Autor Zpráva
guest
Profil
Prosím o celkové zhodnocení těcho stránek www.jivis.cz

děkuji
mates
Profil
design je ponekud slaby , kod je opravdu otresny, informativni stranka webu take pokulhava, chybi mitam napriklad nejake jmeno, napriklad majitel atd....

adresa typu index.php?odkaz=1 by jsi mohl vylepsit aspon na stranka=o-nas
Tomass
Profil *
- adresa moc doražená doleva
- text hodně malý
- oranžová šipka jako odrážka není pěkná
- autíčko u menu .. to snad ne
- modrý hover v menu v opeře nepřesně sedí
- design mi velmi evokuje panáčka z reklamy z 80. let
filip186
Profil
Mohlo by se to vycentrovat.
Na tý úvodní stránce je to docela nepřehledný. Ta část s oranžovými šipkami by mohla být někde jinde.
Ten zdroják je fakt otřesný. Tagy je lepší psát malými písmeny a nedělat takovýhle mix.
tomikimot
Profil
Zbytečně nahňácaný, mrňávé písmo, a je to jedna velká tabulka. Tluče se tam kódování: Pøedmìt pojištìní. Máš trošku přemnoženou hlavičku, klíčová slova. A protože jsou si jednotlivé stránky na první pohled hodně podobné, nic mě nemotivuje, abych to četl.
(Ale co mě nejvíc vadí, že to nejnižší okýnko nejde rozsvítit. Opravdu jsem to zkusil, a teď jsem v depresi;)
guest
Profil
mates
kod je opravdu otresny
souhlasím, díky

informativni stranka webu take pokulhava
v čem? Jméno majitele? Proč? Na stránkách kterých firem se uvádí jména majitelů??

adresa typu index.php?odkaz=1 by jsi mohl vylepsit aspon na stranka=o-nas
pravda, díky


Tomass
díky za konkrétní kritiku

adresa moc doražená doleva
pravda, díky

text hodně malý
zkusím to o něco zvětšit, uvidím

oranžová šipka jako odrážka není pěkná
zkusím změnit, také mi tam moc nesedí

autíčko u menu .. to snad ne
co máš proti autíčku? :o)

modrý hover v menu v opeře nepřesně sedí
on mi nesedí ani v IE :o), srovnám, díky

design mi velmi evokuje panáčka z reklamy z 80. let
myslíš jako že bych měl překopat celý design? Mě se celkem líbí - mým účelem byla jednoduchost. Nechci nic přeplácaného.
tomikimot
Profil
Nechci nic přeplácaného.
Mě to naopak přijde až moc přeplácané, nebo spíš naplácané na malou plochu.
guest
Profil
filip186
Mohlo by se to vycentrovat
máš pravdu, díky

Ta část s oranžovými šipkami by mohla být někde jinde
zkusím nad tím popřemejšlet, ony ty šipky jsou fakt blbý

Ten zdroják je fakt otřesný. Tagy je lepší psát malými písmeny a nedělat takovýhle mix.
no původně to bylo dělané ve Frontpage a pak jsem to upravoval, proto taková hrůza, vím :o)

tomikimot
Ale co mě nejvíc vadí, že to nejnižší okýnko nejde rozsvítit. Opravdu jsem to zkusil, a teď jsem v depresi;
tak tohle mě dostalo :o))))))))

A protože jsou si jednotlivé stránky na první pohled hodně podobné, nic mě nemotivuje, abych to četl.
no tohle mi dost vadí a nevím jak to změnit. Není možné aby každá stránka byla každý pes jiná ves, ale ta monotónnost je taky hrozná :o(
guest
Profil
Ještě jednou děkuji za veškeré připomínky

Následující jsem již upravil:
adresa typu index.php?odkaz=1 by jsi mohl vylepsit aspon na stranka=o-nas
opraveno

- adresa moc doražená doleva
posunul jsem o 5 pixlů

- text hodně malý
zvětšil jsem o pixel

- oranžová šipka jako odrážka není pěkná
změnil jsem (nevím zda dobře, nesjem grafik :o)

- modrý hover v menu v opeře nepřesně sedí
již by měl sedět

- přemnožená hlavička, klíčová slova.
pročistil jsem zbytečnosti


Chtěl jsem vystředit tu stránku aby nebyla celá tak vlevo, ale pak se dostávám do problému, že ten baráček s okýnky, který funguje jako menu již nevypadá dobře, protože mu chybí levá stěna. Mám pocit, že bude lepší, když zůstane vlevo - myslím, že to není nic proti ničemu, nebo máte jiný názor?
habendorf
Profil
guest: Web se nečte, web se prohlíží. A pokud oči nenarazí na záchytný bod, zájem se ztrácí. Zmatlaný nahuštěný text nikoho nezaujme, věř mi.

Vycentruj, dodělej patičku a především to provzdušni (větší písmo a line-height).

Jo a vykašli se na nějaké scrolování jako třeba na http://www.jivis.cz/index.php?odkaz=uklid .
guest
Profil
habendorf
vím, že máš pravdu - ten obsah budu muset pročistit.

Proč myslíš, že to scrolování je blbé? Mým záměrem bylo aby zůstalo záhlaví a kontakty vidět. Tady si nejsem jist, jestli to scrolování mám vyhodit nebo ne. Možná kdybys dodal i nějaký pádný argument :-)

Jinak díky za připomínky
habendorf
Profil
Možná kdybys dodal i nějaký pádný argument :-)

No hlavní argument je, proč něco takového dělat. Osobně chápu vnitřní skrolování ve dvou případech:

1) dlouhá tabulka u které chci aby bylo stále vidět její záhlaví (obdoba excelovského ukotvení příček)
2) takové ty kraviny, které stejně nikdo nečte, jako podmínky užívání, licenční podmínky atd.

Vím, že to není žádný argument, ale ukaž mi nějaký opravdu kvalitní web, portál, blog ... který toto používá.

Mým záměrem bylo aby zůstalo záhlaví a kontakty vidět.

Proč? To je k ničemu.
guest
Profil
habendorf
máš pravdu v tom, že velké kvalitní weby toto nepoužívají. Ještě to zvážím - protože stejně jako mě nenapadá pádný argument proti, tak mě nenapadá ani pádný argument pro. Asi si budu muset někam sepsat plusy a mínusy a uvidím čeho bude víc :o)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0