Autor Zpráva
WanTo
Profil
Prosím o zhodnocení stránek Drakkaru, internetového časopisu o RPG hrách.

http://drakkar.rpgplanet.cz

Zajímá mě váš názor na vzhled, copywriting a celkový dojem z webu. Díky za konstruktivní kritiku.
J
Profil *
První dojem: na web o hrách poněkud pochmurné barvy.
WanTo
Profil
První dojem: na web o hrách poněkud pochmurné barvy.
Proč ne? :-) (jen upozorňuji, že nejde v žádném případě o počítačové RPG hry)

Nikdo nemá žádný jiný názor? :)
Flip
Profil
pěkné, ale šedé! hodilo by se tomu dát trošku barvičky...
jako e-magazin zvolený velice špatný layout... klikací logo, bych nedělal z názvu, ale z té plachetnice...
obsahová část je opravdu nízko... návštěvník si přišel přečíst INFORMACE.... v prvních cca 300px je pouhá grafika ...
Manq
Profil
ten oddíl s textem by nemusel být obrázkem, ale stačí tam dát border :)
Flip
Profil
Manq
ten oddíl s textem by nemusel být obrázkem, ale stačí tam dát border :)
to by přišel o ten shadow efect :P
Keilew
Profil
Přesně takhle bych si představoval decentní web pohřební služby;-)
1) oddíl s textem by chtěl větší padding (tedy dát text dál od lemu)
2) z hlediska SEO "neprodejné", víc se opři do tagu title
3) klikací loď
4) kód je docela pěkný
WanTo
Profil
Koukám, že barvy jsem zvolil opravdu... no, dosti specifické. :-) Taky jsem zvědavý, k čemu budou ještě stránky přirovnány. Bratr říkal, že to vypadá jako fašistický odznak, teďka ta pohřební služba... :-D

1) oddíl s textem by chtěl větší padding (tedy dát text dál od lemu)
Zkusím, uvidím.

2) z hlediska SEO "neprodejné", víc se opři do tagu title
Jelikož se v SEO absolutně nevyznám, tak bych poprosil o malou radu. Jak se do tagu title opřít? Vložit tam i popis, "internetový časopis o RPG"?

3) klikací loď
Popravdě řečeno, moc se mi do toho nechtělo, ale jestli to přispěje uživatelskému komfortu, tak na tom zapracuji.

4) kód je docela pěkný
Díky za pochvalu. :) Taky mi dalo práci WordPress k tomuhle kódu donutit.
Keilew
Profil
WanTo

Pročti si: http://www.jakpsatweb.cz/vyhledavace.html a http://vyhledavace.info/seo-faq/ a budeš v obraze.
WanTo
Profil
Keilew
Díky. Prozatím jsem rozšířil titulek stránky o "internetový časopis o RPG hrách". Doufám, že to do začátku stačí. Pak se podívám i na ostatní záležitosti, když se to ukáže jako nutné.
Keilew
Profil
WanTo

Zrovna jsem teď řešil problém s ohýbáním v Googlu. Podívej se taky pro inspiraci na tento thread. Vždy se musíš zamyslet, co bude uživatel psát do Googlu, když hledá Tebe. Bude tam psát "RPG hrách" nebo "RPG hry" nebo "RPG hra" apod.? Tohle je strašně důležité důkladně promyslet a na základě toho koncipovat title (i na více stránkách, jak píše Marek Prokop).
habendorf
Profil
Bude tam asi blbě nějaký floating/cleaner, protože při ++ písma padá obsahová část přesně pod úroveň, kde končí levé menu (IE).
WanTo
Profil
habendorf
Tohle mi IE dělalo vždycky a nikdy jsem nevěděl, co s tím. :-( Jediný jediný float, který jsem tam dal, je menu (float: left) a clear má akorát patička (clear: both).
habendorf
Profil
WanTo: No zjevně se tam něco někam nevejde (vyhledávací input?), proto ten hlavní obsah hledá první volné místo, kam by se zobrazil. Usuzuji jen z toho jak se to chová, na kód teď nemám čas.
Jinak já osobně bych tohle vždycky dělal tak, že bych floatoval i ten hlavní obsah (left nebo right, je to fuk) - vzhledem k tomu, že web má pevnou šířku. Protože tyhle obtékající (nikoliv obtékané) bloky v IE zlobí častěji než je zdrávo.
WanTo
Profil
habendorf
Ano, byl to ten proradný vyhledávací input. Nastavil jsem mu pevnou šířku a zvětšení textu v IE už funguje přijatelně. Když zvětším v IE text úplně na maximum, tak se to rozpadne stejně (text v menu přeteče ven), ale na to už kašlu. :)
Keilew
Profil
Ještě taková maličkost. Jako laik jsem nepobral, co to jsou RPG hry:-) Asi na tyto stránky budou chodit lidi, co to vědí, ale neškodilo by to tam objasnit (třeba jen do závorky)...
Gekon
Profil
Keilew
Role Playing Game - hra na hrdinu
Keilew
Profil
Gekon

Dík. Jedinou hru, kterou znám, jsou karty pod Windows:-)
WanTo
Profil
Keilew
Tady by to objasnění, o jaké hry jde, nejspíš uškodilo. Jak správně říkáš, na tyhle stránky budou chodit lidi, kteří ví, co RPG hry jsou a není třeba to vysvětlovat (minimálně protože vysvětlení je strašně obtížné).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0