Autor Zpráva
dracek
Profil
Tak, "menší" návrh designu na můj blog.



Váš dráček
Aldred
Profil
Zdravim Te ! Tak ke kritice
- slaby design hlavicky a zaroven jeji divny format (spis by to chtelo nizsi a sirsi)
- celkove slaby design (i kdyz chapu ze jde o blog, ale nejake aspon slabe oddeleni casti s obsahem od pozadi (ktery by myslim docela ozivil nejaky jemny pattern) , oddeleni paticky atd..
- velice spatny kontrast
- divne nadpisy - zkus misto Verdany treba Trebuchet MS nebo Tahomu
tiso
Profil
dracek kto bude lúštiť ten text? Je ťažko čitateľný...
dracek
Profil
1. velice spatny kontrast
2. divne nadpisy - zkus misto Verdany treba Trebuchet MS nebo Tahomu


1. Mně se kontrast zdá dobrý - nebo spíše, nebolí z toho oči - ale zkusí ms tím něco udělat..i když nevím co :-)

2. Jak jsi mi už psal, tak jsem je změnil na Tahomu (bum bác...hehe)


3. slaby design hlavicky a zaroven jeji divny format (spis by to chtelo nizsi a sirsi)

A co by jsi chtěl na blog dát? ten by měl být spíše o obsahu, než o vzhledu....ale ta hlavička je v takových rozměrech proto, aby se tam vešel její obsah (ty obrázky)

(k hlavičce, nevím proč ale všem lidem co hráli/hrají hru, ze které ty obrázky pocházejí, se líbí..)

4. ktery by myslim docela ozivil nejaky jemny pattern
Jak to myslíš?
Aldred
Profil
dracek
ad1) ne neni ten kontrast dobry, a boli z toho oci protoze je musis pekne ostrit aby si neco precetl
ad2) v tom pripade uz to musi byt tou barvou jedine, proste nelibi
ad3) rozhodne se mi nelibi prechod z toho trpaslika k drakovi, splyva to dohromady
ad4) http://www.tutorialy.com/tutorial/51/Jak-vytvorit-vzorek-pattern - nejjednoduseji vysvetleno
TomC
Profil
Jedinou a podle mě nejzásadnější věcí je fakt, že text článku ve stávající tmavě šedé může být za určitých okolností opravdu špatně čitelný. Pokud to má být stránka pro masy a ne jen pro přátele, kterým se to "takhle prostě líbí", posuň barvu písma výš k bílé. Rozhodně čitelnější je barva písma v "headeru" článku (tam, kde je datum, autor, rubrika, ...).

Jinak pěkné. Z nejnutnějších věcí snad jen trochu graficky "vyrovnat" text v hlavičkovém obrázku. Já bych ho třeba zarovnal víc symetricky a možná nědělal tři velikosti písma, ale jen dvě. Ale co člověk, to názor. :)
dracek
Profil
1. rozhodne se mi nelibi prechod z toho trpaslika k drakovi, splyva to dohromady
oni mají splývat

2. nejjednoduseji vysvetleno
Narozdíl od autorů nemám na fotošop, a nejsem zloděj, pro GIMP by to nebylo? (samozřejmě postup je stejný) - ale co je pattern vím, ovšem nevím, jaký pattern by se tam hodil - nejspíš žádný



3. ne neni ten kontrast dobry, a boli z toho oci protoze je musis pekne ostrit aby si neco precetl
Nevím, ale mě bolí oči, když je to bílé...no něco s tím zkusím provést
dracek
Profil
že text článku ve stávající tmavě šedé může být za určitých okolností opravdu špatně čitelný.

ano, posunu to k bílé, ale na na bílou..to by mi ( a asi i jiným ) odrovnalo oči

(omluvám se za double post)
Icepoint
Profil
asi by to chtelo ten design udelat sirsi a seznam rubruk dat do sloupce napravo nebo nalevo(jak je u blogu bezne) ... kdo ma pak tocit s kolekcem u nejakyho delsiho clanku az dolu ??
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0