Autor Zpráva
marvas
Profil
Dobrý deň,

Poprosím ohodnotiť MarVas webdesign. Hodnoťte všetko (design, kód, použiteľnosť, prístupnosť, SEO atď) čo sa len dá.

Ďakujem
Neudy
Profil *
Nejsem žádný odborník, ale mimo hlavní stránky jsou ostatní stránky zarovnané částečně vprava. Já osobně bych je vycentroval. A dále je v uvodní stránce odkaz na toplist - přijde mi tam zbytečný. Design se mi jinak líbí, ostatní věci hodnotit nebudu, protože tomu až zase tak nerozumím :o)
xthomas
Profil
v kodu bych prehodil pořadí těch dvou sloupcu aby nahore byl (v kodu) sloupec s textem a hlavními nadpisy, myslim že je to pro SEO dobré a při vypnutých stylech taky. na jaké klíčové slova ses zaměřil?žádné nemá dostatečnou hustotu..

v IE se ti to cele rozletí, zřejmě neošetřený box model..

designově docela dobré, pokus o moderní design. na to šedé pozadí by se hodil asi nejaký jemný pattern.
Kamil V
Profil
moc se mě to nezdá, hlavička nesedí ke zbytku,
první nadpis je od hlavičky oddělen linkou, což je taky divný.

V kontaktech mailform od BlueBoardu taky nevypadá moc reprezentativně.

Ty minibannery jsou delší než linky kterýma se nadtrhávají nadpisy. Tím pádem banner jakoby přetéká pryč.

Na titulce je poměr vět k nadpisům téměř 1:1
marvas
Profil
Kamil V
první nadpis je od hlavičky oddělen linkou, což je taky divný.
Mne sa to páči.

V kontaktech mailform od BlueBoardu taky nevypadá moc reprezentativně.
Keďže je to zatial na wz, kde mi nefungoval môj vlastný odosielací formulár tak som to musel vyriešiť takto.

Ty minibannery jsou delší než linky kterýma se nadtrhávají nadpisy. Tím pádem banner jakoby přetéká pryč.
Dik mňa by to nenapadlo

Na titulce je poměr vět k nadpisům téměř 1:1
Ten text na ľavo mal byť dlhší ako ten na pravo. Zatiaľ som tam doplnil text len tak aby bol.


xthomas
v kodu bych prehodil pořadí těch dvou sloupcu aby nahore byl (v kodu) sloupec s textem a hlavními nadpisy, myslim že je to pro SEO dobré a při vypnutých stylech taky.
Dik za postreh

na jaké klíčové slova ses zaměřil?žádné nemá dostatečnou hustotu..
Myslím si, že v SEO nejde veľmi o hustotu kľučových slov v texte, ale najme o ich hustotu v titulku a naspisoch a tým pádom sa mi nezdalo dôležité vkladať do textu na silu nejaké kľúčové slová.

v IE se ti to cele rozletí, zřejmě neošetřený box model..
JJ vidím. Začínam s tým niečo robiť.

designově docela dobré, pokus o moderní design
Design robil Lexter. Chváľte jeho.

Neudy
Nejsem žádný odborník, ale mimo hlavní stránky jsou ostatní stránky zarovnané částečně vprava. Já osobně bych je vycentroval.
Máš pravdu. Táto chyba vznikla kvôli tomu, že na ľavej strane malo byť najprv menu, ktoré som neskôr odstránil pretože ho nebolo treba.
marvas
Profil
Čo sa dalo opraviť som opravil.

No tak ešte niečo kritizujte!
HeWeR
Profil
marvas
Co se týče použitelnosti: web má velmi nepoužitelně rozvrženou hlavní stránku. Na místo, kam se oko návštěvníka dívá první jsou umístěny reference a popis menu, který bych vůbec nečekal. U loga není uvedený název studia a samotné logo se spíše tváří jako ozdobný prvek a navíc není klikací. Nevím, proč je frontpage rozdělená na dva sloupce z toho ten hlavní, informační je užší než vedlejší sloupeček, který mi prakticky nic neřekne. Zároveň je úvodní stránka plná "šumu". Mé oko se chytá věcí, které nejsou prakticky vůbec podstatné a důležité věci přehlížím.

Musím pochválit kód. Tváří se jako sémantický a kvalitní.

Chtělo by to přepracovat text, který obsahuje chyby (a překlepy).

A v neposlední řadě: mailbox od blueboardu a hosting webzdarma.cz taky nepůsobí moc solidním dojmem :o) Doporučuji investovat pár set korun do domeny a hostingu. Při první zakázce se ti tyto peníze vrátí.
rommy
Profil *
...příliš robustní tlačítka odkazů
...stránka Webdesign - 3. Výhoda - Kvalita odvedenej práce
Všetky moje stránky spĺňajô kritéria validity a sémantiky. To znamená, že moje stránky sú bez chýb v štruktúre a zobrazujú sa rovnako vo všetkých známych preh+adávačoch-

...stránka Referencie - Sú radené od posledných k najstraším ... použité texgnológie
...těch pravopisných chyb tam je více povícero
rommy
Profil *
tam je více povícero
ani já nejsem neomylný - nepřečetl jsem si svůj příspěvek...ale to nemám naštěstí na stránkách :-)
marvas
Profil
HeWeR
U loga není uvedený název studia a samotné logo se spíše tváří jako ozdobný prvek a navíc není klikací.
Keď Lexter ešte robil tento design som mu písal, že by mohol dať aj nejaký popis, že MarVas webdesign. Keďže to robil zadarmo tak asi sa mu moc nechcelo. To, že bude klikacie spraviť môžem (jednoducho).

Musím pochválit kód. Tváří se jako sémantický a kvalitní.
Kritiku kódu som tu chcel počuť najviac, pretože pracujem ako externý kóder v jednej firme už asi tretí mesiac a rád by som vedel v čom sa ešte môžem zlepšiť.

A v neposlední řadě: mailbox od blueboardu a hosting webzdarma.cz taky nepůsobí moc solidním dojmem :o) Doporučuji investovat pár set korun do domeny a hostingu. Při první zakázce se ti tyto peníze vrátí.
Len čo si na to zarobím tým kódovaním tak to bude.

rommy
...těch pravopisných chyb tam je více povícero
JJ viem o nich. Zatiaľ som nemal čas ich nejako opraviť. Pozriem sa na to.
příliš robustní tlačítka odkazů
O trochu by sa zmenšiť predsa dali. Uvidím ako to bude vyzerať.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0