Autor Zpráva
Conty
Profil *
zajimal by me nazor na moji prvotinu pomoci css, hlavne co se validity kodu tyce
diky
Petra
Já myslím, že v pohodě, u obrázků chybí alty, chybí tam kódování a do nadpisů <div> nepatří. Předpokládám, že styly uvnitř HTMLka a zástupy <br> jsou tam jen prozatimně. Co mi přijde zvláštní je, že tam chybí <h1> i <h2>. Jinak těch komentářů je tam kapku moc, ale to už je každýho věc, jak se v tom chce vyznávat.

A ještě věci jako "Právě jste na >>" by bylo dobré zapisovat s HTML entitami -> "Právě jste na &gt;&gt;".
Conty
Profil *
* Komentaru je tam moc to uznavam, je to kvuli orientaci, preci jen je to prvotinka-)
* styly uvnitr HTMLka jsou samozrejme prozatimni, jen abych videl jak to bude zhruba vypadat
* alty budou taky, jen co z tech obrazku budou odkazy
* <H1> a <H2> si nechavam pro stranky s komentarema, budou se hodit a budou vyraznejsi, tak abych zachoval hirearchii:-)
* jaky nadpisy myslis?

diky moc
mylan
No na prvotinu to a nozaj nie je zlé, ale ja tam ešte dost toho, čo odladit...

-> Treba napr ešte doladit správne zobrazovanie vo všetkých prehliadačoch (vo firefoxe sa to rozsype a roztiahne na celu šírku, Opera celkom OK, dalej som nepozeral....)
-> trošku ti blbne kodovanie češtiny. Správne sa zobrazuje len v IE
-> styly určite do externeho suboru, ale chapem, že to je zatial asi pre ukážku
-> h1 a h2 by som nepoužil na komentáre, h1 je určený pre akýsi hlavný nadpis stránky a nie na komentáre
-> podla mna tých komentárov v kode vôbec nemáš vela, ja osobne používam niekedy aj viac... Nie je to nikdy na škodu a neviem prečo by to malo vadit(predsa sa lepšie v kode potom orientuje), ak to ovšem nie je naozaj totálne prehnané.
-> a toto je čo:
...<BR><BR><BR><BR><BR><BR><BR>...

pohraj sa s paddingom a toto zmaž. <br> tam máš všade prili vela, aj tam kde je uplne zbytočný.
Conty
Profil *
h1 a h2 jsou pro stranky, ktery sebudou venovat komentarum k utkani, a budou pro nadpisy jako je h1 kdo s kym a pro h2 vysledek zapasu,
co se tyce <BR>....<BR> tak to je jenom kvuli tomu abych si ozkousel jak se mi bude posunovat paticka v zavislosti na vysce divu se starsimi zpravami, samozrejem to zmiz,az to naplnim textem, padding tam uz je , bylo to jen pro ilustraci.
na cestinu a ostatni prohlizece se podivam
diky
Conty
Profil *
Tak pro Operu uz jsem to sna doladil, ale pro Firefox jeste chybi troch k dokonalosti

Neporadil by nekdo proc jsou levy a pravy sloupec odsazeny vic do stredu a menu je tak siroky?
diky
Conty
Profil *
Takze problem s FF uz jsem vyresil:-) kdyby nekdo prisle na nejaky problem v jinych prohlizecich at da prosim vedet ( v IE , Opere a FF uz by melo byt vsechno snad v poradku), ted jeste doladit grafickou stranku a naplnit do daty...
Kráťa
Tý vadó už to začíná být prima. Co ještě změnit typ písma u toho právě jste... na Verdanu? a udělat to třeba nějaké takové #ffff00?
Conty
Profil *
* Typ pisma urcite - dobrej napad, s tim si budu muset jeste poradne vyhrat..
* kazdopadne jsem pri uprave kodu zjistil jak moc je problemovej IE, ale to pro nikoho z vas kdo se
tvorbou zabyva neni zadna amerika:-)
chobot
Dej to do externiho CSS souboru
Conty
Profil *
to chobot: ja to v externim souboru mam, sem to davam jenom pro ukazku

Mel bych jeste dotaz, kdyz budu delat odkazy z obrazku, zapisuje se do css souboru identifikatorem (tridou) nebo to muzu zapsat do HTMLka, jenom abych mel cistej kod a nesklizel za to kritiku:-)

diky
Conty
Profil *
Rozpracovavam menu a zajimalo by me jak je z pohledu uzivatele prijatelny, jestli neni potreba moc klikat nez se dostane ke konkretni informaci. Fungujici je sekce "Nase vysledky" u ostatnich polozek to bude podobne, tato ma vsak nejvic urovni.
Diky
Pepee
Celkem dobrý a funkční, jenom přemíru tagů <br> bych řešil vložením <div> se stanoveným pozadím.
Conty
Profil *
to Peppe
premira <br> je v tom kodu jen ohledne ukazky jak to bude vypadat az to naplnim textem, je to jen pro ilustraci
dik
Mistr
Jak máš dělané to "Právě jste na >> ..."? Máš to prostě otrocky vypisované na každou stránku nebo to generuješ nějakým skriptem či jak to děláš?

Díky.
Conty
Profil *
to Mistr
jelikoz s tvorbou webu jako takovou zacinam, tak jsem se sam sobe stal otrokem a vypisuju to na kazdou stranku, neni to elegantni reseni, ale zatim jsem na zadny jiny neprisel a ani jsem ho nehledal, je mnoho jinych rezerv, ktery musim vyplnit...
Kráťa
Kliknul jsem na to výsledky. Ty sezóny tam nechat, ale co udělat, že když se klikne na sezónu, tak se otevřou výsledky, kde budou na jedné stránce všechny týmy a u nich nadefinované záložky ve stylu
<a name="b-tym"></a> a když se bude chtít čtenář přemístit rovnou na B-tým, tak si klikne v menu, nebo si tam doroluje.
Nebude tak muset čučet na prázdnou stránku a proklikávat se několika úrovněmi menu.
Také by to byla vlastně taková minireklamička pro A-tým, jelikož po kliknutí na sezónu by se vždy otevřela stránka, kde by A-tým byl první nahoře a na očích.
Conty
to Kráťa
Vybornej napad:-) Zacnu na tom pracovat...to zas pres vikend neudelam nic do skoly ;-)
Diky moc ,skvelej napad
Conty
to Kráťa

tak jsem se na to vrhnul a tady je vysledek , snad uz je to prijatelnejsi a kdyby nekdo pomoh jak to horizontalni menu vyresit bez dvouradkovy tabulky moc by se to hodilo, pomoci pozicovani se mi to nedarilo,...,hlavne to pak umistit do celku

Diky za nazory, snad uz se pak dostanu ke graficke stranku webu
krteczek
místo do table to dej do divu
<div class="horizontal"
<ul id="horizontmenu">
<li><a href="#" id="aktivniodkaz2">A-tym</a></li>
<li><a href="#">B-tym</a></li>
<li><a href="#">U-18</a></li>
<li><a href="#">U-15</a></li>
</ul>
</div>
<div id="horizontprispevek">
hghf
</div>

a pro "horizontal" dej:

li a {display:inline}

neskoušel sem to ale myslim že by to mělo fungovat
krteczek
Kráťa
Je to bezva, teď ještě kdyby se nezobrazovalo "hghf", ale ty výsledky. :-)
Původně jsem měl myšlenku, že by ty výsledky byly pod sebou v jednom souboru a nemuselo by se tolik klikat, tohle řešení má ale také hodně do sebe.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0