Autor Zpráva
Rubik
Profil
Pře nějakou dobou jsem narazil na stránku Levného Webhostingu a připadá mi to jako dobrý příklad toho, jak by web v žádném případě vypadat neměl.
A to z několika důvodů:

1. na hlavní stránce uvidím akorát možnost k objednávce, ne co.
2. obsahy balíčků si mohu detailně prohlédnout až jednotlivě při objednávce
3. velmi chaotické a nepřesné texty
4. Pod pojmem "levný webhosting si určitě nepředstavuji cenu 119 Kč/měsíc, což je poplatek za nejlevnější použitelný tarif

Co si o tom myslíte?
Flip
Profil
a co ti jde? někoho poškodit? přečti si pravidla diskuze...
Vít Dlouhý
Profil
Já s tím rozhodně nesouhlasím.

1.) Tam je spíš problém, že klikatelný je i název tarifu, ale není podtržený a pro detail tarifu tak většina lidí klikne spíš na "Objednat" - to není moc dobře vyřešené. Souvisí s tím dojem, že obsah balíčku je možný prohlédnout až při objednávce, což ale fakticky není pravda, protože není potřeba nic vyplňovat -- spíš je to zobrazení tarifu s možností rychlé objednávky, což je jedině dobře.

Obecně je ale vcelku běžné, že tarify bývají dominantní informací úvodní stránky.

Velmi mi tam ale chybí možnost porovnání všech tarifů v rámci jedné tabulky.

3.) To bude asi chtít blížší příklad. Na mě texty působí velmi přívětivě, ale jen jsem je proskenoval očima.

4.) Já si tak levný hosting představuji, nabídky hostování za 20Kč na měsíc akorát kur** trh.

Celkově myslím že velmi dobře zvládnutý web, mezi webhostingy rozhodně patřící k nadprůměru.

Toť můj názor :-)
Tower
Profil
Je to trochu jinak pojatý web. Už jen ty ilustrace dávají velice dobře najevo, že se snaží vyniknout nad hladinu hostingového moře. Asi byl zvolil jinou strukturu informací, nebo alespoň rozvržení informačních bloků, ale o to tu primárně nejde.

K jednotlivým bodům:

ad 1. - 2.

Abych pravdu řekl, také mě to zarazilo. Podvědomě každý klikne na podtržený řetězec, nehledě na to, že oba odkazy vedou na stejnou cílovou stránku. Tuto skutečnost asi po nějaké době potencionální zákazník objeví (přičemž při výběru hostingu si jistě každý prohlíží stránky prodejce detailně a vícekrát), ale nepůsobí to na mě dobře. Možná proto, že je to označeno právě jako objednávka.

Také mi chybí tabulka porovnáná, podle ní vybírá většina zájemců. Je nepohodlné se překlikávat vlastně ob dvě stránky jenom kvůli tomu, abych musel zdlouhavě porovnávat.

ad 3.

Při prohlížení jsem narazil hlavně na Ceník webhostingu, kde se píše, že základní cena obsahuje skriptovací jazyk a databázi, ale třeba tarif Start ji neobsahuje (uvedeno o pár řádků výše, což znamená docela rozporuplnou informaci). Nepřesnosti apod. nehodnotím, ty jsou všude. Možná by ještě měli trochu více zvýraznit informaci o dani.

ad 4.

Obecně slovo hosting mi nepříjde v doméně vhodné. Natožnázev něco subjektivně uvozující (levný, drahý, super, strašný, bezva... hosting). Cena je opravdu proti běžným hostingům (určeným třeba pro osobní stránky, blogy, malé prezentace) vyšší, tudíž název je mírně zavádějící, ale to ještě nemusí nic znamenat.

K tomu jen, že první 2 tarify jsou kvůli výraznému omezení přenosu dat dosti skličující.
Rubik
Profil
Flip

Kroť své ego. Toto je regulérní diskuze...


Vít Dlouhý
Tower

Texty při přijdou pomíchané, bez vnitřního řádu a pak hlavně! nepřesné. Příklad ceník, nebo Parametry w.
Kamil V
Profil
Flip má pravdu ohledně pravidel této diskuze. Rubiku, dělal jsi stránky LH? Nedělal, autor nemusí být rád, že mu tady haníš jeho práci. Pokud máš k tomu výtvoru výhrady, pošli je soukromně mailem autorovi.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0