Autor Zpráva
Ošklivý sup
Profil *
...ale o tom uz nekdo nekde psal.

Prijde Vam to taky tak podobne jako me?

http://www.nuvio.cz/
http://munio.cz/
Hyna
Profil
Tak toto je opravdu úsměvné :)
Opravdu to tak vypadá, že se munio snaží parazitovat na nuvio identitě.
Vít Dlouhý
Profil
Podobné to je, o tom projektu vím, ale příliš mě to neznepokojuje.

Spíš mám strach z toho, co se vyklube na http://nuvio-art.cz/. Neboť, co jsem zatím dohledal, tak zmíněná firma má(bude mít) v popisu práce "webdesign, grafické práce, logotypy, digitalizace stavebních projektů a mnoho dalších řešení" - a to už by mi tedy vadilo o něco víc.
Maarty
Profil *
Zajímalo by mě, který soudný člověk by zadal práci webdesignérovi (mumio), který parazituje na existujícím jménu (nuvio) a bez nejmenší drzosti vykrádá i samotný design webu nuvio. Je to ostudné a zvláště to zamrzí u firmy ze stejného oboru. Tohle se prostě nedělá...
Ošklivý sup
Profil *
marty: každý kdo o existenci Nuvia nebude vědět

VD: založte si rodinku Vašich klonů(dětí?)! :) Třeba takové "portfolio" deseti kopírujících firem bude říkat víc než vlastní pravé portfolio :)
Keilew
Profil
Maarty
a bez nejmenší drzosti vykrádá i samotný design webu nuvio
Já si žádného designu nevšim, on tam nějaký je?:-))
tozi
Profil
hovorit tu o kopirovani designu je blbost a navyse o designe hovorit ci uz v jednom alebo druhom pripade je hluuuupost.Sak nijaky design to nemaaaa!!!!!
Zdeněk Košťál
Profil
Kvalitní weby se kopírovaly, kopírují a kopírovat budou. Proti takovým lidem bohužel asi nic neuděláte. Můžete jen smutně kroutit hlavou... Sice to není identická kopie, ale zřejmá podobnost je myslím každému jasná.

Vít Dlouhý: No mě na tom znepokojuje pouze věc, že tento člověk spolupracuje (nebo spolupracoval) se Symbiem. Měl jsem doteď zato, že v seriózním webdesignu se nekopíruje.
Keilew
Profil
Zdeněk Košťál
...a jednoduché textové weby je velice snadné zkopírovat, to tam taky napiš:-)
Maarty
Profil *
No tím designem jsem spíše myslel rozložení a styl webu. Nuvio nemá žádnou rádoby stylovou a bombastickou grafiku, ale velice přehledný, účelný a sympatický web. Je to prostě vizitka webdesignového studia bez zbytečných keců. A mumio to prostě zkopírovalo. To musí každý vidět.

Kdyby mumio byla přezdívka nějakého pubescenta, který by měl web s fotkama své lásky ze školky, tak nic neřeknu. Ale u člověka, který se provozuje stejnou činnost jako nuvio a který má používat své vlastní nápady, mi to vadí.
munio
Profil *
Je "škoda", že se o kritice našeho webu dovídám až ze statistik, ale co už, "pomlouvat" za cizími zády je zvykem. Abych uvedl věci na pravou míru.

1/ Jméno munio vzniklo spontánně, nezávisle na nuvio a nevymysleli jsme ho my, ale náš kamarád.

2/ Vzhled stránek jsme zvolili takovýto jednoduchý, protože si naši klienti žádali vidět novější prezentace než na předchozí doméně. munio je značka nová a zatím "oficiálně" ani nespuštěná. Nové designy jsme měli již tři, ale bohužel pracovní nasazení brání finálnímu spuštění ostré verze. Není v současné době teoreticky ani nutná, protože práce je nad hlavu a další zakázky nepřijímáme, pokud nejsou opravdu zajímavé.
Abych nemluvil do větru, můžete se podívat na dvě ukázky, že je tomu pravda:
http://munio.cz/munio1.png a http://munio.cz/munio2.png.
Vykrádání Víťova webu nemáme opravdu zapotřebí.

3/ Komolení jména "mumio" také vypovídá o inteligenci.

Tolik k této "kauze". Nebaví mě se pořád hájit, ale vždy se někdo najde kdo si rýpne. Snad již brzy spustíme "nějakou" verzi abychom uklidnili pár nespokojených lidí.
Shadowwolf
Profil
Hmm, tak jsem se kouknul na ty dva designy a fakt nevím. Jsou to takový podivný výtvory bez nápadu. Už bych zas jednou chtěl vidět nějaký opravdu pěkný web
munio
Profil *
Jsou to také pracovní verze, které vznikly přes noc a bude se na nich dále pracovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0