Autor Zpráva
patkas
Prosím o zhodnocení těchto stránek: obec Rokytovec. Jde o můj první počin ve webové tvorbě, tak bych se rád dozvěděl jestli nedělám nějaké zásadní a hrubé chyby. Předem děkuji.
Manq
jestli jde o první web, tak se klanim :)

aktuality bych vyřešil trošku jinak.
patkas
Co tím myslíš Manqu "vyřešil bych aktuality trochu jinak"? Zkus mě trochu blíže poradit. Dát aktuality na úvodní stranu? Já jsem nechtěl použít třísloupcový layout.
Manq
to jak tam je u každé novinky odkaz ZDE nebo ČÍST

Přidána sekce fotogalerie - zatím jen hřiště.

a odkaz dej například do HŘIŠTĚ
patkas
O.K. Manqu už jsem tě pochopil a upravím. Díky za postřeh.
patkas
Tak pánové a dámy co na to říkáte nebo to nestojí ani za hodnocení?
Petr Tichý
Pokud je to první dílo, tak je to velmi slušné. Cením, že si se nesnažil vytvořit nějakou strhující grafiku nejlépe o celé škále barev (jako dost lidí v začátcích), ale šel si cestou použitelnosti a přehlednosti.

(1) Nelíbí se mi, že menu má nadepsáno menu - vůbec nebo co třeba "navigace"?
(2) Toplist není potřeba a kazí dojem.
(3) Já osobně bych zvolil jiný úvod. Ne dva řádky textu a dva veliké obrázky.
patkas

(1) Nelíbí se mi, že menu má nadepsáno menu - vůbec nebo co třeba "navigace"?
(2) Toplist není potřeba a kazí dojem.
(3) Já osobně bych zvolil jiný úvod. Ne dva řádky textu a dva veliké obrázky.

1) O tom popřemýšlím - vyzkouším a uvidí se.
2) Toplist tam je jen na úvodní stránce a hlavně na přání zadavatele - z diskuse vím jak to s tím je, ale přesto
pro laika jsou to (podle mne) zajímavé informace, ikdyž nepodstatné.
3) Dobrá rada asi časem upravím.

Tak Petře díky za tvé postřehy. Přesně to začátečník potřebuje.
Plaváček
patkas

Pokud se jedná o tvůj první počin, pak klobouk dolů. Poslechni ale Petra.

1. Toplist tam fakt nepatří, nauč starostu, at se dívá na statistiky tak nějak interně a tajně. V politice je to normální.
2. Úvodní stránka obecního webu by měla obsahovat víc informací (rozuměj - více textu). Zvětšit obrázky by mělo jít i po kliknutí na ně, nikoliv jenom na text
3. Odkazy nazvané "Zde" jsou kravina (tady: http://www.rokytovec.wz.cz/aktuality.html), udělej celé texty aktualit jako odkaz na dané místo ve stránce Aktualit
4. Když už nabízíš zápisy z jednání ve formátu DOC, je dobré na to návštěvníka upozornit (ještě lepší by ale byl formát PDF a existuje spousta freeware, který umí vytisknout dokument do PDF. Já třeba doma Word nemám a tak si nepočtu).
5. Dopřej textům prostor, třeba zde http://www.rokytovec.wz.cz/historie.html , větší odstup od okrajů stránky dodá textu vzdušnosti, dopřej informacím členění do více odstavců, ať to není tak nahňácané

Věřím, že časem se zlepšíš, každý začátek je těžký. Držím palce.
patkas
Tak koukám, že budu mít ještě dost práce :-). Když to zkrátím tak mě nezbývá než s tebou ve všech bodech souhlasit. Určitě se z toho ponaučím. Objektivní kritika - DÍKY.
Tomass
Profil *
kromě toho, co zde již bylo napsáno:
- barevné ladění se mi moc nezamlouvá. Nevím přesně co se mi na tom nelíbí, ale prostě to neladí.
- podbarvení položek ve skupině záložky pod menu je třeba vyloženě škaredé
- ta adresa není úplně luxusní. Opravdu nemá obec něco kolem 2000kč ročně na zaplacení www.rokytovec.cz ?

jinak jestli to je opravdu první výtvor, tak je to pěkná práce.
Petr Tichý
Opravdu nemá obec něco kolem 2000kč ročně na zaplacení www.rokytovec.cz ?
Opravdu nemá tak 800kč ročně?
Tomass
Profil *
ok :)
už jsem dlouho hosting a doménu nepoptával.
patkas
Opravdu to je má první práce.

Na ty barvy jsem čekal, že to všechno nebude O.K. Ale jak je správně doladit - to je umění.
K těm záložkám to byl úmysl (stejné jako nadpis kapitol), ale názor se cení.
S tou adresou toho asi i se "starostou" moc nevymyslím. No ale třeba se časem nějak domluvíme. Není to tak velká částka. (obec je ale malá)

Tak i tobě Tomass díky.
Plaváček
patkas

Problém každého starosty malé obce je ten, že osm stovek za něco virtuálního se mu zdá moc, ale dva miliony na zbytečné tenisové hřiště uvolní bez řečí a bez souhlasu zastupitelstva. Chápu to.

Fakt ale je, že obec si vlastní doménu zaslouží a pokud jde o mě, klidně bych to zaplatil z vlastní kapsy, pokud bych tam bydlel.

Zvolené barvy jsou skutečně dost smutné, ale u informačního webu to nemusí být na závadu a jako chybu bych to neviděl.

Pokud chceš praktickou radu - sedni znovu k počítači a zkus to předělat, třeba i začni znovu na zelené louce. Třeba i desetkrát začinej znovu. A znovu. Pořád.

Po sté z tebe bude dobrý webdesigner :)
Lexter
Po sté z tebe bude dobrý webdesigner :)

Pardon trochu OT, ale toto je krásně řečeno, Snad nebude vadit, když se budu snažit zachovat stejně.
patkas
Plaváček

Souhlasím.

No na nějaké předělávky ještě chuť mám. Na stovku to ale nevidím :-)

Hned jak bude čas dám se do toho!
Roman B.
Profil *
Vážený pane,

Vase stránky jsou pěkné, jestliže je to Váš první počin, tak SUPER. Jen tak dál. Co se týče tvorby WWW stránek, tomu bůbec nerozumím a stránky hodnotím pouze z uživatelského hlediska, vzhled, přehlednost, jednoduchost. A to tato stránky 100% splňují. Pouze v e-mailové adrese se Vám ztrati "SEZNAM".

s přáním dalších úspěchů

Roman Bláha
patkas
Roman B.

Díky za pochvalu. Jsem rád, že se Vám stránky líbí. Přehlednost, jednoduchost a použitelnost to byl můj hlavní záměr. Snad se ještě zlepším.

Dobrý postřeh odkaz na e-mail upravím.

Přeji hezký den.
bambulka1227
Profil *
SI FAKT DOBRY ALE JA BI SOM DALA AJ FOTKY TERAJSIE.AKO TA DEDINA VYZERA .
Mistr
bambulka1227
Proč křičíš? To není náš obyčej.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0