Autor Zpráva
swah
Profil
Prosím o posouzení http://swah.net
HArold
Profil *
grafika je paradni nemam co dodat...snad jenom nahore to menu, v miste kde se prekrejva s tema obraz kama (vzkazy, rss) je to trochu necitelne, jinak rozhodne nemam co dodat, zase me neco potesilo :o)
HArold
Profil *
nasel jsem i nakou chybku :

takze jde o zalozku vzkazy... spatne se zobrazi formy (nevim jak v statnich prohlizecich ale v safari urcite) a trochu se rozhodi veskera grafika

[img][/img]
swah
Profil
děkuju, bohužel kromě browsershots.org nemám možnost testovat stránky na Macu, pokud bys byl tak hodný, byl bych ti moc vděčný za típnutou obrazovku, abych viděl, co to asi dělá
HArold
Profil *
jo hodim ti to na maila :O) pac sem neprisel nato jak to dostanu primo sem ://
HArold
Profil *
vecer to tam budes mit:P nak mi to tedka nejse odeslat...
oogi
Profil
Anketu, vyhledávání a životopis bych dal v levem menu až uplně dolu.
Tomass
Profil *
Chtěl jsem ti napsat poznámku k jednomu článku, ale kontrolní kód je tak malý a poškrtaný, že jsem text opsal špatně.
Rozdíl mezi 8, 0, 6, G je opravdu malý. Nebyl by to problém, ale když napíšu příspěvek a kód opíšu špatně, tak o ten napsaný text přijdu. To mě moc nepobavilo a podruhé už to určitě psát nebudu.
swah
Profil
HArold: moc děkuju za screen

oogi: o podobném změně jsem už přemýšlel, chvíli to tam tak i bylo, ale nakonec jsem to ze zvyku vrátil zpět

Tomass: to mě moc mrzí, ale o captchu generuje skript, který je tímto způsobem nastavený, aby maximálně odchytal všechny spamy, bohužel se někdy chytí i člověk, snad jen pro příště, že se vždy jedná pouze o čísla
Tuzok
Profil *
Velice pěkný web, pěkný, moderní, přehledný.
Sice nechápu, k čemu je dobré obnovení stránky z web stránky, ale budiž :-)

<h3>Pozor, špatný prohlížeč!</h3> Tahle část mě pobavila :-D
Tomass
Profil *
no já bych ještě poznamenal k tomu ošetření komentářů k článkům, že by bylo velmi přínosné, když ten kód opíšu špatně, aby se mi ten můj napsaný text načetl do toho pole.
Petr Tichý
Profil
Odebírám od tebe RSS, nevím už jak jsem k tvému webu přišel ale vím, že mě VELICE zaujal design, tak jsem si tě přidal :)

Design - 9/10 což je víc než velice dobré
ash721
Profil
Zajímavé.. Nikomu tady nepřijde, jako by ten web neměl hlavní navigaci? Ale je toho víc, co já bych osobně poznamenal. Jestli dovolíš, začnu tou hlavní navigací:

-------------- Hlavní menu --------------
Hlavní menu je na webu důležitý orientační prvek, nejde jen o soubor odkazů na další stránky. Už letmým pohledem na hlavní navigaci člověk vnímá, o čem stránka zhruba je, protože menu obsahuje věšínou právě tyto klíčové informace. Pohled na logo či ilustrační fotku v záhlaví tento účel nemusí splnit. Dalším a hlavním úkolem navigace je pak samozřejmě jednoduchý pohyb po webu. Myslím, že ani jeden z těchto účelů navigace na tvém webu neplní.

Na tvém webu je navigace úplně nahoře, příliš nenápadná, velmi snadno přehlédnutelná, částečně s pozadím fotky. Navíc bych řekl, že zbytečně obsahuje takříkajíc patičkové odkazy: (o mně, portfolio, galerie, odkazy, vzkazy, RSS, archív, mapa webu, PDA, přístupnost, index) Půlka z těch položek může být jinde, navíc i uživatel je jinde očekává. Jejich umístění do hlavního menu je sice originální, ale nepřináší podle mě žádný užitek.

Podtrženo sečteno, menu podle mne potřebuje
a) proškrtat (méně podstatné položky umístit jinam)
b) vizuálně (hodně) podpořit
c) upravit nečitelnost některých odkazů při hoveru
d) pokud možno, zvýraznit aktuální položku v menu

Ještě dodám, co podle mě patří do hlavní navigace:
o mně | portfolio | galerie | odkazy | vzkazy | index

A co ne:
RSS, archív, mapa webu, PDA, přístupnost


navíc, vzkazy bych přejmenoval na kontakt, index přesunul dopředu a přejmenoval na úvod. (Prostě klasika.)
Pod položkou Vzkazy si ani po létech nikdy nepředstavuji kontakt. Vždy to na mě působilo jako: "Vaše zkazy" nebo "Máte nové vzkazy" nebo něco podobného. A "Kontakt" je tak univerzální a zažitý, že snažit se ho nahradit může efekt vždy jen snížit.

-------------- Toolbar působí jako hlavní menu --------------
Jako další problém vidím to, že na místě, kde by každý očekával hlavní navigaci, nějaká navigace skutečně je, a sice ten ikonkový toolbar. Zmatenost uživatele myslím podtrhuje to, že první ikonka je domeček (home), tudíž může velice snadno nabýt dojmu, že se jedná právě o hlavní navigaci, i když obrázkovou.

-------------- Drobečková navigace --------------
Drobečková navigace je vpravo, což je opět velmi nezvyklé, resp. já to dosud neviděl. Nepočítám-li detail článku, tak obsahuje jen dva drobečky, takže myslím, že je tu zbytečná, a pokud ne, pak je podle mě minimálně na nešťastném místě.

------------- Kontaktní formulář --------------
Stylování formuláře - prosím. Sám je styluju. Ale udělat z textového inputu takovouhle stínovanou nudli? No tobě se do toho píše dobře?

Také, když už v mozille vidím hover změnu na inputu i na textarea, nezasloužilo by si to doplnit focus? Takhle najedu myší na textareu, ona se černě orámuje, kliknu, začnu psát a s myší si instinktivně uhnu, aby mi nepřekážel kurzor. A v tu ránu se černé orámování textarea zhasne, rámeček zešedne, a já, uživatel, jsem znovu zmaten. (funguje? nefunguje? píšu? nepíšu?) :)

Ještě k formuláři: Když už má odesílací button svoje id, neměl by se nastylovat jinak, aby nevypadal taky jako text input?

-------------- Title --------------
Všechny kořenové stránky mají stejný title. Unikátní title mají pouze články v.....A teď jak to nazvat? index? No články v rubrice index, jak mi napovídají drobečky.

Tento unikátní title je ovšem už dost dlouhý a nesrozumitelný:

swah.net | jiří šebek | grafik ~ webdesignér ~ kodér | Nové logo České republiky - grafika - úvodní stránka - blog


Podle mě není nad jednoduchý title:

Nové logo České republiky | swah.net


Také je podle mne dobré brát v potaz, co je v tom title důležitější. Název článku? nebo název webu? Dlouhý title se ve vyhledávači ořízne. Takovýto title například vyplivne google na tvůj článek o novém logu České republiky:

swah.net | jiří šebek | grafik ~ webdesignér ~ kodér | Nové logo ...


-------------- H1 --------------
Osobně bych do H1 dal nadpis stránky a na logo se vyprd. Já to řeším tak, že v H1 mám logo jen na titulní stránce, kde většinou nadpis není. všude jinde je v péčku. Ale údajně existuje tábor zastánců tvého řešení.


---------------------------------------------------------------------- -----
Tak to je vše, jinak musím říct, že design mě na první pohled zaujal, kód nijak nezklamal.
Moje připomínky ber z odstupem. Důležité by byly tam, kde o něco jde, nebo pokud chceš vyždímat z webu maximum. Pro tebe nemusí být tak podstatné, ale věřím, že je dobré, aby byly vyřčeny..

hoj :)
swah
Profil
Konečně pořádné zamyšlení a konstruktivní kritika.

Ad navigace: do navigace jsem se snažil zapojit odkazy, které chci v navigaci jednoduše mít. Je tam maximálně sesumarizovaný obsah webu, vůbec si nemyslím, že by uživatele nějak mátl, právě naopak. Pokud bych měl v nevýrazné patičce druhou půlku odkazů, uživatel by se k nim dostal dá se říci pouze "omylem", když by sescrolloval až dolů. Stejně tak si myslím, že její pozice je intuitivní. Je jasné, že na první pohled zaujme hlavička - obrázek atd. nijak ale člověka neodrazuje od druhého pohledu na zbytek, její pozadí je hodně kontrastní a jestli si ji uživatel všimne o pár pikosekund později je myslím ještě přijatelné. S překrytím a špatnou čitelností některých odkazů souhlasím, bylo mi to vytýkáno nejednou, ale zatím s tím nic neplánuju dělat. Původně jsem měl pod odkazem "vzkazy" návštěvní knihu, kterou ale nedávno nahradil formulář. Já si zase po názvem "kontakt" nejdřív představím e-mailovou adresu, číslo ICQ atd., po druhé film a až nakonec formulář pro odeslání vzkazu a co se "index"u týče, sám jsem odpůrce multijazykové navigace v podobě o mně, home atd., ale v případě indexu to sám dobrovolně porušuju, jsem už na to zvyklí i na jeho pozici na konci.

Ad toolbar: Nemyslím si, že by ikonky nějak zásadně mátli uživatele, jsou tam jenom jako zbytečný doplněk s náležitě popsanými funkcemi a k navigaci jsem se už vyjádřil výše.

Ad drobečková navigace: Další doplněk, není nijak nutná, funkčnost webu na ni nevisí, ale myslím, že je užitečná, minimálně pro mě pokud jsem přihlášen jako administrátor. A její pozice? Když se na to tak podívám, tak si neumím představit lepší pozici, je poměrně na očích, ale nijak neruší.

Ad kontaktní formulář: Jj mně se do toho píše dobře, problém s tím nemám, focus už je doplněn, děkuju za připomínku. Nevím, co má fakt, že odesílací button má své id společného s jeho nastylováním, nicméně jsi si správně všiml, že používám stejné nastylování buttonu i inputu, ale myslím si, že to není tak markantní, aby to člověk od sebe nerozeznal.

Ad title: To je kapitola sama pro sebe, ale určitě mám v plánu je co nejdříve zkrátit, zrovna tvůj příklad jednoduchého titlu se mi líbí

Ad h1: Táboru zastánců h1 mého řešení jsem předseda, takže u toho zůstanu :) Díky za všechny komentáře a přípomínky a jen tak dál.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0