« 1 2 »
Autor Zpráva
Zdeněk Košťál
Profil
Zdravím, chtěl bych po vás napsat názor na stránku http://zdenekkostal.cz - z hlediska designu, rozvržení, hlavně kódu, použitelnosti, přístupnosti, obsahu a nakonec celkové hodnocení. Jsem to ale náročný, že? Nyní se do toho směle pusťte.
zimmi
Profil
Zdeněk Košťál: Zdá se mi to, nebo je ta prostřední část horního zeleného obdélníku (snad víš, o čem mluvím :o)) jiným (škaredým) fontem? To bych doporučil změnit, aspoň mě to hned praštilo do očí.
oogi
Profil
Ta zelená je moc agresivní.
Petr Tichý
Profil
Mně se web líbí. V kódu těžko nalézt chybu vzhledem k autorovi :) Designově je to čisté a příjemné.
roberta
Profil
možno by sa ešte dalo zamyslieť nad mod_rewrite

edit:
http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fzdenekkostal.cz%2F
chýba default-print.css
cite{font-style : italic;} - nie je to zbytočné?
Aldred
Profil
roberta
nojo, to je tim ze nekdo pouziva ten pochybnej ceskej validator
jinak ke strankam. Design decentni, pro kodera naprosto v poradku. Jen se mi zda misty trochu neprehledny. Kod je take na urovni
Zdeněk Košťál
Profil
zimmi: Na celém webu je použit arial, tady ta černá na zeleném na rozdíl od tmavě šedá/bílá možná vypadá jinak...

Petr Tichý: Díky, potěší :-) sice je tam stále co dodělávat, ale já doufám že už to budou jen drobnosti

roberta: Nad mod_rewrite přemýšlím, když jsem se pomocí Wordpressu pokusil změnit strukturu trvalých odkazů, nenajelo css... a právě jsem na to přišel... myslel jsem, že bude elegantnější mít css nalinkováno ze stylu default.css, ale když jsem změnil strukturu odkazů, nalinkovaný layout.css už prohlížeč nenašel... díky za popíchnutí, někdy stačí málo aby na to člověk přišel :-) Default-print už je opraveno, při pojmenování souboru jsem se překlepl a ani jsem na to nedošel. A ano, definice cite je teoreticky zbytečná, ale W3C tuším neurčuje, jak má prohlížeč tag formátovat (stejně jako em nebo strong) a když jsem deklaroval kurzívu pro blockquote, pro jistotu jsem tam vrazil i cite, což při pěti písmenech navíc není tak strašné.
Zdeněk Košťál
Profil
roberta: Nad výsledkem českého validátoru kroutím hlavou (a doufám že se tu nerozjezde flame, nechci kolem toho moc vířit vody). Ač je pravda, že bych měl prohlížeči data posílat v xml, W3C kvůli IE připustilo i takovouto možnost, tedy data posílat jako html. Doufám, že si to budu moct jednou přepsat na xml a využívat jeho výhod, do té doby však ke mně tento validátor prosím nepouštějte.
roberta
Profil
Zdeněk Košťál
ak ti môžem poradiť, tak si to prerob do HTML a kašli na XHTML.
Petr Tichý
Profil
Zdeněk Košťál
Z "českého validátoru" si nic nedělej ;) Jestli tě to zajímá, tak si pojď zaflejmovat.
Zdeněk Košťál
Profil
roberta: Já nedělám kód jen proto, aby stránky fungovaly, XHTML je tam na ozdobu a to vím, ale dělat stránky postaru jsem už zapomněl a vzhledem k tomu že XHTML mě baví, protože tam se občas zaseknete, když nevíte co kam dát a to je na tom to hezké. Kód dělám taky pro své vlastní potěšení a když vím, že stačí přepsat pár písmen až to pojede a pak můžu využívat všech doplňků, tak je to pro mě silnější argument než to předělat do HTML, protože někdo musí svým upraveným validátorem dělat flame. Dělají to tak uznávaní odborníci, připustilo to i W3C, tak proč se trápit kvůli neoficiálnímu validátoru, který už ve svých příkladech má špatně napsané XML?

Petr Tichý: Díky za zastání, český validátor mě nechává chladným. Oni narozdíl od W3C standardy neurčují, češtinu nepotřebuju, protože téměř vždy to napíšu validně už napoprvé a pokud ne, tak ty chyby jsou většinou také zažité...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Zdeňka Košťála:
W3C kvůli IE připustilo i takovouto možnost, tedy data posílat jako html
To je skvělý vtip. Říkáš, že se zabýváš přístupností?

Doufám, že si to budu moct jednou přepsat na xml a využívat jeho výhod
Jedinou viditelnou odlišností bude, že ti chybná stránka nebude fungovat. Nic víc spolehlivě využít nejde (bez ztráty přístupnosti). O tom jsem psal na Lupě.

tak proč se trápit kvůli neoficiálnímu validátoru, který už ve svých příkladech má špatně napsané XML?
Nerozumím.

Oni narozdíl od W3C standardy neurčují
„Oni“ na rozdíl od W3C standardy neohýbají. Český validátor validuje v souladu se specifikacemi, oficiální nikoliv. Je snad tohle validní?
Záleží ti víc na validitě nebo na XHTML? Říkáš, že validita by měla být samozřejmostí, ale sám nejdeš příkladem.

K webu:
1) Nelíbí se mi kombinace černého písma na takto zeleném pozadí.
2) Znevýraznění menu při :hoveru se mi také nelíbí.
3) Chybí mi tam nějaký vizuální nápad. Jediná zajímavá věc tam je ta dvojšipka a ta ke zbytku stránky moc nepasuje.
4) Text vpravo nahoře je zbytečně malý.
5) Časté podbarvování a zvýrazňování kousků textu mi připadá rušivé.
6) Menu bych dal do <menu>.
Casero
Profil
Zdeněk Košťál
Jen drobná připomínka, odkaz na Uvod nefunguje z jiných variant...(o mně..atd)
Joker
Profil
oogi
Ta zelená je moc agresivní.
Taky bych řekl, možná by se hodily méně výrazné, aby to tak nepřebíjelo obsah stránky.

Zdeněk Košťál
Nad výsledkem českého validátoru kroutím hlavou
Njn. Dalo by se říct, že je to chyba, ale úmyslná, takže je to vlastnost. Má znevalidnit co nejvíc dokumentů napsaných v XHTML, pracovně jí říkejme třeba "Chamurappiho pomsta XHTML" :-)

roberta
ak ti môžem poradiť, tak si to prerob do HTML a kašli na XHTML.
...a logo má určitě dělané ve Photoshopu, měl by ho smazat a nakreslit znovu v GIMPu :-P

Chamurappi
2) Znevýraznění menu při :hoveru se mi také nelíbí.
Jo, možná by to chtělo nechat černou barvu písma.
QuickShare
Profil
Chamurappi Je sice hezké, že neohýbáš standardy, ale že bys v případě XHTML použil tag <menu>, tak to už je vrchol. Odborník se pozná.

K webu: Zdeňku, povedlo se ti to. Myslím, že ke kodérovi je to design jako dělaný. Je jednoduchý, přehledný a těším se na zajímavý obsah.
Timy
Profil
QuickShare
Použít element <menu> pro menu je vážně drzost! Souhlasím s tebou chlape, má to logiku ;-).
Dero
Profil
QuickShare:

Chamurappi Je sice hezké, že neohýbáš standardy, ale že bys v případě XHTML použil tag <menu>, tak to už je vrchol. Odborník se pozná.

Značka <menu> je obsažena v XHTML 1.0 Transitional.

Chamurappi:

„Oni“ na rozdíl od W3C standardy neohýbají. Český validátor validuje v souladu se specifikacemi, oficiální nikoliv.

Zase ten odvážný výrok. Bylo několikrát vyvráceno, cožpak se nepamatuješ? Mysli také na omezení parseru.
QuickShare
Profil
Dero: To ano, ale tak pokud mluvíme o Zdeňkovo webu, tak ten používá striktní XHTML.
Zdeněk Košťál
Profil
Casero: Zrovna jsi se strefil ve chvíli kdy jsem předělával URL :-) už to funguje

Chamurappi: Ano W3C své vlastní standardy ohýbá, já jedu podle W3C, takže je ohýbám taky... třeba nastanou doby, kdy tomu tak nebude... a jestli snížením přístupnosti myslíš to, že hlasové čtečky nepřečtou XML (teda pochopil jsem to tak, zatím jsem to nezkoušel a nevím teda co jsi přesně myslel), tak doufám, že do té doby už XHTML zvládnou. Dnes také místo aurálních stylů používají styly pro obrazovku, ale proč tam třeba Vít Dlouhý ty aurální styly dává? Sice se tím většinou moc neřídí, ale třeba někdy poslouchat budou.

Jinak k českému validátoru - souhlasím, že je to takový útok (nebo pomsta W3C), ono validuje podle specifikací, které však v dostatečné míře nejsou připraveny (viz. XML v IE bez stylů), takže ty standardy chtě nechtě ohnout musí. Je hezké, že využíváš jejich chyb a poukazuješ na to, ale pokud bych jako kodér měl vzplodit takový kód jako ty (tím neříkám že jsi špatný, ba naopak využíváš toho text/html a tedy i parsování po staru), a pak každému klientovi vysvětlovat, jak to s W3C a standardy je... no nehrozí. Abys měl radost, je to validní podle oficiálního validátoru W3C, resp. podle ohnutých specifikací. Přiznávám to, nestydím se za to. Ani trochu.

Jinak do toho hoveru dám černou, v tomhle máte pravdu.

QuickShare: Vzal jsi mi slova, taky jsem chtěl Chamurappimu vyčíst, že ve Strict už tag menu není...


Ještě dodatek pro Chamurappiho: Jak psal Dero, jsou to omezení validátoru. Ten kontroluje pouze platnost dokumentu. Ale ten mu musíš poslat správně strukturovaný. Takže chyby v nesprávně strukturovaném dokumentu přehlídne.
Kamil V
Profil
mně to přinde dost nepřehledný, takový neuspořádaný

texty jsou moc natažený a vytváří špatně čitelné dlouhé "nudle",
omezil bych šířku stránky napevno
Zdeněk Košťál
Profil
Kamil V: Už jsem se bál že ta smrtelná rána ani nepřijde :-)... šířka stránky je pevná (850px), jinak chtěl jsem zkusit něco trochu neobvyklého, takže nepřehledné to může být... no vypadá to že mě ještě nějaký ten redesign bude asi čekat, protože moc dobrých názorů tu nezaznělo... ale díky, jsem i přesto rád
bodhy
Profil
Zdenda:
na to, ze je to tvoj prvy vlastny osobny web a ze este nemas dlhorocne skusenosti, ten web je super :-)
ked urobis naprogramujes 50-100 webov bude to lepsie :-) a hlavne maloktori programator ma vkus na grafiku ;-)

takze narazky o graficke prehliadaj

co sa tyka zdrojaku: pekne opoznamkovane, odsadene, optimalizovane
mno jedinu vyhradu mam k tomu XHTML, ktore ja osobne vobec nemam rad, ale klobuk dole

aby som to zhrnul: v jednoduchosti je krasa :-) a ten tvoj web je jednoduchy, pekny a vzdusny.
Kamil V
Profil
a ze este nemas dlhorocne skusenosti ten web je super
Zkusenosti nemají vliv na kvalitu webu, web prostě buď má chyby (třeba i jen malé), nebo nemá...

50-100 webov bude to lepsie
velice zajímavá myšlenka, z jaké studie plyne? někomu stačí webů 5 a budě dělat weby kvalitní, někomu nemusí stačit ani ta stovka...

takze narazky o graficke prehliadaj
nesmyslná poznámka, tazatel žádal ohodnocení, to se mu od ostatních dostalo
bodhy
Profil
kamil:
weby programujem uz asi 10 rokov (preslo mi pod rukou asi 200-300 webov) a tie moje vyroky su zo skusenosti, ktore som za tie roky nabral.
uz ked si len porovnam prve weby co som urobil s tymy poslednymi, je to velky rozdiel. a hlavne co sa tyka grafiky.

takze narazky o graficke prehliadaj
nesmyslná poznámka, tazatel žádal ohodnocení, to se mu od ostatních dostalo

oki. mas pravdu. nenapisal som to presne tak ako som to myslel. takze sa opravuje: narazky na grafiku ber s rezervou :-)
Joker
Profil
velice zajímavá myšlenka, z jaké studie plyne?
Z logické úvahy že praxí se člověk zlepšuje ;-)
Myslím, že první web většiny lidí tady nevypadal nic moc. Včetně mě, samozřejmě :-)
art4web
Profil
Veľmi pekný design, prehľadný a čistý, tá zelená vôbec nepôsobí agresívne, práveže naopak pôsobí veľmi jemne a úhľadne. Na stránke sú všetky dúležité informácie a nieje problém sa k nim dostať.
Shadowwolf
Profil
Pokud chces osobní názor tak se mi to nelíbí a důvod je přesně ta jednoduchost. Na druhou stranu za peníze, za které služby nabízíš se nedá chtít vůbec nic. Ano jsme v ČR a to, že pravděpodobně nemáš ŽL nikoho nezajímá, to že software na kterém to děláš je buď ilegální a nebo ti jej koupil táta jsou taky dobrý úspory.

Až jednou budeš muset platit nájem, nakupovat, pivo ti nezaplatí kapesné a holku do kina budeš zvát taky za vlastní peníze, tak za ty všechny částky připíšeš ještě jednu nulu.

Btw. Quick i Mára by mohli z fleku dělat na sebe a uživili by se, jenže ani jeden z nich neumí svou genialitu prodat. Oba Vás kluci zdravím a brzy se uslyšíme.
Joker
Profil
Shadowwolf
za ty všechny částky připíšeš ještě jednu nulu.
Ha ha. Až uvidím někoho ochotného zaplatit za překódování jedné průměrně složité šablony z grafického návrhu do HTML 25 tisíc, začnu pro něj na vedlejšák kódovat šablony :-)
Railbot
Profil
Až uvidím někoho ochotného zaplatit za překódování jedné průměrně složité šablony z grafického návrhu do HTML 25 tisíc, začnu pro něj na vedlejšák kódovat šablony :-)
A leštit boty. Za ty peníze, že. Ale Jokere, myslím, že Shadowwolf to myslel obrazně.
Railbot
Profil
QuickShare
To ano, ale tak pokud mluvíme o Zdeňkovo webu, tak ten používá striktní XHTML.
Přece by ses validátoru tolik nebál. Osobně bych dal raději přednost sémantické značce pro menu než jiné, jen proto, abych mohl zažít tu úžasnou euforii ze zelené hlášky, kterou vybleje validátor. A když už jsme u toho, tak raději přechodové xhtml než striktní.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0