ani pri formatovani na strance??
- "priserny zluty okraj kolem psa"...mas nejaky lepsi napad, jak ten obrazek oddelit od pozadi??

- jinak ostatni mi je jasny

Diky moc
Lexter
Profil
- jak to presneji myslis s tim tabulkovym layoutem?? Layout celeho webu je udelany pres CSS styly.....tabulky pouzivam jen pri formatovani textu na strance.....to je taky spatne??

Tabulky se mají používat je pro tabulková data, tedy například pro ceníky.
gaudino
Profil *
To Lexter:

oka, tak to vsechno prozenu pres CSS!!
Petr Tichý
Profil
Zaměřil bych se jednoznačně na použitelnost, která je ze všeho nejdůležitější, natož pak zde.
Zpřehlednil menu, zvětšil v nich písmo. Lépe uživatele prováděl strukturou.

- drobkovou navigaci, promakat mapu stránek (třeba o těch krajích v hlavičce tam není zmínka)
gaudino
Profil *
to Petr Tichý: dekuji ti za nazor!
Petr Tichý
Profil
gaudino
Proč na mě řveš? :) Proč tolik vykřičníků, umíš šeptat? :))
Railbot
Profil
priserny zluty okraj kolem psa"...mas nejaky lepsi napad, jak ten obrazek oddelit od pozadi??
Já bych naopak obrázek zakomponoval do pozadí, vše hezky celistvé.
gaudino
Profil *
To Petr Tichý:

on ma symbol "vykricniku" pro tebe jen jeden vyznam? a to jeste ke vsemu takovejhle? :-)

no to se radeji uplne bojim zeptat, co pro tebe znamena symbol krizku "#" :)
Petr Tichý
Profil
gaudino
Jistě, že nemá pouze jeden význam, ale proč zrovna při děkování. To mi vrtá hlavou.
Tak se symbolem křižku "#" jsem se v této spojitosti nikdy nesetkal.

A řekl bych, že to hned vypadá lépe když je na konci ":-)" :)
gaudino
Profil *
To Petr Tichy:

No tak abysme to nejak uzavreli ne.....vykricnik tam mel slouzil jako zvyrazneni podekovani za kritiku.
Symbol krizku "#" byla legrace, ktera nemela zadnou spojitost s vykricnikem :-)
Petr Tichý
Profil
gaudino
Jistě. The end :))
Tomass
Profil *
- spousta nesourodých barev a fontů
- žďár nad Sázavou by si zasloužil velké Ž
- v opeře šedý 8mm proužek nad horizontálním menu a login formulářem
- pes byl ozářen v Černobylu?
- fraktálová grafika nalevo od psa by se hodila někam na herní portál, sem ne
MVK
Profil *
Tak koukám, že ve skutečnosti tento web není bohulibý seznam veterin, ale komerční záležitost, kde se veterináři mají registrovat za cenu srovnatelnou s cenou domény i s hostingem. To jsem tedy zvědav, který šílenec tohle zaplatí za službu prakticky nulovou, kdy i prezentace "webmastera" je plná gramatických, typografických i grafických chyb. O kódu ani nemluvím.
Další služba je webová prezentace. Za web typu "nacpu pár údajů do redakčního systému (respektive šablony)" požadovat bezmála 3000 kč je velká odvaha nebo velká drzost. Na druhou stranu, nikdo veterináře nenutí, aby si najali profesionála, který jim za řádově podobnou cenu vytvoří hezký a jedinečný web.

Čímž asi končím, protože se mi nechce podporovat tento způsob podnikání.
degaudino
Profil
To MVK:

wow wow, co se tak certis, precti si jeste jednou, v jake jsi sekci na tomto foru! Pokud ja vim, tak pouze v sekci "Názor na stránku", takze ani me ani ostatni uzivatele vubec nezajimaji tvoje subjektivni pocity o zpusobu provozovani toho ci jineho komercniho nebo nekomercniho portalu!

Portal je na webu asi 3 dni, takze ani kod, ani cenik ani ty tvoje graficke a typograficke poznatky nejsou finalni...(ceny jsou jen tak nastrelene) a spoustu dalsiho jeste neni uplne hotove, ale uz jsem to dal na web, aby to zacaly indexovat roboti.

A jen tak mimochodem, na jakem principu myslis, ze funguji tyto katalogy webove katalogy:
www.f-autoskoly.cz, www.veterina-info.cz, .....atd....myslis ze jedou na vodu??

PS: Kdybys mel zajem zjistit, co znamena kritika webu, tak si precti kritiku jinych uzivatelu vyse uvedenou.

Čímž končím
MVK
Profil *
precti si jeste jednou, v jake jsi sekci na tomto foru! Pokud ja vim, tak pouze v sekci "Názor na stránku"
Ano, svůj názor jsem také napsal.
Dívám se, že http://www.f-autoskoly.cz/ jsou velkým vzorem. Dokonce jsou místy zcela totožné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0