Autor Zpráva
hannah
Profil
Chcela by som poprosit o zhodnotenie stránky Kurz aktívneho rodičovstva
Robila som ju ako absolútny amatér vo FP minuly rok (pozostatky mrkvickového kódu na "úradnom šimlovi" práve dorábam;-) a teraz mierne poupratovala kód ale pri zachovaní tabulkového layoutu (hrozné viem;-), ale potrebujeme, aby fungovala stále.
Chcela by som ju ale prerobit a vyhodit tabuľku von. Než sa do tocho pustím, chcela by som poprosť o zhodnotenie, čo je dobré a čo je úplne naprd a tak vuobec, nech viem, ktorým smerom sa uberať.
Ďakujem
Mistr
Profil
hannah
(1) Text v hlavním sloupci je příliš nezáživný a jednolitý. Osvěžil bych ho fotografií, podnadpiskem či vodorovnou čarou apod.
(2) Ukáži-li myškou v pravém sloupci na položku one woman press celý text ujede dospodu. To bych změnil, resp. změnil bych reakci na najetí ukazovátka myšky. Ještě horší je to u položky nesthakchen-sk.
(3) Na titulní stránce působí položka v levém menu 2763 (teď už tam bude jistě jiná cifra, neb je to údaj počítadla) jako další odkaz z menu. Proč to? Myslím, že je to špatné.
(4) Titulní stránka obsahuje v levém sloupci text wendový kurz. O co se jedná?
(5) Ikonky v levém sloupci bych vycentroval.
(6) Jen tak mezi námi: proč slovenské stránky hostují na české doméně?
(7) Zauvažoval bych, zda v kontaktech nepsat telefonní kontakty v mezinárodní formě. Například +421 0903 797 758
(8) Fotogalerie? No, mnoho tam toho není. Přesto se to poměrně dlouho natahuje. Déle, než jiné stránky.
(9) Nešlo by si více hrát s barvami?
(10) Ze stránky http://www.rodicovstvo.unas.cz/vybavicka.htm nelze v menu klepnout na položku pre bábätko

To je podoba:

a
Mistr
Profil
(10) Ze stránky http://www.rodicovstvo.unas.cz/vybavicka.htm nelze v menu klepnout na položku pre bábätko
Zpět, jsem blbec. To je vlastně odkaz na tu samou stránku. V tom případě bych ale zavedl i hover efekt do menu.
loyza
Profil
Stranka tohoto typu by si určitě zasloužila vlastní doménu. Informace na ní jsou zajímavé a pro spoustu lidí užitečné, použití free hostingu úroveň stránek dosti snižuje. A ty tabulky? V některých případech i profesionálové doporučují použití tabulek: http://www.vitdlouhy.cz/weblog/2004/06/3-stejne-vysoke-sloupce-tabulky -jsou-vhodnejsi.php
Miloš
Profil
loyza
V některých případech i profesionálové doporučují použití tabulek
Před třemi roky…
loyza
Profil
Miloš
Před třemi roky…
Co se od té doby změnilo??
Miloš
Profil
loyza
Prohlížeče, podpora CSS
Petr Tichý
Profil
Tak tak. Tabulkám se vyhni.
loyza
Profil
Miloš
V roce 2004 existoval stejný IE jako dnes. Prohlížeče s jádrem Gecko v tu dobu také existovali. Nemyslím si, že od roku 2004 se podpora CSS změnila. A pokud ano tak velmi málo.
loyza
Profil
Četli jste ten článek? Podpora stylů se v této oblasti nezměnila ani o píď. AFAIK.
Miloš
Profil
loyza
V roce 2004 existoval stejný IE jako dnes
A taky dnes snad už opravdu okrajový explorer pětkové řady.
Co je ale podstatné – viz následující citace s ohledem na datum jejich publikování, neboli přestože je to s tabulkami jednoduché (to nepopírám), není nutné je k tomuto účelu použít vůbec.

Dlouhý web v roce 2004: Stále však existuje několik málo případů, kdy lze layout jednodušeji řešit pomocí tabulek, zatímco kaskádové styly totéž zvládají obtížněji (nebo vůbec ne). Je smutnou smutnou pravdou, že právě 3 sloupcový layout se sloupci stejně vysokými je takovou Achillovou patou CSS, bohužel webmasteři (nebo klienti?) jej často požadují.

Staníček a kolektiv 2006: Mnozí autoři webových stránek jsou posedlí honbou za Svatým grálem kaskádových stylů(*). K jeho dosažení se stačí přebrodit močálem vzájemně různé implementace kaskádových stylů§ v současných prohlížečích. Vždy platilo, že každý takový dobrodruh se ze své cesty vrátil značně otřesen a bez výsledku. Až v lednu 2006 jeden z nich ke grálu doklopýtal a přinesl jej mezi běžné lidi.

------
(*)
boční sloupce o fixní šířce, prostřední sloupec má šířku plovoucí
prostřední sloupec se v kódu vyskytuje jako první
má hlavu i patu stránky
ve zdrojovém kódu není použit zbytečný, tedy nesémantický prvek
oba boční sloupce mají „stejnou výšku“
loyza
Profil
Ano na grál jsem zapoměl, ale stejně si myslím, že v tomto případě jsou tabulky jednodušší řešení, také ve všech prohlížečích dosáhneme stejného vzhledu a layout se za žádných okolností nerozsype.
Tady jsme už off topic, takže bych tuto debatu dále příliš nerozvíjel.
hannah
Profil
Ďakujem všetkým za názor.
Aj za odkaz na zaujimave clanky..
chby skusim poopravovat,

Mistr
1) Text v hlavním sloupci je příliš nezáživný a jednolitý. Osvěžil bych ho fotografií, podnadpiskem či vodorovnou čarou apod.
pravdepodobne pôjde v rekonštrukcii úplne preč, alebo na podstránku na báze "filozofia kurzu"
mám predstavu dať do stredu (hlavného stĺpca) ponuku 4 kurzov a ostatné podstránky do horizontálneho menu pod hlavičku.
mám pocit, že tak dlhý text aj tak nikto nečíta.
Rovnako som vyhodila návštevnú knihu, začínam mať pocit, že k takémuto webu nepatrí

Posuny v pravom stĺpci som vhodila, len neviem, či je 70% ešte dobre čitateľných?
Počítadlo prehodím inam, ďakujem za upozornenie, rovnako ostatne preklepy.

Fotogalériu chystám robiť až beztabuľkovo, kedže predpokladám véľa problémov, už teraz sa bojím;-)
K tomu ma napadá jedna etická otázka, ak je niekde na webe publikované riešenie napr napísania fotogalérie, môžem ho použiť? a akým spôsobom? (píše sa niekam do komentára, od kiaľ je to riešenie, alebo nejaký iný dobrý mrav?)

(6) Jen tak mezi námi: proč slovenské stránky hostují na české doméně?
dôvod banálny, robíme kurz dve mamy na materskej, všetko organizačne z domu a po večeroch, rovnako aj web len takto na kolene, nevedeľa som, či sa to chtí natoľko, že budeme vlastnú doménu potrebovať. Pravdu povediac v tomto okamžiku ani neviem ako na to, ale keďže kurz už ide pomerne dobre, asi to musím pozisťovať čo najskor.

(9) Nešlo by si více hrát s barvami?
V akom smere? ja veľmi váham, či nechať červenú, či radšej neísť do klasického bieleho pozadia, ale mám pocit, že zrazu sú všetky;-) stránky biele a tie "detské" väčšinou rúžovo modré, takže chcem mierne vyniknúť z davu a červená sa mi k materstvu hodí, myslím, že aj tehotným sa páči, aj keď možno nie až tak prvoplánovo ako cukríkovo rúžová...
neviem trafiť inú farbu na text písma, minimálne na odkazy by sa este jedna zisšla, len sa mi to zdá buď málo kontrastné alebo svietiace (biela)
nápad s farbou by pomohol;-)

(10) .... V tom případě bych ale zavedl i hover efekt do menu.
menu má hover efekt. len práve zobrazená stránka je neaktívna, robí sa to inak?

k foto: ... eee podoba značná, bohužial neviem, kto je ten pán s mikrofónom;-) ?

Ďakujem za grál;-) vyhodenie tabuliek plánujem tento mesiac. Musím priznať, že ako laik mám trochu strach sa do pozicionovania púšťať, aby som to okrem rozloženia aj raz zložila, mno ale je to výzva;-)
kenny
Profil
zessvetlal bych tu cervenou strasne to zere oci,nebo udelal bilou ty okraje...
Mistr
Profil
hannah
Jen tak mezi námi: proč slovenské stránky hostují na české doméně?
Narážel jsem na myšlenku, že u nás, rozuměj v České republice, když běžní lidé píší adresu, mají tendenci psát na konci .cz. I já se mezi ně řadím. Ještě bych si vzpomněl na .com apod. Ale na .sk? To už bych musel hodně přemýšlet. Předpokládám, že s tendencí psaní dom=ny to máte na Slovensku podobné.

Nešlo by si více hrát s barvami?
V akom smere?

Zde jsem měl spíše na mysli rozšíření repertoáru na webu užívaných barev.

menu má hover efekt. len práve zobrazená stránka je neaktívna, robí sa to inak?
Volil bych jinou možnost. A myslím i daleko výraznější. Tou je barevné odlišení aktivní položky v menu. Nejjednodušeji například vzájemným prohozením barvy textu a pozadí položky. Ovšem lze vymyslet samozřejmě i propracovanější úpravu.

k foto: ... eee podoba značná, bohužial neviem, kto je ten pán s mikrofónom;-) ?
Pán za mikrofónem je Tomáš Rosický, kapitán české fotbalové reprezentace. Jeho oficiální web: http://www.rosickytomas.com
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0