« 1 2 »
Autor Zpráva
Dexter
Profil *
Dobrý den. Je to poměrně dávno co jsem vytvořil první verzi svého webu. Od té doby se ho snažím jen vylepšovat a nyní je ve 3 verzi. Nezajímá mě kritika kódu, ba ani kritika obsahu, ale hlavně (jen!) kritika designu. Je mi jasné, že naprosto neoslní, logo je hnusné atd., ale mě spíše jde tak nějak o funkčnost, protože grafiku neumím a jde mi pouze o různé drobotiny. Předělání pozic textu a tak dále. Pokud můj požadavek pochopíte, děkuji za kritiku.: dex-site.com. A když už jsem u toho, nevíte jak mám udělat lištu (obrázek+text) tak aby se v každém rozlišení ukazoval správně přes celou stránku? Děkuji a za tuto odpověď.
Dexter
Profil *
Ta stránka je takhle.
Miloš
Profil
Leze leze po železe … stránka má 1,4MB – to se ti na disketu víc nevešlo?
Velmi <div>né.
Lexter
Profil
Moc mi tam nesedé menu, nsad jinou barvu toho obdélníčku.

-Interní styly, javaskripty, nepochopeno zůstalo li a ul, divů jak když "vysedí", kód se prakticky nedá hodnotit, je to jeden velkej cosi.
-Bez obrázků nepoužitelné
-Vidím tam nějaké mrkqe
-Nevidím hover, blůbordy kam jen oko dohlédne

3/10
Railbot
Profil
Leze leze po železe … stránka má 1,4MB – to se ti na disketu víc nevešlo?
lol

Design není špatný, ale jeho nevýhoda je ta velikost. Nehorázná velikost. Vše je řešené obrázky, což je chyba na Ntou v tomto případě, protože spousta věcí by se dala řešit místo desítkama obrázků jedním obrázkem (menu) atd.
Dexter
Profil *
No zajímavé je hlavně to, jak nikdo (kromě Railbota) nedokáže odpovědět na otázku.
Lexter
Profil
A když už jsem u toho, nevíte jak mám udělat lištu (obrázek+text) tak aby se v každém rozlišení ukazoval správně přes celou stránku?

Možná bych věděl, alůe asi jsem špatně pochopil dotaz - nestačí dát jednomu divu (když už jich tam máš tolik) dát na pozadí ten obrázek a napráskat v něm ty odkazy v html?
Lexter
Profil
No zajímavé je hlavně to, jak nikdo (kromě Railbota) nedokáže odpovědět na otázku.

Když už se tu hodnotí, tak skoro vše, holt si zvykej. Design se mi líbí, ale sloupce jsou nedotažené. Nelíbí se mi přechodové rámečky. Je to jako by ti to všude uskakovalo po pár pixelů. Možná jiný render do loga než halo nebo jak se to píše.
Dexter
Profil *
No a abych odpověděl na otázky.

Leze leze po železe … stránka má 1,4MB – to se ti na disketu víc nevešlo?
Tuhle narážku jsem tak nějak nepochopil...

Velmi <div>né.
Jen abych odpověděl i na toto. Já jsem se vůbec neptal na kód. Nevím, jestli je to nějaká úchylka. Přečetl jsem si odkaz a je opravdu srandovní jak si někdo může myslet, že stránka vypadá hrozně, protože kód je nepžehledný. To je problém JENOM autora a nikoliv snad návštěvníků, pro které je web dělaný.

-Interní styly, javaskripty, nepochopeno zůstalo li a ul, divů jak když "vysedí", kód se prakticky nedá hodnotit, je to jeden velkej cosi.
Totéž

Bez obrázků nepoužitelné
Jako většina webů. Kdo nepoužívá obrázky, jeho problém. Ať jde o dům dál.


-Vidím tam nějaké mrkqe
Zase to samé.

Nevidím hover, blůbordy kam jen oko dohlédne
A do třetice všeho dobrého. Snad jen ty blůbordy. Pokud, ale neumím nic takového vytvořit, myslím, že minimální reklama v podobě textů nijak stránku nezkazí.

Takže tak. Děkuji za objektovnější názor Railbot a vy ostatní se nad odpověďma trošku zamyslete. Napadá mě vytvořit stránku právě pro takové lidi, aby zase pochopili něco z praktičnosti.

Jediný zajímaví nápad je tedy jen ta velikost, ale myslím, že to snad není až takový problém. Rozhodně si na to při čtvrté verzi (snad konečně v redakčním systému, ktrý naprosto neumím) budu dávat pozor. Budu ale rád za vaše další názory.
Lexter
Profil
Jako většina webů. Kdo nepoužívá obrázky, jeho problém. Ať jde o dům dál.

Chyba

A do třetice všeho dobrého. Snad jen ty blůbordy. Pokud, ale neumím nic takového vytvořit, myslím, že minimální reklama v podobě textů nijak stránku nezkazí.

takových skriptů jsou stovky ke stažení

Leze leze po železe … stránka má 1,4MB – to se ti na disketu víc nevešlo?
Tuhle narážku jsem tak nějak nepochopil...


Źe je stránka moc daotvě objemná

To je problém JENOM autora a nikoliv snad návštěvníků, pro které je web dělaný.
To že je to bez obrázků nepoužitelné a že je to veliké je problém tvůj a smůla návštěvníků, které tu tak vyzdvyhuješ.

Zase to samé.

Prostě v této kombinaci se mi marquee nelíbí, je to tajy součást designu.
Miloš
Profil
Dexter
Bez obrázků nepoužitelné
Jako většina webů. Kdo nepoužívá obrázky, jeho problém. Ať jde o dům dál.


1) to není pravda
2) jsi arogantní ***, který si zaslouží nulovou návštěvnost (tímto přístupem si o ni koleduješ)
Zkus si přečíst něco o přístupnosti, minimálně ti to neublíží.

Leze leze po železe … stránka má 1,4MB – to se ti na disketu víc nevešlo?
Tuhle narážku jsem tak nějak nepochopil...

No jen že i při 2 megabitech jsem viděl, jak se stránka pozvolna načítá. Zkus snížit datovou velikost aspoň na desetinu.

A marguee je obtěžující hnus. Neznám stránku, na které by mi to nebylo nepříjemné.
Lexter
Profil
Miloš

Díky, nebýt 11 večer taky bych napsal příspěvek více kořeněný :)
Lexter
Profil
A marguee je obtěžující hnus. Neznám stránku, na které by mi to nebylo nepříjemné.

Ale co víš já jsem to třeba dal na svůj L-chat a nebyl to můj nápad. jeden zájemce to tak chtěl tak jsem to dal do nové verze, třeba ani stovky divů nejsou jeho nápad :D
Pendolino
Profil
nemám slov .... namísto aby byl Dexter vděčný za dle mého názoru oprávněnou kritiku, je arogantní. Ze stránek, které se mi nenačtou do několika vteřin utíkám, takže "prouživatelské" ty stránky rozhodně nejsou. jen úvodní obrázek v topu má 275kb - přitom optimalizovat by šel na 30kb. Dále něco přes 20 obrázků, které by šly nahradit jediným obrázkem na pozadí a nad něj dát text. Divné ohraničení sloupců - už to tu zaznělo - jakoby všude o nějaké pixly ohraničení ujelo. A že tě nezajímá zdrojovej kód protože ho návštěvníci nevidí - to je taky pěkná blbost. Spousta nesmlnýho kódu dále jen zvětšuje velikost stránek, zpomeluje načítání a to uživatelé setsakra pocítí. Najvíc mě však rozčiluje ta arogance vůči lidem, kteří se ti snaží pomoct s chybyma, kterých ses na těch stránkách dopustil.
Ok3y
Profil
Souhlasim je to desny mam 2Mbit a takhle dlouho nacitajici stranku sem dlouho nevidel. A kod je dle meho nazoru dost dulezity na kritiku a ta DIVocina to je fakt podes. Neco jako semanticnost Dexterovi zrejme nic nerika. Jinak co na tom hodnotit? Graficky to je prumer ale diky nepouzitelnosti ty stranky jsou stejne odsouzeny k zahube... Takze nez se tu rozcilovat nad tim zda je kritika opravena nebo ne se spis vrhni znova na predelani layoutu a zkomprimovani grafiky pripadne ji nejak zredukuj.
Dexter
Profil *
Ano jsem arogantní a naprosto mě nezajímá nic, na co jsem se neptal. Že vás tak moc baví protlačit si svůj úžasný názor dobrá. Tak já tedy poděkuji za skvělou kritiku, která nic neřekla a vy teď můžete zase jednou vyprávět o aroganci. Máte velkou budoucnost.
tiso
Profil
Dexter protiotázka: uvedomuješ si že na tom webe máš chyby ktoré Ti tu ostatný napísali? Alebo o nich radšej nechceš ani vedieť?
Miloš
Profil
Dexter
Tak já tedy poděkuji za skvělou kritiku, která nic neřekla
Přinejmenším přeháníš ve stylu „ty si nikdy … (nevyčistíš boty, nemeješ ruce…)“ nebo „ty pořád jenom … (čumíš do bedny, spíš, leštíš ty svoje cibule…)“.
Ano, dostal's odpověď i na otázky, které jsi nepoložil a které tě nezajímají; sám jsi ale na začátku napsal mě spíše jde tak nějak o funkčnost? Domnívám se, že datová velikost 1,4MB stránce dodává disfunkčnost. Závislost na obrázcích jak by smet. ale sloupce jsou nedotažené. Nelíbí se mi přechodové rámečky. Je to jako by ti to všude uskakovalo po pár pixelů. (Lexter). Příště napiš, abychom ti neodpovídali ani na to, na co ses ptal, protože ses na to ve skutečnosti neptal.
Dexter
Profil *
Příště už se ptát nebudu. Za odpovědi, které jsi vybral bych byl rád, kdyby tam nebyla ta omáčka kolem.
tiso
Profil
Dexter keď chceš konktétne odpovede tak pokladaj konkrétne otázky... Ten Tvoj uvodný príspevok nemá hlavu ani pätu, odporuješ si sám sebe a podobne... čo sa týka omáčky tak si jej napísal viac ako ostatný...
Petr Tichý
Profil
Zamkni to tady! Když nechceš už nic slyšet, resp. se ti nelíbí co slyšíš.
Plaváček
Profil
Dexter

ale hlavně (jen!) kritika designu

Design neoslní, ale svůj účel asi splní. Možná.

ale mě spíše jde tak nějak o funkčnost

Na mé lince zvící rychlosti 256 kbps se mi úvodní stránka webu natahovala neuvěřitelných 32 sekund. Měřil jsem to. Být běžným návštěvníkem, jdu jinam. Jde ti o kritiku funkčnosti, tak zde máš můj názor: naprosto nevhodným kódem a špatnou optimalizací obrázků jsi vyrobil, alespoň pro mě, nefunkční web, kam se i přes jeho poměrně slušnou obsahovou náplň už nikdy nevrátím.

Tedy - zkusil jsem se zachovat jako Yuhů a vypnul si obrázky. Pak se stal web svižným, ale bohužel absolutně nepoužitelným.

Levé odkazy, alespoň ty první, vedou bez varování do nových oken a na jiné weby, na tomto místě bych spíše očekával navigaci vlastní webovou prezentací.

Čistě mezi námi - kód a design jsou dvě spojité nádoby, pokud jednu na kvalitě ožulíš, na druhé to poznáš a neseš důsledky.

Apropó - pokud nesneseš objektivní kritiku, vyhýbej se tomuto fóru a dělej si věci po svém. Je to tvé právo a tvá volba, nikdo ti to nebude mít za zlé.
Dexter
Profil *
No, já bych řekl. Konečně zajímavý příspěvek!
Odpovědět tedy můžu jen na jednu věc a to:

Levé odkazy, alespoň ty první, vedou bez varování do nových oken a na jiné weby, na tomto místě bych spíše očekával navigaci vlastní webovou prezentací.

Vzhledem k tomu, že hlavní náplň mého portálu je poskytovat zdarma hosting bez reklamy herním webům, myslím, že dát je v navigaci na první místo není nic špatného. Navíc jsou další řádky popsané.

No a k tomu designu+kódu.
To si zkrátka nemyslím. Ano, je mi jasné, jak by se načítání urychlilo, ale dál? Nic víc.

A co se týče objektivní kritiky, tak jsem jí tady moc nedostal. Takže tak.
Plaváček
Profil
Dexter

Možná jsem něco nepochopil já. Co se ti zdá neobjektivního na mém vyjádření?

Grafickou podobu tvoří obrázek v hlavičce o velikosti 250 kb a šedé rámečky navíc na sebe nenavazující. Nic víc. O tvůj kód se starat nemáme, s přístupností si hlavu nelámeš a použitelnost tvého webu je samé hranici ovladatelnosti. Ale to také slyšet nechceš.

Takže - k čemu se tedy máme vyjádřit? Konkrétně?
Petr Tichý
Profil
Dexter
No a k tomu designu+kódu.
To si zkrátka nemyslím. Ano, je mi jasné, jak by se načítání urychlilo, ale dál? Nic víc.

Jak dál?? Nebude žádné dál pokud to neurychlíš. OMG
art4web
Profil
Tá stránka vyzerá ako šablóny ktoré využívajú herné klany a takisto sa strašne dlho načitáva. Ako portál pre poskytovanie webhostignu to rozhodne nevyzerá.
Dexter
Profil *
No dobře. Pro ty pomalejší ty ještě vysvětlím. Ten web si zachová do budoucna POUZE design, ale vůbec ne kód, nebo velikost, nebo cokoliv, protože to bude úplně jiné. Kromě designu. Proto mě nezajímají vaše úžasné, inteligentní a objektivní názory. Já vím, že kód je hrozný - neumím ho. Já vím, že stránka se dlouho načítá - nevím jak to změnit. Brzy bude někdo jiný předělávat tento web do RS a já mu mísím říct jak má vypadat. Pochopeno? Hurá!

Jak dál?? Nebude žádné dál pokud to neurychlíš. OMG
Ó! OMG! WTF? ROFL!

Tá stránka vyzerá ako šablóny ktoré využívajú herné klany a takisto sa strašne dlho načitáva. Ako portál pre poskytovanie webhostignu to rozhodne nevyzerá.
No, to jsi asi neviděl klanové šablony, které jsou většinou laděné do černa. Každopádně, jak to vypadá, či nevypadá. Lépe to řešit nejde. To už dávno zjistilo spoustu lidí. Jen vy očividně ne.
Plaváček
Profil
Dexter

protože to bude úplně jiné. Kromě designu

Omlouvám se, že jsem pomalejší, ale mám už na to svůj věk. Snad mě omlouvá fakt, že o změně kódu ses v prvním příspěvku fikaně nezmínil.

Tak design:

- průměrný, ničím nevybočující, tak trochu nudný, nicméně svůj účel splní. Stačí takto?
Miloš
Profil
Dexter
Lépe to řešit nejde. To už dávno zjistilo spoustu lidí. Jen vy očividně ne
Jasně, jsme pitomci a ty jsi gényjus, že…
Škoda sov, hů hů
art4web
Profil
Lépe to řešit nejde.
Samozrejme že to ide riešiť oveľa lepšie.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0