Autor Zpráva
daneček
Profil *
Ahoj, prosím o zhodnocení stránky: http://raistlin.czweb.org, případně o porovnání původní verze na www.laznetousen.cz, díky. Daneček
PS: je to jen design, takže odkazy nikam nevedou, snad kromě: "O stránkách"
kolouch
Jo ta druhá verze stránek je určitě lepší. Nezapomeň že znakovou sadu v hlavičce dokumentu musíš napsat ve všech stránkách - vyzkoušel jsem kliknout na "O stránkách" a tam to nemáš.
A ten přesný čas na sekundy s tím datem - to tam k ničemu není, stejně jako informace o tom, kdo má svátek. Ale pokud už to tam musí být, udělej to tak, aby u těch sekund bylo vždycky dvoumístné číslo. (01,02,03....)
Kráťa
Já bych udělal to pozadí stránky třeba světloučce šedé a ten "vnitřek" bílý, aby se to opticky oddělilo.
MVK
Profil *
sjakotyc@technologist.com (Mozilla 1.6):

Na první pohled slušné, i když bych volil méně řvavou modrou.
Proč nefunguje odkaz Domů? A totéž se obvykle dává jako odkaz na logo (erb).
Hodiny bych vyhodil, datum atd. přesunul na nenápadné místo někde na kraji. Z panoramatu vesnice bych udělal hlavičku vedle erbu a zbytek k ní barevně sladil - spíše do zelené a šedé jako ta fotka.
Na hover efekt "tlačítek" bych volil o odstín jinou barvu, aby nesplýval s nadpisem kategorie. "Zmáčknuté tlačítko" by mělo být barevně odlišeno pro lepší orientaci.
"Odkazy" tam jsou v horním menu, "Toušeň na webu" a ještě "regionální odkazy". Vše bych přesunul mezi odkazy.
Sekce "Náš web pro Vás" je čirý amatérismus a byla to móda před pěti lety. K oblíbeným si dokáže každý přidat sám, homepage také.
Sekci "e-mail" bych předělal na "kontakty" a trošku ji zaplnil kontaktními jmény, adresami, telefony, faxy atd.

Kód:
1. Polovina DIVů je zbytečná.
2. Kolik BR za sebou má smysl? Od čeho je margin a padding?
3. Totéž o pevných mezerách.
4. U span zadat v CSS display: block;?
5. Proč ta strašná jména class?
6. Co je tohle: .h1 { font-size: 165%;} ??? Co takhle h1 jako tag?
7. Některé class vůbec nejsou použity a jiné zase neexistují.
atd.
V CSS by to chtělo ještě hodně studovat!

Přesto je to vcelku funkční a slušné.
Zelda
Tyhle stránky šumí jako Vltava - jinými slovy - moc optickejch vjemů najednou. Myslím to dobře.
daneček
Profil *
Všem díky, datum, čas a svátek tam chce mít provozovatel (sekundy opravim). CSS určitě předělam, nevěděl jsem jestli ještě h1 atd. nebudu potřebovat. Barevné schéma je bohužel též neměnné, nebijte mě :) Span-block ... protože sem vůl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.