Autor Zpráva
Mistr
Jaký máte názor na www.inzenyri.tk, resp. www.sweb.cz/inzenyri? Děkuji.
Akela
Profil *
Nazor na co? Na design? A je tam?
Mistr
Názor tak celkově - jak to na vás působí (design samozřejmě také).
kolouch
no nevím jestli je to tím že používám Firefox, nebo tím že jste to tak chtěli mít, ale ty sloupce vpravo (svátek, vyhledávání,...) - každý je jinak velký a každý je trochu jinde.

-trochu snižte šířku celých stránek, udělejte si lepší hlavičku s nějakým logem
-to že je design dělaný tabulkami...
proč to takhle lidi dělají? Tabulky jsou přece na to, abych psal třeba výsledky zápasů apod.,
na design tabulky nejsou a má to svoje dobré důvody.
-myslím, že když je web pro studenty ČVUT, mohl by jeho celý vzhled dosahovat trochu jiné úrovně, než je tady.

Co takhle na papír nakreslit náčrtek vzhledu webu, pak popřemýšlet jak by se to dalo pořádně a čistě napsat, potom si přečíst nějaký návod na CSS (na tomhle webu je dobrej) a nakonec to prostě napsat.
Pak si ten web otevřít v různých prohlížečích, vychytat mouchy a nakonec mít radost z dobrý práce...
Mistr
Ten web není psaný v tabulkách. Je CSS pozicovaný. Jenom snad ty jednotlivé položky "Svátky", "Obsah" apod. jsou dělány tabulkami (jako celek).
kolouch
jj, už jsem si toho všiml.
Tím jednodušší je měnit design tý stránky.
Mistr
Zajímavé je, že to neurovnání pravého sloupečku se objevuje jen při zadání www.inzenyri.tk. Pokud si ale vyklepu www.sweb.cz/inzenyri, zobrazí se mi to v pořádku.
kolouch
to nevím, já to mám rozhozený při obou možnostech :-)
MVK
Profil *
sjakotyc@technologist.com (Mozilla 1.6):

Načítání přes javascripty? No, to je tedy nápad! S vypnutým js mám smůlu? Mám ho vypnutý skoro vždy.
Kombinace černá a modré pozadí je nekontrastní a nudná. Velmi špatně se čte.
Absolutním pozicováním je dosaženo jen toho, že mám vodorovný posuvník a několik milimetrů vpravo přesah. A to prosím na 1024x768. Co chudáci s menším rozlišením? Relativní pozicování, tudy vede cesta!
Existují i jiné fonty než patkové, které se na webu špatně čtou.
Ocenil bych pro orientaci označení položky menu, kterou mám právě načtenou.

Co DOCTYPE?
Celkově: Podivně vytvořená stránka s mizernou grafikou. Přesto je funkční, což je třeba ocenit!
wizard
Mistr: mě se ten pravej sloupec rozjíždí i v na tý druhý stránce (Mozilla)
Asi bych vylepšil tu hlavičku.
Možná jiný barvy...to už je na Tobě
Mistr
Děkuji za reakce. Pokud by ještě někdo chtěl hodnotit, rád si jeho ortel vyslechnu, resp. přečtu. :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.