Autor Zpráva
sTeeVe
Profil
PřečtiSiTo

Zdravím všechny.
Prosím o zhodnocení návrhu stránek PřečtiSiTo. Zatím to je jen nastínění, logo je provizorní, také texty jsou jen výplňové.
Má jít o jednoduchý, informační web bez nadbytečných grafických prvků.

Děkuji,
sTeeVe
Millos
Profil
Graficky sa mi to paci, je to jednoduche.... pekne farby.... pekne no.
tiso
Profil
zle využívaš priestor, to bude pri webe takého zamerania problém...
quinux
Profil
sTeeVe
To menu se dost ztrácí.
Vyhledávací pole bych umístil výše.
Když vlezu do "kategorie článků" zjistím, že těch kategorií je tam spousta, ale jejich porcházení je vzhledem k chybějícímu např. pravému menu dost problematické.
Railbot
Profil
Zdá se mi to přeplácané. Na první pohled se v tom nevyznám a na druhý to není o moc lepší.
Mistr
Profil
sTeeVe
(1) Ke jménům autorů bych v pravím sloupečku bych přidal fotografii. Předně z důvodu (barevného) osvěžení.
(2) Články Kde právě jste a Nabídka spolupráce uveřejněné v pravém sloupečku jsou, dle mého, velmi nečitelné. Spousta hutného textu. Osobně bych je provzdušnil (zkrátil, dal větší mezery mezi řádky apod.).
(3) Dávej si pak také pozor, aby se Ti nerozdělovaly číslovky. Například tři sta tisíc na:
300
000

Vypadá to hodně ošklivě.
otázek
Profil *
Mě se to líbí. po dlouhé době ukázka, která mě oslovila. Díky
sTeeVe
Profil

(1) Ke jménům autorů bych v pravím sloupečku bych přidal fotografii. Předně z důvodu (barevného) osvěžení.
(2) Články Kde právě jste a Nabídka spolupráce uveřejněné v pravém sloupečku jsou, dle mého, velmi nečitelné. Spousta hutného textu. Osobně bych je provzdušnil (zkrátil, dal větší mezery mezi řádky apod.).
(3) Dávej si pak také pozor, aby se Ti nerozdělovaly číslovky. Například tři sta tisíc na:
300
000
Vypadá to hodně ošklivě.


Ano, mluvíš mi skoro z duše, obrázky jsou plánované, také na typografii budu muset zapracovat.
Prosím, kde vidíš to s těmi číslovkami?

Děkuji všem, je to zatím návrh, příště sem dám už hotovou verzi.
DJ Miky
Profil
Prosím, kde vidíš to s těmi číslovkami?

Je to v pravém sloupci v popisu autorů.
dracek
Profil
strašně nepřehledný :(
ppooler
Profil
Můj subjektivní názor je takový ,že jde o výjimečný, velmi kvalitní design a vůbec bych neváhal takový web rozjet.
I to logo je perfektní, ale když myslíš že seženeš ještě lepší...
mukis
Profil
Mě osobně se ty barvy vůbec nelíbí, ale logo jo.
MartinaK
Profil *
Nic s tim nedelej!! je to dos gut, jenom ty číslovky jak psal s TeeVe ;)
Mistr
Profil
ty číslovky jak psal s TeeVe
:o)
sTeeVe
Profil
Tak teď je to na http://www.prectisito.cz/. Koukněte na to, měla by to být skoro konečná verze...
Tomass
Profil *
výjimečný, velmi kvalitní design ??
tak to silně nesouhlasím.

web je naprosto nepřehledný.
Už úvodní stránka.

Bleskově[/i] - to je asi nadpis
15.3.2007: Ahoj ..... to je co?
Nejnovější články Nejnovější diskuse .... to je co? Už třetí odstín barvy. kliknout se na to nedá. Aha, to je záhlaví ke čtvrtému řádku.
Beta verze ..... zajímá něco o betaverzi návštěvníka? A pokud náhodou ano, proč musím kliknout?
Vedle nadpis Kde právě jste?

Jestli to dobře chápu, budou položky ve čtvrtém řádku přibývat. Bude to co položka, to řádek, nebo prostě vedle sebe? Ani jedna představa se mi ani trochu nezamlouvá.

Pár odstínů podivných barev mezi hnědou a oranžovou..

<h3 class="prave02" title="Autoři"> - nejsem si jist, jestli používání diakritiky de facto při programování je šťastné, ale to už je asi věc vkusu. Už jsem viděl diakritiku i na horších místech.
sTeeVe
Profil
Tomass

Bleskově- to je asi nadpis
15.3.2007: Ahoj ..... to je co?
Nejnovější články Nejnovější diskuse .... to je co? Už třetí odstín barvy. kliknout se na to nedá. Aha, to je záhlaví ke čtvrtému řádku.
Beta verze ..... zajímá něco o betaverzi návštěvníka? A pokud náhodou ano, proč musím kliknout?
Vedle nadpis Kde právě jste?


Ano, máš pravdu, jenže to zatím jede jako beta verze - zatím dáváme do kupy texty atd. , ještě to není naplno rozjeté, což předesílá článek na úvodní stránce.

web je naprosto nepřehledný.

Jsem asi trochu "degenerovaný", že do toho zatím pořád koukám sám, ale nezdá se mi to tak strašně nepřehledné, uvidím, ještě do pořeším s dalšími lidmi, co na tom budou spolupracovat.


Pár odstínů podivných barev mezi hnědou a oranžovou..

To je zřejmě subjektivní, v barevnosti větší problém nevidím.
ppooler
Profil
Trochu jsem to přechválil,- přiznávám,jen jsem popsal první dojem...Každopádně to patří mezi ty kvalitní návrhy designu...
sTeeVe
Profil
Tak jak to vidíte teď to zřejmě spustíme. Uvidíme podle reakcí uživatelů, zda tento design necháme nebo ne, každopádně tímto ohlašuji konečnou podobu a během několika dní to naplno rozjedeme.
tiso
Profil
sTeeVe - môj názor neberieš na vedomie?
Dero
Profil
Nespouštějte to tak, prosím. Jako samozvaný webový typograf trpím.

Na onom webu se nachází významné množství kompozičních a typografických hrubek, které výrazně znesnadňují čtení jakéhokoliv textu. Tento důvod také podmiňuje špatnou použitelnost celé aplikace. Struktura stránky není ze současného členění příliš patrná.

Myslím si, že precizní typografie a kompozice by měla být to první, co na webu s názvem "Přečti si to" vybrousíte do mistrovské podoby. Navíc agresivní barvy komplementů odvádějí pozornost od obsahu stránky.
v
Profil *
Mě by se moc zamlouvali bez toho menu :D
sTeeVe
Profil
sTeeVe - môj názor neberieš na vedomie?

samozřejmě, že beru, snažím se na tom pracovat, ale zatím jsem ještě nedospěl k tomu, jak přesně vylepším využití prostoru


Nespouštějte to tak, prosím. Jako samozvaný webový typograf trpím.

Na onom webu se nachází významné množství kompozičních a typografických hrubek, které výrazně znesnadňují čtení jakéhokoliv textu. Tento důvod také podmiňuje špatnou použitelnost celé aplikace. Struktura stránky není ze současného členění příliš patrná.

Myslím si, že precizní typografie a kompozice by měla být to první, co na webu s názvem "Přečti si to" vybrousíte do mistrovské podoby. Navíc agresivní barvy komplementů odvádějí pozornost od obsahu stránky.


Ano, asi nad tím budu muset pořádně popřemýšlet.
Díky za názory, vynasnažím se to zlepšit.
sTeeVe
Profil
Tak jsem to naposledy změnil, i když asi výrazně. Ponechám to teď volnému průběhu, časopis spustíme a uvidíme.
...
Profil *
sTeeVe

Je mi jasné, že to musíte spustit dřív než deelay.cz, ale opravdu za cenu chyb?
Railbot
Profil
...
Samozřejmě. Každý projekt se musí spustit včas a je jedno v jakém stavu. Není to dobré, ale většinou nutné :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0