Autor Zpráva
RBPJ
Profil
Chci Vás požádat o kritiku webu www.rodinne-bydleni-pod-jestedem.cz
Je určen pro koncové zákazníky, zájemce o bydlení ( domy a byty ) a proto mě zajímá Váš názor na přehlednost a uživatelskou přítulnost :)

použité technologie: xhtml, javascript, php, mysql

děkuji za Vaše názory
Manq
Profil
menu mi přijde jako nějaká vtíravá reklama, myslím jak překrývá to logo.. jinak v logu, ten text, napsal bych ho do obrázku, ne na obrázek, jestli víš jak to myslím, v různých prohlížečích se to zobrazuje jinak.
jinak to ujde

Opera 9.02
dracek
Profil
lehce zmatené ale pěkné..zvláště to logo :-)
wimstr
Profil
Hned na začátek bych vytkl příliš dlouhou adresu stránky, mnoha lidem se může špatně zapamatovat

- V pravém layoutu je příliš malé a nevýrazné písmo, to platí i pro text v obsahu

+ povedená grafika, i kdyz na první pohled se to může zdát chaotické
Lexter
Profil
Tak přemýšlím zda by šla vymyslet delší adresa, ale asi ano. no to se stejně nezmění. Jinak mě se to líbí, velmi zajímavě řešené.
Petr Tichý
Profil
Na první pohled pěkné.

(1) Celkem malé písmo.
(2) Nadpis či slogan: "REALIZUJEME VAŠE SNY Zdravé bydlení s garancemi." má nulový kontrast.
(3) Text v hlavičce špatně umístěn. Zřejmě chyba - Opera 9.10
(4) Pěkné, opravdu pěkné menu .)
(5) Proč není v menu označen "Úvod" aktivně, jako ostatní stránky, když jsou aktivní?
Petr Tichý
Profil
Lexter
wimstr

Tak proti adrese http://www.rodinne-bydleni-pod-jestedem.cz/ nic nemám.
Každý si zapamatuje nápis Rodinné bydlení pod ještědem a umí ho napsat bez háčku, čárek a s pomlčkama.

Nebo by snad bylo lepší www.rbpj.cz?

Nemluvě o fantastickém vlivu na SEO .)
Martin
Profil
RBPJ
zájímá Tě přístupnost?
Začal bych tím, že bych se zbavil tabulkového layoutu. Vyházel Javascripty, které nemají žádné opodstatnění. K čemu máš v patičce odkazy na weby addurl-free.com, surfgopher.com. Zvaliduj web. Musim na obědvat. Zkus se mezitím zbavit 20cm dlouhé bílé mezery mezi patičkou a obsahem webu.
wmstr
Profil *
Každý si zapamatuje nápis Rodinné bydlení pod ještědem a umí ho napsat bez háčku, čárek a s pomlčkama.
to ano, ale precijenom adresa jako www.bydleni-jested.cz by bylo podle meho nazoru lepsi
Petr Tichý
Profil
wmstr
To je taky fakt.
Railbot
Profil
Nemluvě o fantastickém vlivu na SEO
Adresa webu je asi ta nejméně podstatá věc ze všech, v SEO to má minimální význam. Takže vzheldem k tomu je tato doména lidově řečeno blbá. Čím kratší název, tím lepší, toto je až příliš dlouhé.
Petr Tichý
Profil
Railbot
Cože? :o
Minimální význam? :o

Tak to bych tedy neřekl ...

Když někdo bude hledat třeba "bydlení pod ještědem" a bude to částí url, tak bude mít tato stránka (pokud není jinak zmrvená) velikou výhodu a umístí se IMHO výš.
Railbot
Profil
Petr Tichý
Když někdo bude hledat třeba "bydlení pod ještědem" a bude to částí url, tak bude mít tato stránka (pokud není jinak zmrvená) velikou výhodu a umístí se IMHO výš.
Omyl. Žádná velká výhoda ani jistota vyššího umístění. Jak říkám, název domény má minimální význam. Pokud si to potřebuješ ověřit, pohledej tady v diskuzi nebo si dej dotaz do tématu o SEO, jistě tě řada dalších lidí ráda vyvede z omylu.
Timy
Profil
Petr Tichý
Já myslím, že vyhledávače a taky uživatele zajímá především obsah stránek, ne obsah URL.
Petr Tichý
Profil
Railbot
Tak v tom případě děkuji za vyvedení z omylu. Byl jsem přesvědčen, že je to podstatné :))

Timy
Uživatele zajímá URL ale v jiném slovasmyslu. Jak se tady řešila délka adresy, tak uživatele zajímá třeba když uvidí reklamu v televizi. Tak aby byla zapamatovatelná.
Timy
Profil
Petr Tichý
Jistě, to už ale nemá nic společného se SEO. Takhle dlouhá URL se mi taky nelíbí, kdo si to má pamatovat :-).
RBPJ
Profil
Jen jako doplnění k té dlouhé adrese ... je to celý název projektu ... nicméně pro rychlé zapamatování a pro uživatele je používána zkratka RBPJ .. a také adresa www.rbpj.cz .. neříkám, že je lepší, ale kratší určitě :).
wimstr
Profil
www.rbpj.cz .. neříkám, že je lepší, ale kratší určitě :).
lepší bych ani neřekl, to už si návštěvník spíš zapamatuje ten delší název
Tomass
Profil *
- nebyla by lepší třeba adresa www.podjestedem.cz? Nejde jen o zkrácení, ale i o to, že nezanedbatelné procento lidí neumí napsat rodinné se dvěma n.
- menu se mně nelíbí. Bílé pozadí je divné a hvězdička, uskakující doprava při přejetí myši škaredá.
- REALIZUJEME VAŠE SNY je pro mě příliš světlé.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0