Autor Zpráva
Gas
Profil *
Prosím o kritiku nových stránek.

Bude ještě rozšířen text. obsah, klient má dodat i fotografie.

Předem díky
MVK
Profil *
sjakotyc@technologist.com (Mozilla 1.6)

Hezké, jednoduché, funkční - přesně podle mého gusta.
Mám jen několik detailů:
1. Pro černé písmo je ta fialová příliš tmavý podklad.
2. Nadpisy by měly být nadpisy, ale to už je spíš věc výkladu. U formuláře bych nedal nadpisy, ale zvýrazněný text.
3. Obrázek v logu je přes půl stránky a zabírá místo textu.
4. U takto dobrých stránek by stálo za to odchytat maličkosti jako indexy (metry čtvereční), nezalomitelné mezery v datech, české uvozovky apod.
Marty
Profil
Stránky jsou pěkné, i když bych možná neumístil ten kontaktní formulář hned na úvodní stránku.
Ale nefunguje mi kódování, konkrétně se mi nezobrazí ž (chce to doplnit kódování do meta-dat).
mat
Profil
jen poznámka k tiskovému stylu - jestli něco rád netisknu, tak jsou "barevné" stránky (a myslím, že nejsem sám) - náplň do tiskárny (barevná) není za pětikorunu, možná by stačila černobílá verze. Taky asi není dobrý nápad tisknout odkazy a reklamy - to nikoho opravdu nezajímá - zajímavé jsou jen informace o firmě, nabídka atd. - odkazy, reklama, barva, loga apod. patří na web (na monitor) ne na papír... a poslední připomínka k tisku - díky těm odkazům v menu, reklamám a logu se web vytiskne a A4, přičemž hodnotu tady má tak jedna stránka A5...
Gas
Profil *
Děkuju všem za cennou kritiku.

Stránky se klientovi bohužel nelíbí, chybí mu barvy, animované gify, větší text a výrazné logo a menu. Nevím, jak to vše skloubit a odvést co nejlepší práci.

MVK :
fial.hlavička -
vyměněna za sytě čevenou, původní logo je zvětšeno - nevím, zda pro kontrast to postačí.
form -
strong mi validátor vyhazoval jako chybu, proto to nestandardní řešení.
obrázek v logu -
je sice větší, ale ne příliš, má upoutat.
chyby v textu -
něco je už opraveno, klient bude ale měnit ještě texty.

Marty:
form -
byl na všech stránkách dočasně, už jsou, kromě kontaktů, všude místo něj fotografie expozic
kódování -
dík za upozornění, už je doplněno (holt práce kvapná ...)

Mat:
Omlouvám se, stylopis na tisk byl v té době ještě "ve výrobě", nyní je vše v pořádku

Prosím o posouzení změny vzhledu názvu firmy dle přání klienta na
stránce , zda se to dá "zkousnout", na mě to působí příliš hrubým a humpoláckým dojmem.

Příp. kdo poradí jak odstranit jedinou chybu z validátoru, díky reklamě webzdarma - div align="center"

Předem díky za ochotu
Fred
Profil
Tady je ta reklama http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=26 36
MVK
Profil *
Nejsem žádný grafik, ale první logo se mi zdálo lepší, až na kontrast. Ještě ten text vpravo nahoře - taky černý na tmavém.
fial.hlavička - vyměněna za sytě čevenou - u mně pořád stejná, obojí B50052.
strong je snad validní všude?

Hlavně se nechte ukecat na animované gify! :-) Nějaké byrvy to snese, ale logo bych raději zadal profesionálům nebo se inspiroval (nikoli vykradl!) nějakým logotypem.
mat
Profil
tiskový styl byl upraven a to je dobře, ke grafice a kódu - mě se to líbí. Ani to tmavé písmo v logu mi na tomhle webu nevadí...
wizard
Profil
v Mozille se jen trochu rozjíždí, fakt malinko, zkus:




<style type="text/css">
* {-moz-box-sizing: border-box; box-sizing: border-box;}
</style>



třeba se to vyřeší
mat
Profil
wizard
v mozille se rozjíždí co? Já tam nic rozjíždějícího nevidím (mám 1.7.5) - upřesni svoji poznámku
Gas
Profil *
Díky za další názory.

MVK:
nové "logo" od klienta - mám stejný názor, myslím, že se tam vůbec nehodí (v té velikosti a tloušťce). Vymyslet nový logotyp klient nechce, tenhle nápis (nejedná se ani o logo) používá na vizitkách (ještě s výrazným stínováním) a chce jej i na webu.
b.hlavičky - pouze mírná změna v odstínu z CE076C na B30151
kontrast textu vlevo v hlavičce - text jsem dodal sám, klient na něm netrvá, proto jej nechci dále zvýrazňovat
validní strong - přesně jak říkáš; chyba byla mezi počítačem a židlí, přesunutím zač.odstavce nyní lze místo h4 použít strong
animované gify - doufám, že až tak daleko to nezajde, to už by pak bylo na FP

Mat a Wizard:
ani já jsem žádné "rozjíždění" nenašel, speciálně kvůli tomu jsem k používanému Firefoxu 0.8 nainstaloval i Mozillu 1.7.3 (i když oba by měly zobrazovat stejně, jádro Gečko)

Fred:
díky za odkaz, ale bohužel neumím PHP (ani include), chci se naučit aspoň základy, ale najít na to čas.
Gas
Profil *
Prosím všechny ochotné ještě o hodnocení speciálně této stránky, zda použití letter-spacing: 1px; nepůsobí v adrese příliš zvláštně. Byl tam přidán pro větší přehlednost čísel.

Samozřejmě uvítám další názory na zlepšení na všechny stránky.

Díky předem
mat
Profil
Gas

chvátám sice do práce, ale tohle ještě stihnu - ty mezery mezi čísly smaž, přehlednosti moc nepomůžou a opticky vadí...
Kráťa
Profil
Také hlasuji pro zrušení těch mezer mezi čísly (ale i písmeny).
Ten "textilní" podklad stránky by mohl být po celém, mám ho jen nahoře asi tak 200px.
Gas
Profil *
Mat a Kráťa:

Díky moc za posouzení, letter-spacing v adrese jsem již odstranil.

"Proužkované" pozadí je opravdu jen pod hlavičkou, natáhnout na celou výšku stránky jej nechci, na pozadí vlast. obsahu str. a tab. jsou podobné odstíny šedi, jak je je na podkladu dole pod proužky. Opticky to doufám působí dobře a vyváženě.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0