Autor Zpráva
Shtroodle
Profil
Dobrý den,
prosím všechny (ne)kritické uživatele aby zhodnotili mé webové stránky pro ZŠ Kožušany-Tážaly. Jedná se o rozpracovanou verzi stránek kterou během několika málo dnů hodlám dokončit a umístit na oficiální adresu (doménu 2. řádu). Stranky hojně využívají flashových animací ale doufám, že ne v tom špatném pojetí.

Odkaz je tady ZS Kozusany-Tazaly

Jen stručně pár věcí k samotné stránce:
+ jedná se o školní stránky (1. - 5. třída), takže jsem se je snažil pojmout dostatečně hravě a vesele, aby zaujaly jak děti, tak i jejích rodiče. Snažil jsem se trošku vybočit z té "šablonovité" škatulky, kterou se vynačuje spousta jiných podobných stránek (nechci se dotknout žádných hezkých školních stránek o kterých třeba víte - mluvím jen o těch několika zdejších, které jsem navštívil já)
+ některé odkazy stále nefungují, a samotný styl textu určitě ještě budu upravovat
+ použil jsem grafiku jak cizí (ikony ze setu "Buuf", šablony pro některý zvířátka z "deviantart.com"), tak i svou vlastní (podklad, papírky, tabule, potvůrky, animace, vybarvováni)

Ještě dodám, že jsem s weby začal před pár měsíci a považují se za úplného začátečníka. Tohle je také má první větší zakázka.

Za veškeré hodnotné připomínky předem moc děkují,

Shtroodle
Inpocasi
Profil
Nepřehledné... tu je menu, potom nějaký papírek, tabule, mezera, sponka, logo....

Text v logu je nečitelný.
oogi
Profil
Vypadá to originálně, ale má to několik nedostatků:
Nečitelný text nahoře v těle - Základní škola a mateřská škola ..., pod tímto textem vynechaný moc velké místo
Zvětšil bych text v menu, na tom "čtvrtkovém" pozadí je to špatně vidět
Místo těch nálepek a sponek bych dal všude buď sponky nebo nálepky.
Nechápu význam té tabule v patičce - dal bych to pryč
Pod patičkou je moc velká mezera

Když to doděláš precizně, může to pak vypadat dost dobře...
Shtroodle
Profil
Bohužel, tohle je finální návrh který už nemám čas měnit - příště si na to ale zkusím dát pozor. Stránku jsem schválně koncipoval jako sloučení samostatných aktivních prvků, takže žádné HTML/CSS zázraky se nedějí. Většině "neodborných" uživatelů kterým jsem návrh zatím ukazoval se to líbilo, takže u cílové skupiny to zabíra, což je podle mě plus, a také podstatou tohoto webu.
Každopádně moc děkuji za připomínku,
Shtroodle
Shtroodle
Profil
to oogi
Většiny těchto nedostatků jsem si vědom. Nicméně, zkusím vysvětlit svůj původní záměr:
+ ten text nahoře v těle má působit dojmem razítka, nebo ošuntělého loga na papiře. Místo vynechané pod tímto textem jsem tam dal kvůli navozeni pocitu, že se jedná o dopis, u kterého se při neúplném zaplněni stránky celý text zarovnává jakoby víc do prostředka papíru. Zkoušel jsem tam tu mezeru nedávat, ale něco mi tam nesedělo.
+ u toho textu v menu jsem to samozřejmě zkoušel i zvětšit, ale opět mi přišlo, že papír a text jsou ve velikém nepoměru.
+ o sponkách a nálepkách jsem taky přemýšlel. Pokud bude čás, tak to zkusím sladit.
+ tabule je jedna z části, která ma oslovit děti, a vtisknout jím aspoň nějaké povědomí o těchto stránkách. Přeci jenom se jedná o stránky jejích školy, takže by k ním v tomhle věku mít nějaký (pokud možno kladný) vztah. Přišlo mi to jako dobrý nápad na odreagováni, a zvýšeni zájmu děti o návštěvu stránek.
+ o té mezeře vím, a budu ji zmenšovat. Přidám tam ješte nějaké odkazy (kontakt, odkaz na stránky obce, odkaz na zdroje ze kterých jsem čerpal)

Moc děkuji za komentář,
Shtroodle
oogi
Profil
Shtroodle
Já neříkám, že je to takhle špatný, ale myslím, že když odstraníš tu mezeru pod patičkou, o jednu velikost zvětšíš text, a třeba to razítko dáš pod text v těle a dáš pryč tu mezeru v těle, tak to může vypadat ještě o dost líp - myslím že většinu návštěvníků bude spíš zajímat ten obsah než razítko a obrázky, neboť děti tam asi tolik chodit nebudou.
Každopádně ten web vytváří zajímavou atmosféru.
Petr Tichý
Profil
To první růžové písmeno je moc světlé. Jinak design je fajn. Malé písmo ho ale tvoří značně nepřístupným, vzhledem k tomu, že nejde zvětšit. Flash je flash.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0