« 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
Yur4Y
Profil
Bubák
Chyba 500: Vnitřní chyba serveru
Gratuluji, vyvolali jste neošetřenou výjimku. Ty jsou vzácné (doufám). Umíte-li tento stav reprodukovat, kontaktujte mne.

Tiež sa mi to podarilo. Přímý vstup > spustím v address bare skript
javascript:(function(){var o=document.createElement('option');o.value='foobar';o.innerHTML='foo/bar';o.selected=true;document.getElementById('type-small').appendChild(o);})();

Zadám akýkoľvek text do textarei > Validovat.
panther
Profil
Chamurappi:
na validátoru jsem objevil nepřeloženou hlášku, díky tématu http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=10&topic=109706.

Inkriminovaný kousek kódu je následující:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"
 <html xmlns="http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">


Chybovou hlášku jsem nahrál zde.
Chamurappi
Profil
Reaguji na panthera:
Díky za upozornění. Přeložil jsem „name start character invalid: only delimiter ">" and parameter separators are allowed“ jako „neplatný znak; zde je dovoleno pouze většítko či mezera“, ale stejně je to jedna z těch tajemných hlášek, pod kterými si uživatel nic jasného nepředstaví, nehledě na to, v jakém je jazyce.
panther
Profil
Chamurappi:
kam se ti zatoulaly styly z validátoru? Upřímně, s nimi to vypadalo trochu lépe. :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na panthera:
Zatoulalo se toho víc než jen styly. Zatoulalo se úplně všechno kromě nakešovaného HTML zdroje úvodní stránky :-)
panther
Profil
Chamurappi:
Zatoulalo se úplně všechno kromě nakešovaného HTML
aha, až tak dalece jsem to nezkoumal... Co se děje, plánuješ nějaké větší úpravy validátoru, nebo se jedná o dočasné odstavení z jiných důvodů?
Chamurappi
Profil
Reaguji na panthera:
Dočasné odstavení před pár minutami skončilo. Bylo neplánované, webhoster zapomněl při nějakých úpravách zohlednit moji nestandardní situaci.
Určité větší úpravy plánuji už hodně dlouho. Ale styly při nich rušit nebudu :-)
Joker
Profil
Chamurappi:
FYI, nefunguje validace z přímého vstupu a ze šablony v Opeře (10.53). Napíše se, že není žádný vstup.
Bubák
Profil
Chtěl jsem napsat totéž, co Joker, ale ten mě předběhl, takto se chová moje Opera 10.53 a také Opera starší 9.52, jiné verze jsem nezkoušel.

Možná urychlí hledání chyby:
Na stránce W3C validátoru proběhla validace skrze Operu v pořádku.
Namátkově jsem zkusil prohlížeč Chrome, validace z přímého vstupu proběhla v pořádku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera a Bubáka:
Díky za zprávy, koukal jsem na to odpoledne skoro půl hodiny, ale vůbec nic mě nenapadlo. Ještě jsem nezkoumal svůj serverový skript, protože si myslím, že v něm nevyvádím se vstupem nic neobvyklého či šíleného, takže trochu doufám, že za problém může nějaké nastavení ze strany poskytovatele hostingu. Spíš přemýšlím, v čem se liší požadavky vyslané Operou od požadavků vyslaných ostatními prohlížeči. Selhává nejen přímý vstup (zaslaný klasicky jako application/x-www-form-urlencoded), ale i uploadovaný soubor (zaslaný jako multipart/form-data), takže problém je obecně s POSTem.

Kdyby někoho něco napadlo, jsem jedno velké ucho.
sarojan
Profil
Našel jsem dvě nepřeložené zprávy:
The "center" element is obsolete. Use CSS instead..
The "Content-Language" state is obsolete. Consider specifying the language on the root element instead..
Nechápu ale, proč mu vadí element <center>, když funguje a funguje lépe než CSS.
shaggy
Profil
sarojan:
Nevadí. Prečítaj si ešte raz tú informáciu. A že funguje lepšie ako CSS - o tom by sa dalo polemizovať.
Bubák
Profil
sarojan:
Nechápu ale, proč mu vadí element <center>
Protože validátor validuje oproti DTD a W3C prohlásila (nejen) <center> za depracted.
Na šeském vavidátoru nepřeloženou hlášku nevidím, buď to Chamurappi opravil, nebo validujeme jinak.

funguje lépe než CSS
To je sabotáž od W3C.
Chamurappi
Profil
Reaguji na sarojana:
Spoustu hlášek z validátoru HTML5 přeložených nemám, protože vyhodnocení přebírám z externích zdrojů a ty se celkem často aktualizují (na rozdíl od klasických DTD validátorů). Kdysi jsem chtěl překlad vyřešit tím, že bych předal kontrolu nad hláškami uživatelům, plánoval jsem jakousi dvojitou wiki s A/B testováním, ale to je teď hudba hodně vzdálené budoucnosti.

<center>, když funguje a funguje lépe než CSS
Vodorovné centrování v CSS je docela snadné.
joe
Profil
Zrovna jsem chtěl napsat, že nefunguje přímý vstup a kontrola z nahraného souboru. Zajímavé, že ne jen v Opeře? Chamurappi, přišel jsi na něco? Nebaví mě otvírat jiné prohlížeče :-)

Jinak jsem si všiml chyby validace v HTML5, která je zatím v oficiálním validátoru. Žádná chyba, i když napíšu blokový element do řádkového:

<!doctype html>
<html lang="cs">
  <head>
    <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">
    <title>Titulek</title>
  </head>
  <body>
    <a href="x"><h1>text</h1></a>
  </body>
</html>
Trejpa
Profil
joe:
Žádná chyba, i když napíšu blokový element do řádkového:
V HTML5 se do odkazu mohou vkládat blokové elementy.
Chamurappi
Profil
Reaguji na joa:
Chamurappi, přišel jsi na něco?
Ne. Ale štve mě to dost. Vždycky už se chystám dát do chybové hlášky alespoň nějakou omluvu či vysvětlení, ale místo toho pokaždé zkoumám, čím to může být a zda by to nešlo opravit…
Na straně serverových skriptů totiž skutečně žádné úmyslné větvení není, jen čapnu POST data tím nejpřirozenějším způsobem a dělám s nimi celkem obyčejné věci. Vím ale, že mezi mnou a serverem sedí (kvůli jinému mému restu souvisejícímu s DNS) ještě jeden proxy server a ten je skoro určitě zodpovědný za tu chybu — zajímalo by mě, proč to schytává zrovna Opera, v čem se tak zásadně liší od ostatních.

Asi bych to neměl říkat, ale existuje ještě jedna adresa, na které validátor může fungovat bez vměšování zlotřilého proxy serveru, a tam běží všechno i v Opeře. Není těžké tu adresu uhodnout — kdo na ni přijde, nechť si ji nechá pro sebe :-)

Žádná chyba, i když napíšu blokový element do řádkového
Odkaz není z pohledu sémantiky dokumentu řádkový element, odkaz je odkaz. Viz Odkaz na bloku - validita.
joe
Profil
Trejpa, Chamurappi:
Tak o téhle novince se dozvídám až teď. Díky za upřesnění.


Ale nedojde k zobrazení chyby ani když dám DIV do SPANu a ten snad řádkový už je, ne, jestli se nepletu? :-)
Trejpa
Profil
joe:
Ale nedojde k zobrazení chyby ani když dám DIV do SPANu a ten snad řádkový už je, ne, jestli se nepletu? :-)
A proč si to nevyzkoušíš? DIV je blokový, SPAN je řádkový element. Blokové v řádkových být nemůžou, to platí pořád. Jen odkaz se z řádkových elementů dostal svým „novým“ zpracováním (v teorii) na rovinu elementů DEL a INS – ty také mohou obalovat blok i samotný text.
joe
Profil
Trejpa:
A proč si to nevyzkoušíš?
Ne, já to myslel jinak. Teď když to ale zkouším znova, tak to funguje správně. Asi jsem validoval ten odkaz v domnění, že tam mám ten span, moje chyba.
Davex
Profil
Chamurappi:
Vím ale, že mezi mnou a serverem sedí (kvůli jinému mému restu souvisejícímu s DNS) ještě jeden proxy server a ten je skoro určitě zodpovědný za tu chybu — zajímalo by mě, proč to schytává zrovna Opera, v čem se tak zásadně liší od ostatních.
Tomu proxy serveru se asi nelíbí HTTP hlavička od Opery
Connection: Keep-Alive, TE
TE: deflate, gzip, chunked, identity, trailers

Bohužel neumím Operu natrvalo donutit (podařilo se mi to jen jednou), aby posílala požadavek bez ní, ale když dám do cesty proxy server, který TE zahodí a použije jen Connection: keep-alive, tak vždy validace proběhne.
Bubák
Profil
Opera 11.10 (vývojová verze) už má hlavičky "kompatibilnější", takže se v ní chyba neprojevuje. Před chvíli vyzkoušeno.
Opera/9.80 (X11; Linux i686; U; cs) Presto/2.8.99 Version/11.10
Chamurappi
Profil
Můj webhoster přestěhoval servery a majitel domény w3.cz na opakované žádosti o změnu DNS záznamu několik týdnů nijak nereaguje.

Takže doména validator.w3.cz je mrtvá a český validátor poběží od nynějška pouze na adrese validator.webylon.info. Omlouvám se všem svým ovečkám za komplikace. Nemám ani možnost přesměrovat ze staré domény na novou, takže kdo odkazuje na český validátor a chtěl by na něj odkazovat i nadále, musí si upravit adresu.
margin
Profil *
Validátor neodhalí kódovaní stránky v UTF-8, pokud toto kódování lze zjistit jen díky BOM.
Vampy
Profil
Když je na stránkách lightbox tak to hlásí chybu:
atribut "rel" elementu "a": Illegal character in path component. The string "lightbox[plants]" is not a registered keyword or absolute URL má nedovolenou hodnotu "lightbox[plants]".
<a href="Obrazky/d.jpg" rel="lightbox[plants]" ...
Medvídek
Profil
Vampy:
Jelikož povolené hodnoty v atributu rel jsou tyto:

    alternate
    author
    bookmark
    external
    help
    icon
    license
    next
    nofollow
    noreferrer
    pingback
    prefetch
    prev
    search
    sidebar
    stylesheet
    tag
Chamurappi
Profil
Reaguji na své osm let staré já:
Trochu mě trápí nadcházející vývoj W3C Validátoru. Původní idea ‚jejich upgrade = můj upgrade‘ selhává, když oni místo upgradu downgradují. Ve verzi 0.8 zavedou s velkou slávou nové chyby.
Z původních 23 kopií W3C Validátoru verze 0.7.x rozesetých všude možně po světě, ze kterých jsem bral výsledky validujícího OpenSP parseru, už neexistuje žádný. Podle logů v lednu umřel předposlední a teď koncem srpna zrušila Evropská Unie definitivně poslední (běžel na validator.eea.europa.eu). Vůbec jsem netušil, že se tento problém blíží. Ani to, že mám ještě celkem dost uživatelů, kteří jedou přes SGML/XML větev.

Rozhodl jsem se tedy přejít na přebírání výsledků z aktuální verze oficiálního validátoru. Ošetřil jsem několik různých nesmyslů a obešel novou obranu proti parsování falešného XHTML jako HTML… a asi to nějak funguje. Možná už ne tak formálně bezchybně jako dříve, ale lepší než nic.
Musel jsem přepsat i přepis adres, protože ten starý mi nešel rozběhat na localhostu.
Kdybyste se někdo nudil, zkuste najít chybu :-)
serverteam.sk
Profil
ahojky na výsledné stránce máte posunuté menu asi o cenťák validator.webylon.info/check
Chamurappi
Profil
Reaguji na serverteama.sk:
Ahojky. Díky za pokus o nahlášení chyby, ale moc se ti nepovedl, vůbec nevím, co se snažíš říct. Menu vidím na všech stránkách validátoru cca stejně.
Joker
Profil
Chamurappi:
Zřejmě považuje za chybu, že horní rámeček u menu je posunutý oproti hornímu rámečku obsahu.
Ale to je asi záměr.
Možná by bylo lepší udělat souvislý i spodní rámeček, pak by to asi nevypadalo jako chyba.
« 1 2 3 4 5 »

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0